VURAL GÖKÇAYLI,

Vural Gökçaylı, dünyanın pek çok köşesinde sergilediği ‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ koleksiyonunu bu kez Alanya’nın tarihi Bedesten’inde beğeniye sundu.

Hello! (Turkey) - - News -

‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ koleksiyonunu bu kez Alanya’da beğeniye sundu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in ev sahipliğinde gerçekleşen defile, Alanya’da düzenlenen ilk moda organizasyonu olma özelliği taşıyor. Adem Murat Yücel tarafından muz ekim alanlarının azalmasını önlemek, üretimi artırmak ve atık muz gövdelerini değerlendirmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen muz lifi projesinden ilham alan Vural Gökçaylı, bu defileye özel olarak muz lifinden ve Alanya ipeği kozasından üretilmiş üç adet tasarımı da izleyicilerin beğenisine sundu.

Dünyada ilk defa muz meyvesinin lifinden bir elbise üretildiğini belirten Vural Gökçaylı konuyla ilgili olarak ayrıca, “Alanya tarihinde ilk defa gerçekleşen moda defilesine imza atmaktan dolayı sonsuz gurur duyuyorum. Ekibim ve ben bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde her türlü desteği veren başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve tüm emeği geçenlere en derin teşekkürlerimizi sunarız.

Alanya, Türkiye’nin gizli kalmış turizm hazinesi. Hak ettiği ilgiyi görmesi için eli-

mizden gelen tüm çabayı sarf etmeliyiz. Geçen yıl Miami’de yaptığım defileye kıyasla söyleyebilirim ki vatanımızda böylesi bir cennet köşeye sahip olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.

‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ koleksiyonunda bulunan 69 kıyafete ek olarak sadece

Defileden elde edilen gelir, Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği’nin Alanya Belediyesi ile yürüttüğü fizik tedavi, rehabilitasyon ve yaşam evi projesine aktarıldı.

bu defile için tasarlanan üç adet özel parçayı da yine Türkiye’nin önde gelen mankenlerinden Ceylan Saner, Sema Şimşek, Merve Büyüksaraç ve Ebru Güzel gibi isimler zarafetle taşıdı. Muz lifi ve ipek kozasından elde edilen bu çok özel üç tasarım sürekli olarak Alanya’da Kent Müzesi’nde sergilenecek. Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği yararına yapılan gecede elde edilen gelir, engelsiz yaşam için mücadele veren derneğin Alanya Belediyesi ile ortak yürüttüğü fizik tedavirehabilitasyon ve yaşam evi projesine aktarıldı.

n Raif Bilir, Adem Murat Yücel, Rahmi Koç, Meral - Vural Gökçaylı

n Sennur Hamamcıoğlu, Füsun Topbaş

n Zerrin Arbaş

n Murat Gülbaran, Neslihan Demirel, Nihan Demirel Atasagun, Şevket Saim Atasagun, Sezen Demirel, Binhan Kesici

n Balçiçek İlter, Ercan Canmutlu

n Güler Yiğit, Halil Değer

n Vakur - Cana Tokgöz

n Rahmi Koç

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.