KADINLARIN GÜCÜ ADINA...

MODA TASARIMCISI TUVANA BÜYÜKÇINAR, “I GOT THE POWER!” TEMALI COUTURE KOLEKSIYONUNU MODASEVERLERIN BEĞENISINE SUNDU. BÜYÜKÇINAR, TASARIMLARINI GIYEN KADINLARIN ÖZÜNDEKI BÜYÜLEYICI IŞIĞI YANSITMAYI AMAÇLAMIŞ.

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Tuvanam, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında 29 Mart’ta Zorlu PSM’de couture koleksiyonunu sundu. Baş mankenliğini Çağla Şıkel’in yaptığı defilede Didem Soydan ile birlikte 27 manken yer aldı. Defileye, Alara Koçibey, Paris Uzan, Ebru Akel, Derya Şensoy, Ferhan Şensoy, Songül Öden, Hazal Kaya, Yağmur Tanrısevsin, Merve Boluğur, Emina Sandal, Jülide Ateş, Yasemin Allen, Şeyma Ilıcalı, Funda Arar, İpek Köse gibi iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok davetli katıldı.

Tuvanam 2018-2019 Sonbahar - Kış couture koleksiyonu, kadının insan olma hakkına ve cinsiyet sorgulamasına maruz kaldığı günümüze verilen bir tepki olarak doğuyor. Yaşamını, ışığını saklayarak sürdürmeye mecbur bırakılan tüm kadınlara “I got the power!” felsefe-

siyle sesleniyor. Tasarımlarını giyen kadınların özündeki büyüleyici ışığı yansıtmayı amaçlıyor.

Gümüş, altın, platin ve antrasit tonlarında metalik kumaşların, uçusan ve akan formlarda kullanılarak kadın siluetinin ön plana çıktığı tasarımlar, Tuvana Büyükçınar Demir’in ikonikleşmiş klasik formları, işleme ve nakış detaylarıyla güçlü Tuvanam kadınını tamamlıyor.

Koleksiyon metalik ipekler, tüller, ithal özel dokulu payetler, jean

kombinler, farklı örgüler, kat kat kesimleri ile 90’lar ruhunu yansıtıyor. 30 parçadan oluşan koleksiyondaki farklı doku ve boyut özel payet işlemeler, Tuvanam imzası ile el işçiliğini gözler önüne seriyor.

Defilenin koreografisi Öner Evez ve Yakup Biçer imzası taşıyor. Defilede ayakkabı tercihlerinde İnci Deri, makyajda Mac, Bioderma ve saçlarda L’Oréal desteğiyle koleksiyon sergileniyor. Tasarımlarda kuvvetli zincir detaylarıyla beraber metal halka küpeler, zincir küpeler Mon Reve, vintage Ray Ban gözlükler kullanılıyor.

Emina Sandal, bohem elbisesi ve bağcıklı uzun süet çizmeleriyle çok havalı görünüyordu.

n Alara Koçibey, Paris Uzan

n Tuğçe Eyilik

n Hande Acar

Yasemin Allen, mini payetli elbisesi ve Christian Louboutin stiletto’larıyla defilenin en şık isimlerinden biriydi. n İpek Köse n Jülide Ateş İskeçeli

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.