‘GENÇ KIZ HAUTE COUTURE’ KOLEKSİYONU

2018 - 2019 SONBAHAR - KIŞ TASARIMLARINI SERGILEDIĞI VE TÜLIN ŞAHIN’IN DE YER ALDIĞI DEFILESINDE TUBA ERGIN, ‘KADIN HAUTE COUTURE’ KOLEKSIYONU ILE BIRLIKTE TÜRKIYE’DE BIR ILKE IMZA ATARAK ‘GENÇ KIZ HAUTE COUTURE’ KOLEKSIYONUNU DA TANITTI.

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Türkiye’de ilk kez tenis kortunda gerçekleşen haute couture defilesi için Swissôtel’in tenis kortu defile alanı olarak kullanıldı. Farklı bir sunumla davetlilerini ağırlayan Tuba Ergin, koleksiyonunun ilhamını güzelliği ve cesareti ile tarihe geçmiş 11. yüzyıl asilzadesi Lady Godiva’dan alıyor.

Haute couture defile koleksiyonu için özel tasarladığı Birkenstock sandaletleri ile tasarımlarını kombinleyen Tuba Ergin davetlilerine apayrı bir defile deneyimi yaşattı. 35 parçadan oluşan, Ortaçağ ve günümüz siluetlerinin birlikteliğinden doğan melez formlar kadar el işlemesi teknikleriyle de ön plana çıkan koleksiyonda tüller üzerinde halka

metal boncuk işli kumaşlar, kırıştırılmış ve kenarları yakılmış iri payetler, püsküller, dantel işlemelerden oluşan detaylar dikkat çekiyor. Ana renklerinde ekru, açık gri, su yeşili, lila, soluk sarı ve ten rengi gibi pastel tonlar bulunan koleksiyonda şeker pembesi, canlı yeşil, mavi gibi par- lak renkler de yer alıyor. Bu sezon bir ilke imza atarak ‘Genç Kız Haute Couture’ koleksiyonunu sunan Tuba Ergin, kızı Ela ve Tara ile birlikte defilede yer aldı.

Tuba Ergin aynı zamanda koleksiyonunun tanıtımında cemiyet hayatının tanınmış isimlerinin kızla-

Tuba Ergin’in birbirinden özel tasarımlarının yer aldığı defilede cemiyet hayatının ünlü isimlerinin

kızları da podyumda yer aldı.

rını da podyuma çıkardı. Ali - Nevbahar Koç’un kızı Sadberk Leyla Koç, Zeynep Mutlu’nun kızı Nazlı Kulaberoğlu, Ruken Mızraklı’nın kızı Nil Mızraklı, Süleyman - Ahu Orakçıoğlu çiftinin kızı Sare Orakçıoğlu’nun da aralarında yer aldığı çocuklar, alkış yağmuruna tutuldu. Podyumda yürüyen çocuklarını heyecanla izleyen anne ve babalar bir yandan da onları telefonları ile görüntüledi.

Podyumda yürüyen çocuklarını gururla izleyen anne ve babaların heyecanı görülmeye

değerdi.

n Nazlı Kulaberoğlu

n Sare Orakçıoğlu

n Süleyman - Ahu Orakçıoğlu

n Nil - Ruken Mızraklı

Metalik griler ve tüllerle feminen bir koleksiyona imza atan Tuba Ergin defilesinde gerçek çiçeklerden oluşan makyaj tekniği de büyük ilgi gördü.

n Zeynep Mutlu

n Nil Uyguner

n Nil Mızraklı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.