İspanyol kız kardeşler

Damarlarından aynı kan akıyor… Her ikisi de modellik yapıyor, çok iyi arkadaşlar ve şimdilerde annelik onları hiç olmadığı kadar birleştirdi. Üstelik Elisabeth, ‘ruh ikizim’ dediği hayatının aşkı Türk işadamı Caner Karaloğlu ile evlenip İstanbul’a yerleşt

Hello! (Turkey) - - News -

CLARA & ELISABETH MAS bize annelik maceralarını, aile köklerini ve gelecek planlarını anlattı.

“Artık bütün annelere farklı şekilde bakıyorum. Özellikle dört çocuğu olan kendi anneme. Benim için küçük bir kahraman.” Clara

Şimdilerde istedikleri kadar görüşemeseler de (Elisabeth İstanbul’da, Clara Barselona’da yaşıyor) kız kardeşler her zamankinden daha çok iletişim halindeler; özellikle de anne olduklarından beri çocuklarının da kendileri gibi çok yakın olmasını istiyorlar.

Ailelerini genişletmeyi düşünürlerken aynı zamanda işlerini de moda dünyasında birleştiriyorlar. Clara model olarak çalışmaya devam ederken; Elisabeth, Bless the Mess adlı şirketinde tasarıma ağırlık veriyor.

HELLO!: Annelik sizi nasıl değiştirdi?

Elisabeth Mas: Benim için hayatımda tamamen bir dönüşüm oldu. Değişimlerin çoğu birbirini iz-

ledi. Sadece fiziksel olarak değil, düşünce şeklim de değişti. Birçok şeyi başka bir bakış açısıyla görmeme başladım. Özünde, yeniden doğmak gibi bir şey.

Clara Mas: Anne olmak insanı tamamen değiştiriyor: Her zamanki gibisin ama birdenbire sana bağlı olan; en güzel kahkahaları atmanı sağlayan bir şey var. Artık bütün annelere farklı şekilde bakıyorum. Özellikle dört çocuğu olan kendi anneme. Benim için küçük bir kahraman.

HELLO!: Neredeyse aynı zamanda anne oldunuz… Birbirinize yardım ediyor musunuz ya da tavsiyeler veriyor musunuz?

E. Mas: Ben endişelerimi gidermesi için kardeşimi çok arıyorum. Clara birinciydi, bu yüzden daha tecrübeli. Ona çok güveniyorum.

HELLO!: Kız kardeş olarak çok yakınsınız, çocuklarınızı da ayrılmaz kuzenler olarak mı yetiştiriyorsunuz?

E. Mas: Fikrimiz bu! Küçüklüğümde kuzenlerimle ilgili çok iyi anılarım var ve Mia’ya da aynı hoş anıları vermek isterim. Bu bir ayrıcalık!

HELLO!: Hamilelik kilolarınızdan bu kadar hızlı kurtulmanızın sırrı ne?

C. Mas: Kurtulmaktan ziyade hamilelikten önceki formun önemli. Yaptığım bir egzersiz (hipopresivos) sayesinde hamileliğimin dördüncü ayında mayo fotoğrafları çektiriyordum.

HELLO:! Şimdi kendiniz için daha az vaktiniz var… Bazı hızlı güzellik tüyolarınız var mı?

E. Mas: Her zaman spor yapmaya çalışıyorum, güzellikten çok zihin sağlığı için. Beni şarj ediyor ve moralimi yükseltiyor.

C. Mas: Her duş alışımı soğuk suyla bitirmeye bayılıyorum. Doğal bir canlandırıcı. Sakin olmak ve her şeye yetişemediğinde stres yapmamak önemli. Anne olduğunda, eskiden yaptığın şeylerin aynısını yapmak istemiyorsun.

HELLO!: Çocuklarınızı nasıl giydirmekten hoşlanıyorsunuz?

E. Mas: Bebek kıyafetlerine hastayım. Mia’nın dolabı benimkinden daha büyük.

C. Mas: Burada moda ve kıyafet uzmanı Elisabeth. Ben daha pratiğim. Bir kız çocuğu sahibi olmak, kardeşimin durumunda olduğu gibi Barbie’ler ve kıyafetlerle oynamak için bir fırsat.

HELLO!: Kendinizi gelecekte nasıl görüyorsunuz?

E. Mas: Ben bir sürü çocukla görüyorum. Kardeşlerimle çok güzel anılarım var, çocuklarıma da aynı tarzı yaşatmak istiyorum.

