REFİK ANADOL’DAN YÜZYILIN SORUSU HATIRALAR İLE NE YAPILIR?

Uluslararası çağdaş sanat dünyasına kapılarını açan Pilevneli Sanat Galerisi, yeni medya sanatçısı, yönetmen ve tasarımcı Refik Anadol’un ‘Eriyen Hatıralar’ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Hello! (Turkey) - - Inside Story - GÖKSEL MENTEŞOĞLU

Pilevneli Sanat Galerisi kurucusu Murat Pilevneli ve sanatçı Refik Anadol’un ev sahipliğinde düzenlenen davete sanat, cemiyet ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Samsung, Godiva, Nespresso ve Jotun’un katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Eriyen Hatıralar’, Anadol’un 2012 yılında Pilevneli Project’te gerçekleştirdiği sergiden sonra Türkiye’deki ikinci kişisel galeri sergisi olma özelliğini taşıyor.

Açılışı öncesinde, Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına Refik Anadol eşliğinde yeni medya sanatı ve ‘Eriyen Hatıralar’ sergisi üzerine özel bir söyleşi de gerçekleştirildi. Refik Anadol’un 10 Mart’a kadar Pilevneli Sanat Galerisi’nde gösterimde olacak sergisi, insanoğlunun anılar ve bellekle ilişkisini, son teknolojinin yardımıyla ve beynin olanaklarının sınırsızlığına yoğunlaşarak ele alıyor. İzleyiciler bu sergide yer alan heykelleri ve üç boyutlu tuvalleri, mimari ölçekli LED ekranlarda ışık ve projeksiyonlar eşliğinde deneyimleyebilecekler.

n Aslı Pamir, Refik Anadol, Murat Pilevneli

n Ayşegül Dinçkök

n Esra Civelek

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.