‘MÜZEYYEN’ İLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Türk müziğinin efsanevi sesi Müzeyyen Senar’ın hayatından önemli kesitlerin yer aldığı, Şevval Sam’ın sahnelediği ‘Müzeyyen’ müzikalinin prömiyeri Uniq Hall’da gerçekleştirildi. Konukların büyük beğenisini toplayan ‘Müzeyyen’ dakikalarca ayakta alkışlandı

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Kerki Production ve Solfej Organizasyon’un düzenlediği ‘Müzeyyen’ müzikali dönemin iz bırakan şarkılarını da sahneye taşıdı. Müzikal, sanatçının üçüncü ölüm yıldönümünde sahnelendi. Müzeyyen Senar’ın kızım dediği Şevval Sam tarafından sahnelenen müzikli gösteri, seyirciden tam not aldı. Müzeyyen Senar’ın Bursa’dan İstanbul’a gelişi, Atatürk’ün önünde ilk kez şarkı söyleyişi gibi önemli anılarının sahnelendiği, yaklaşık iki saat süren müzikalde, sanatçının anneliği, aşkları, hüzünleri ve mutluluklarına dair kesitler seyirciyle paylaşılıyor.

‘Müzeyyen’ müzikalinin gala gösterimine iş, sanat ve cemiyet dünyasından da pek çok ünlü isim katıldı. Galaya gelen isimler arasında Erol Evgin, Ayşegül Dinçkök, İnci Aksoy, Canan Hoşgör, Belma Canciğer, Bora Cengiz, Canan Başarır, Nilgün Keçili, İpek Bilgin, Gülay Afşar, Fatoş Yıldırım, Leman Sam, Sarp Maden de vardı.

Gösterinin sonunda seyirciler için çok özel bir sürpriz hazırlayan ‘Müzeyyen’ ekibi, duayen sanatçının biricik kızı Feraye Işıl’ı sahneye davet etti. Sahnede Müzeyyen Senar’ın ‘Feraye’ şarkısını seslendiren Işıl, seyirciden büyük alkış aldı.

n Ayşegül Dinçkök

n İnci Aksoy

n Ömer Işıl, Feraye Işıl

n Tilda Özmandıracı

n Tamay Kılıç

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.