#ELAİDİLOVESSEVİM

MEHTAP ELAIDI, 2018-2019 SONBAHAR-KIŞ SEZONUNDA, ANNESI SEVIM’DEN ILHAM ALDIĞI BIR KOLEKSIYONLA ÇIKIYOR MODASEVERLERIN KARŞISINA. ZORLU PSM’DE GERÇEKLEŞEN DEFILEDE PEMBELER, KIRMIZILAR ILE 70’LERIN BOL PAÇA PANTOLONLARI DIKKAT ÇEKTI.

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Mehtap Elaidi’nin #ElaidiLovesSevim koleksiyonunun başrol oyuncusu Sevim, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış, hayalperest bir kadın. Dolu dolu bir hayat yaşamış, 80’lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmıştır. Kafasındaki farklı hayatlar ve zamanlar arasında gidip gelmekte, hatırlamadıklarından anılar yaratma çabasındadır. Yani Sevim aslında kendinde başka hayatlar ve başka kadınlar keşfeden tüm kadınlardır. #ElaidiLovesSevim koleksiyonu Sevim’in hayatının geçtiği dönem formlarına gön- derme yaparken, anıların canlılığını ve bazen de silikliğini koleksiyonun renk ve desenlerinde gösteriyor. Yaşamının daha canlı ve hareketli olduğu dönemi yansıtan koleksiyonun ilk bölümünde o yılların siluetleri baskın desenler, pembeler ve kırmızılar ile sunuluyor. İkinci bölümde ise koleksiyon olgunlaşarak 70’lerin bol paça pantolonları ve özgür detaylarıyla ayakları yere basan bir tavra bürünüyor. Final bölümünde ise canlı bir hayatın huzurlu bir inzivaya dönüşümünü gece kıyafetlerinden şık pijamalara geçişlerle anlatıyor.

Mehtap Elaidi, Sevim’in hikayesine kıyafetlerle tanıklık edilen bu koleksiyonla, içimizdeki kadınları kutlayarak, hangisi olmak istiyorsak onu seçebileceğimizin altını çiziyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.