SEYAHAT

İngiltere’nin başkenti; dünyanın en şık yeme, içme, konaklama ve gezi noktalarıyla bir kez daha spot ışıklarının altında.

Hello! (Turkey) - - Bu Hafta -

KEŞFEDİN

Her ne kadar Londra’nın sayısız çekim noktası artık herkes tarafından biliniyor olsa da kalabalıklardan uzak kalmak istiyorsanız St. James Park gibi cennet köşelerini; Westminister sokaklarının altında saklı Churchill War Rooms gibi cevherleri keşfedebilirsiniz. Eğer sanat meraklısıysanız, The Wallace koleksi- yonundan eşsiz Old Masters porse- len ve mobilya sergisine ev sahipliği yapan tarihi Hertford House’u Londra merkezdeki Marylebone semtinde bulabilirsiniz.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Londra sokaklarında geçen yorucu ve uzun bir günün ardından kendinizi; bir tazelenme mabedi olan The Lanesborough Club & Spa’da rahatlatın. Yorgun bedeninizi Kun-

dalini Stillness masajına ya da kristal ses terapisi seansına teslim edebilir, sonrasında ise upuzun bir demlenme için soluğu hidroterapi havuzunda alabilirsiniz. Delevingne kardeşler kadar havalı saçlara sahip olmak istiyorsanız; kesim ve fön için yolunuzu Larry King’s South Kensington kuaför salonuna düşürmeyi ihmal etmeyin.

NE YEMELİ?

Covent Garden’daki

Frenchie’nin muhteşem stilinden ilham alıp, modern Paris mutfağına göz kırpan ince bir zevkle hazırlanmış yemekler için Gregory Marchand’ın yepyeni restoranına uğramalısınız. Sonrasında ise bir akşam üstü ya da tiyatro öncesi atıştırmalığı için Soho’daki Kettner’s Townhouse’da art deco stilindeki Champagne Bar’a uğramak neredeyse bir zorunluluk.

NEREDE KALMALI?

The Lanesborough London’ın her köşesinden, sadece kraliyet ailesi mensuplarının ulaşabildiği türde bir şaşaa yayılıyor. Hyde Park Corner’da heybetiyle göz kamaştıran, neo-klasik tarzda inşa edilmiş bir konut yapısından otele dönüştürülen binanın, adeta göğe uzanan tavanlarından sarkan haşmetli kristal avizeleri, her köşesinden narin detaylar fışkıran lüks lobisi tam anlamıyla nefes kesici bir atmosfere fon oluşturuyor.

Model Poppy Delevingne yaşadığı şehre adeta tapıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.