SALMA HAYEK

12 yıllık aşk hikayesini ve kariyerini anlattı.

Hello! (Turkey) - - Bu Hafta -

Salma Hayek’in annesi Diana Jimenez, Coatzacoalcos’taki çocukluğundan beri Salmita’sının çok özel bir yönü olduğunu biliyordu. Hayek, “Hayatta büyük biri olacağımı hep biliyordu” diye anlatmıştı bize verdiği özel röportajda. Meksika’daki şehri Veracruz’dan ayrılacağını ve düşlerini birer birer gerçekleştireceğini de biliyordu. Artist olmak istiyordu ve oldu. Meksika’da ‘Teresa’ adlı televizyon dizisiyle tanındığında, valizlerini hazırlamaya ve Hollywood’da şansını denemeye karar verdi. Çalıştı, kapıları çaldı, umutlandı, hayal kırıklığına uğradı… Şansı yaver gitmese de aşık oldu.

Gerçek hikayede, prense dönüşmeyen bazı kurbağaları öptü. Ama sonra şansı döndü. Kaderinin seyri yön değiştirdi ve François-Henri Pinault’nun bir bakışıyla çarpıldı. 2015 yılında Allure dergisine verdiği samimi bir röportajda şöyle bir itirafta bulundu: “Keşke daha gençken mükemmel erkeğe aşık olacağımı bilseydim. Asla çıkmamam gereken kişilerle çıktığım için çok endişeliydim! Keşke biri bana şöyle deseydi: ‘Sakin ol. Sana hayran olacak eşinle karşılaşacaksın.’ Birçok üzüntüyü önlerdim.”

BİR AKŞAM YEMEĞİ, BİR SARAY, TANRILARIN BİR KOMPLOSU 2006 yılında Salma Hayek, Palazzo Grassi’de François Pinault’nun düzenlediği bir sergi açılışına davet edilmişti. Akşam yemeğinde zengin işadamının oğlu François Henri’nin yanına oturdu. Oyuncu 41 yaşını tamamlamıştı. François-Henri ise birkaç gün içinde 44’ünü bitire- cekti ve iki çocuk babasıydı: İlk evliliği Dorothee Lepere’den François ve Mathilde. Ama bundan bahsetmediler ya da her şeyden bahsettiler.

Salma Hayek’in Meksika’ya yaptığı kısa bir yolculukta ilk karşılaşmalarının üzerinden çok geçmemişti. “Başlangıç klişeydi, asla benim tipim olmadığına karar verdim. Sonra düşünmeye başladım: ‘Tanrım, burada bir şey var’. Aptalcaydı. Futbol üzerine konuşmaya başladık. İkimiz de futbol delisi gibiydik. Sonra bilime geçtik. Çok zeki, hoş ve komikti. Sonra benden çok farklı görünen bir insanın mükemmel bir eş olabileceğini anladım.” Kelimelerin birbiriyle buluşması, tutkulu hale dönüşme ve eğlenme durumu...Ve ilk vedalaşma anının gelişi. Multi milyoner bir adam, lüks markalardan oluşan bir holdingin başkanı, kendisini prenses Grace’iyle şaşkına dönen Monako Kralı gibi görüyor olmalıydı. Ertesi gün onun tüm filmlerinin DVD’sini aradığını söylüyorlar. Onları izlediğinde hepsinin başrolündeymiş gibi hissettiğini tahmin ediyoruz. İlk görüşte aşk öylesine yoğundu ki 11 ay sonra iki haber verdiler; evlenmeye karar vermişlerdi ve ilk çocuklarını, 2007 Eylül’ünde doğan Valentina Paloma’yı bekliyorlardı.

PERİ MASALININ SONU MU? Hayat ‘gül bahçesi’ gibiydi; mutlu son garantiydi… Taa ki… “Ah kısmet!” Oyuncunun basın sözcüsü, 2008 Temmuz’unda bir açıklamada bulundu:

İlk “Evet, kabul ediyorum” sözünü 14 Şubat 2009’da Paris’teki samimi bir törende verdiler. Ancak büyük düğünleri iki ay sonra, çiftin sırlarını en iyi saklayan şehir, Ciudad de Los Canales’te gerçekleşti.

2007 Eylül’ünde Valentina Paloma doğdu, Mart 2008’de nişanlandılar... Ancak peri masalı kederli ve beklenmedik bir dönüş yaptı, o yılın temmuz ayında oyuncunun basın sözcüsü evlilik planlarının iptal edildiğini söyledi... Neyse ki ‘Aşk Tanrısı’ muktedir oldu.

“Bitti.” Ne olmuştu? Salma Hayek olaya damgasını vurmak istemişti: Bu bir veda ya da “Sonra görüşürüz” bile değildi. Aşkı kendine göre yaşama şekliydi. Ama bu ayrılık uzun sürmedi. Tekrar bir araya geldiklerinde aşklarını kutlamak için bir parti yapmaya karar verdiler. Salma Hayek, “Evlenmeye ihtiyaç duymuyordum. Birisi biriyle yaşlanmak, çift ve çocuk sahibi olmak istiyor. Ben bütün bunlara sahibim. Bazı insanların bir kağıda ihtiyacı vardır ama bizim kutlamaya ihtiyacımız vardı” diye açıklamıştı.

