Rüzgarla dans

Gözünüzü kapatın ve bırakın rüzgar götürsün sizi... İşte kiteboard böyle bir spor. Türkiye’deki 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, Bilge Öztürk’ün Akyaka’daki kiteboard okulunda keyifli bir hafta sonu etkinliği düzenledi.

Hello! (Turkey) - - Lifestyle - HAZIRLAYAN : SİNEM KIN sinemkin@doganburda.com

Akyaka huzurun rüzgarla hareketlendiği bir yer… Geçen yıl da KiteMercedes Weekend’e ilk kez gittiğimde edindiğim izlenim buydu. Bu yıl da aynı huzuru hissettim. Kite yapmak ilk birkaç gün meşakkatli ve zor olsa da; birkaç gün sonra rüzgarla dans edip uçarken, o çektiğiniz zorluğa değdiğini görüyorsunuz. Rüzgarı alabildiğine hissedin, içinize çekin, bırakın o karar versin sizi nereye götüreceğine. Rüzgara teslim olmak, kiteboard’un ilk kurallarından biri. Mercedes-Benz Türk, 2015 yılından bu yana kiteboard sporunu destekliyor,

2016 yılından beri de kiteboard sporunun öğretilmesi, icra edilmesi ve bilinirliğinin artırılması amacıyla kurulan ‘KiteMercedes by Bilge Öztürk Kiteboard Okulu’na destek veriyor. Kite yapmak isteyenlere müjde! Okul, ekim ayı sonuna kadar hizmet vermeye devam edecek.

Etkinlik için dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel kiteboard sporcuları slalom disiplininde yarıştılar. Dünyanın önde gelen rider’larından Youri Zoon da kiteboard workshop’ı düzenleyerek izleyenleri kendine hayran bıraktı. Etkinlik kapsamında, en çetin yollarda dahi yüksek performans ve sürüş konforu sunan MercedesBenz SUV modelleriyle test sürüşü düzenlendi ve davetliler Akyaka’da G-Serisi, GLA ve GLC Coupé modeli araçları deneyimleme imkanına sahip oldular. Günün sonunda KiteMercedes Weekend Party’de ise DJ Berna Öztürk müziği ile herkesi coşturdu.

Mercedes-Benz Türk, 2015’ten bu yana Bilge Öztürk’ün kiteboard okulunda bu etkinliği düzenliyor ve dünyanın dört bir yanından kiteboard şampiyonlarını ağırlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.