Müziğin ritmini Havana’da hissedin

Arkas Turizm, ‘MSC Opera ile Küba ve Karayipler’ turuyla yeni yıla sıcak ve egzotik bir başlangıç yapmak isteyenleri maceraya davet ediyor.

Hello! (Turkey) - - Cruise Dosyası -

Küba, tropikal iklimi, sıcak suları, hareketli yaşantısı, doğal güzellikleri ve nefes kesen manzaralarıyla pek çok gezginin rüyalarını süslüyor. Havana ise Küba denildiğinde akla ilk gelen şehir kuşkusuz. Tüm Küba gibi şaşırtıcı, eğlenceli, cazibeli ve büyülü bir şehir olan Havana, gezgin ruhları klasik bir şehir turundan ziyade sokaklarından dolup taşan müziği ve bitmeyen enerjisi ile karşılıyor.

Yer yer dökük sıvalı rengarenk binaların fon oluşturduğu bu şehir, sokaklarında gezinen en genci 40-50 yaşındaki otomobillerle insana hangi yılda olduğunu unutturacak bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Havana, Eski Havana ‘Habana Vieja’, merkez ‘Centro Habana’ ve modern bölge ‘Vedado’ olarak basitçe üç bölüme ayrılabilir. Şehrin gezilip görülecek yerleri ise daha çok Habana Vieja ve Centro Habana’da yer alıyor. Her turistik ziyarette olduğu gibi Havana’yı yaşamak ve anlamak için öncelikle şehrin eski bölgelerini gezmek ge- rekiyor. Tam da bu nedenle ‘Plaza de la Catedral’ yani Katedral Meydanı, Havana’yı gezmeye başlamak için en doğru nokta. Meydanda yer alan Barok tarzda inşa edilmiş ‘Catedral de San Cristobal de la Habana’ veya kısaca Hava- na Katedrali, İtalyan mimar Francesco Borromini’nin eseri. 1787’de tamamlanan yapı, Amerika kıtasının en eski katedrallerinden biri ve açıldığından bugüne her pazar günü 10.30’da gerçekleşen ayinlere ev sahipliği yapıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.