Cam sanatçısı FELEKŞAN ONAR’ın

Cam sanatçısı Felekşan Onar’ın ’Perched/ Kanatsız Kuşlar’ enstalasyonu, 25 Ocak’ta gerçekleşen özel davetle Berlin İslam Sanatları Müzesi’ndeki yerini aldı.

Hello! (Turkey) - - Contents -

Perched/Kanatsız Kuşlar enstalasyonu, özel davetle Berlin İslam Sanatları Müzesi’ndeki yerini aldı.

Cam sanatçımız Felekşan Onar, Berlin’in önde gelen sanat merkezlerinden Bergama Müzesi’nin güney kanadında konumlanan İslam Sanatları Müzesi’nde Kanatsız Kuşlar’ enstalasyonuyla yer almaya başladı. Müze Başkanı Prof. Dr. Stefan Weber’in de katılımı ile gerçekleşen davette uluslararası sanat camiasından önemli isimler de vardı. Türkiye’den de Carole Hakko ve Arzu Güran gibi çok sayıda seçkin isim bu önemli etkinlikte yer aldı.

Felekşan Onar, tasarladığı ‘Kanatsız Kuşları’ ile Suriyeli sığınmacıların durumuna dikkat çekmek istiyor. Onar’ın camdan tasarladığı 27 kuş, İslam Sanatları Müzesi’ndeki Aleppo Odası’nda sergilenecek. Türkiye’de herkesin günlük yaşamında mutlaka şahit olduğu ‘mülteciler’ durumunu hassasiyetle cam sanatına işleyen Felekşan Onar’ın ‘Kanatsız Kuşları’nı 8 Nisan 2018’e kadar Berlin İslam Sanatları Müzesi’nde görmek mümkün.

Berlin İslam Sanatları Müzesi’ndeki davette Felekşan Onar’ı Yöntem Akmen İnanç, Carole Hakko, Prof. Dr. Stefan Weber, Hamdi Onar, Jesse Gunther, Sadhbh Mowlds, Nadania Idriss gibi isimler yalnız bırakmadı.

n

n Nadania Idriss, Felekşan Onar, Jesse Gunther, Sadhbh Mowlds

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.