C. Mas: Aynı şekilde, daha fazla bebek. Jan için bir erkek ya da kız kardeş çok yakında olacak. Eli’nin de daha fazla çocuğu ol-

“Anne olunca sadece fiziksel değişimleri deneyimlemedim. Düşünce biçimim de değişti ve bazı şeyleri farklı bir bakış açısıyla gördüm. Özünde, yeniden doğmak gibi bir şey.“Elisabeth

masına çok memnun olurum.

HELLO!: Çocuklukla ilgili hatırladığınız en hoş anılar neler?

E. Mas: Evde iki erkek ve bir kız kardeşle yaşanan telaş. Çok eğlenceli olarak düzenlenmiş bir karmaşaydı.

C. Mas: Anne ve babamla do- ğada geçirdiğimiz anlar ve etrafımızdaki bir sürü hayvan. Ya da ailecek kayak yapmak için Alpler’e çıktığımız zamanlar.

HELLO!: Nasıl bir çocukluk geçirmelerini istiyorsunuz?

E. Mas: Aile sıcaklığı içinde olmasını istiyorum. Nesilden nesile geçen bir değer ve ailemin bana öğrettiği, her zaman hayran kaldığım birçok şeyi onlara öğretebileceğimi umuyorum.

C. Mas: Zamanı geldiğinde bağımsız olabilmeleri için kanatlanabilecekleri iyi bir temelle, mutlu bir çocukluk. Değerler tüm hayatları boyunca işlerine yarar ve kıyaslama yapabilmelerini sağlar. Ve ailelerini severek; evimizde çok aileciyizdir.

HELLO!: Çocuklarınıza hangi değerleri aşılamak istiyorsunuz?

E. Mas: Şeffaflık, güven, saygı ve sevgi. Benim evim-

“Yaptığım egzersiz sayesinde hamileliğimin dördüncü ayında mayo fotoğrafları çektiriyordum.” Clara

de her şey sırlar olmadan konuşulurdu, böylece güven ve saygı doğar. Sevgi, anne baban seni yetiştirdikleri ve kişi olmayı öğrettikleri andan itibaren aranızda doğan bir şeydir.

C. Mas: Hayvanlara ve doğaya saygı, gayret etme kültürü ve azim, farklı olana saygı, eleştirel ve özgür ruh, mutlu olmayı öğrenmek ve küçük şeylere değer vermek, tasarruf etmek ve elindekiyle yetinmesini bilmek.

HELLO!: İlk kez anne olacaklara ne tavsiye ediyorsunuz?

E. Mas: Bu muhteşem yolculuğun her anından yararlanmalarını. Değişim-

lerden korkmamak gerek, öğrenmeli ve onlardan daha iyisini elde etmeyi bilmeli.

C. Mas: Başlarına gelmesini istedikleri şeylerden dolayı beklentileri olmasın. Başlarına gelen olaylara mümkün olduğunca açık olmalarını tavsiye ediyorum. Kişinin kontrol edemeyeceği bir süreç bu ve takıntılı olmadan, olabildiğince sakin olmak çok daha iyi.

“Benim evimde her şey sırlar olmadan konuşulurdu, böylece güven ve saygı doğar.”

Elisabeth

Elisabeth, Mirto bluzu, IKKS pantolonu ve Louis Vuitton takılarıyla son derece zarif. Kucağında, Gocco tulumu ve Manuela de Juan ayakkabılarıyla minik Mia oturuyor. Yan sayfada Clara, Max Mara ceketi, Javier Simorra kazağı, Mirto pantolonu ve Hermès bileziği ile görülüyor. Oğlu Mayoral gömleği, Nicoli pantolonu ve Gioseppo ayakkabıları ile objektife oldukça sevimli gülümsüyor.

Clara baştan aşağı Vicadomini kıyafetiyle ve Elisabeth, Adriana Iglesias’ın yeleği, Elogy’nin El Corte Inges bluzu ve

Monica Cordera’nın pantolonu içinde. Yatağa uzanan Clara, Javier Simorra’nın hırkasını giyiyor; gömlek Sandro’nun, kot Guess Jeans ve

bileziği Louis Vuitton’un.

Clara, Jan’ı giydirme konusunda daha pratik olduğunu söylerken, Elisabeth çocuk modasının mutlak hayranı olduğunu itiraf ediyor: “Bebek kıyafetlerine hastayım. Mia’nın benimkinden daha büyük bir dolabı var.”

İki kardeş de her anlarını keyifli geçirirken anneliğin onları daha faydalı bir hale dönüştürdüğünün farkındalar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.