SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Sanat dünyasının gündemindeki konuları sanatçı konuklarıyla ele alan ‘Sanat Buluşmaları’, Sabiha Kurtulmuş moderatörlüğünde, çağdaş sanatın önde gelen heykeltıraşlarından Seçkin Pirim’i ağırladı.

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Zubizu tarafından düzenlenen ‘Sanat Buluşmaları’nın dördüncüsü, Aston Martin Residences Miami sponsorluğunda Capricorn İstanbul’da gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Merkür Galeri kurucusu ve sanat danışmanı Sabiha Kurtulmuş’un üstlendiği söyleşide; Seçkin Pirim uluslararası kariyer yolculuğuyla ilgili deneyimlerini davetlilerle paylaştı.

Dünyaya açılmanın, sanatı paylaşma ihtiyacından doğan bir süreç olduğunu söyleyen Seçkin Pirim konuşmasında, “Haftanın yedi günü çalışarak sanatıma büyük emek veri-

yorum. Emek vermek dünyaya açılmanın da bir parçası. Dünyaya açılmak çok çalışıp, sanatını daha ileriye nasıl taşırım sorusunu sormakla başlıyor. Bu noktada galericilerin desteği ve doğru yerde doğru sergiye yönlendirmeleri çok önemli. Benim için maddiyat her zaman ikinci planda yer alıyor. Sanatçı yalnızca sanat yapmalı, işin maddi tarafı ile ilgilenmek sanatçının ilgi alanında olmamalı” dedi.

JLL Türkiye ve Aston Martin Residences Miami’ye etkinliğe verdiği destekten dolayı teşekkür eden Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan açılış konuşmasında, “Doğuş Grubu çatısı altında olmak bizim için sanata her zaman destek vermek demek. Bu nedenle değerli sanatçılarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Zubizu Sanat Buluşmaları’ bizler için büyük bir önem taşıyor. Topluma örnek olmaya çalışan bir vizyonla hareket ederek sanat buluşmalarımızı hayata geçiriyoruz” dedi.

n Zafer - Zerrin Yıldırım, Levent Kızıl

n Seçkin Pirim, Sabiha Kurtulmuş

n Hakan Kaplan

n Ayşegül Hotiç

n Önder Öztarhan, Seçkin Pirim, Kaan Boyner

Dünyaya açılmanın, sanatı paylaşma ihtiyacından doğan bir süreç olduğunu söyleyen Seçkin Pirim konuşmasında, “Ben hayatım boyunca sanat yaptım, en iyi ve tek yaptığım iş bu olduğu için. Başka bir şey yapmayı bilmiyorum” dedi.

n Dilara - Selin Tahincioğlu

n Özlem Gençoğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.