Bazıları mesafenin boşluklar yarattığını iddia eder ancak oyuncu kilometrelerin kararının sorumlusu olduğunu yalanlamıştı. “Böyle yaşayarak mutluyuz. O Paris’te yaşıyor, ben ve Valentina zamanımızın çoğunu Los Angeles’ta geçiriyoruz. Birçok kişi için bu akıl dışı ama her ilişki kendine özeldir.”

Kim bilir belki de o günlerde oyuncu, FrançoisHenri Pinault’nun, Ekim 2006’da Augustin James’in babası olduğunu biliyordu; Valentina Paloma’nın doğumundan 11 ay önce Linda Evangelista’dan olan oğlu. Bu haberin kalbini kıracağı ve hazmetmesinin zaman alacağı tahmin edilebilir. Aynı yaz, FrançoisHenri Pinault bir yatta binici Virginie Couperie ile görüntülendi. “Çekişmeli aşklar en çok tercih edilenlerdir” derler.

Kuşkusuz, onları ayırmaktan uzak olan bu parantezler, birbirleri için yaratıldıkları fikrini onaylamış oldu. ‘Aşk Tanrısı’ kısa bir süre sonra tekrar gülümsedi. 2008 Eylül’ünden itibaren onları çift olarak ele geçirdi. Ya Stevie Wonder’ın Kaliforniya’daki doğum gününde ya Renne’deki bir futbol maçında ya da Dubai’de yeni yıl kutlamasında. François-Henri ona film festivalinde eşlik etti ve bu hemen uzlaşmanın resmileşmesi olarak yorumlandı.

...VE MADAM PINAULT DOĞUYOR 2009 başında, Salma’nın Pinault’nun uçağıyla Kaliforniya’ya yolculuk ettiği görüldü.

Fransa’nın en büyük zenginlerinden biri olan François-Henri Pinault oyuncudan öylesine etkilenmişti ki, onu tanıdıktan bir gün sonra bütün filmlerini satın aldı.

Ortak planlar yapıyor, sınırları önemsemeden aşklarını yaşıyorlardı… Ve kimsenin bilmediği gelecek planları yapıyorlardı.

Sonraki durak mı? Sevgililer Günü’nde Paris’in VI. Bölgesi’nde belediye başkan yardımcısıyla bir randevu. Böylece bağlılıklarını bozduktan altı ay sonra Sena’nın tanıklığıyla mutlu sona ulaştılar ancak her şey hallolmamıştı. Daha kat edecekleri bir yol vardı: Aşklarının doğduğu Venedik şehrinde, yıldızlar eşliğinde dinî evlilik töreni.

Vapurlar Penélope Cruz, Javier Bardem, Charlize Theron, Gael Garcia Bernal, Ashley Judd gibi yıldızlar aracılığıyla gidip gelirken duman çıkarıyordu… Salma Hayek eski sevgilisi Edward Norton’u bile davet etmişti. Eşinin Salma Hayek’te en çok sevdiği şeylerden biri, üstün güvenilirliği, birlikte olmanın verdiği huzur ve aynı zamanda ilerlemesine ve özgür olmasına izin vermesiydi. Salma Hayek’in Eu- genio Derbz ile başrolünü paylaştığı ‘How to Be a Latin Lover’ filminin tanıtımı sırasında, eşinden daha çok aşık olduğunu itiraf etmesinin üzerinden çok geçmedi, onun için sadece o vardı. x“Himaye ve kadınlar. Bu seksi bir şey. Güzelleşmeyi, her gün daha iyi olmayı, seninle yaşlanmayı isteyen kişiyle birlikte, desteklendiğini hissetmekten daha seksi bir şey yok.” Düğünden sonra, aynı çatı altında (başlangıçta Paris’e 45 dakikalık mesafede Château de la Mormaire’de, sonrasında 2014’te taşındıkları Londra’da) birbirlerinden fazla uzaklaşmadılar (“Kızımdan iki haftadan fazla ayrı kalmadım. François’den de. Uzun süreler birbirimizden ayrı kalmıyoruz, asla!” demişti 2015’te.)

2011’de François-Henri Pinault bir sırrını ifşa etti: “Oğlumun adı Augustin Evangelista Pinault, onu 2007’de kabul ettim.” İşadamı, bir yıl sonra, Linda Evangelista ile dostane bir anlaşma imzaladı.

“HER SEFERİNDE DAHA İYİ OLUYOR” Çiftin en güzel görüntüleri olan bir araya gelme anları bize hediye ediliyor:

François’nın bakışları, Salma’nın öpücükleri, suç ortaklıkları. Yıllar geçerken Salma kocasıyla ilgili şöyle bir itirafta bulunuyor: “Her seferinde daha iyi oluyor.” Salma eşinin sahip olduğu Kering’in lüks markalarının en iyi elçilerinden biri haline geldi. Salma Hayek özünden vazgeçmeden Madam Pinault’ya dönüştü.

BÜYÜK BİR KADININ ARKASINDAKİ BÜYÜK BİR ERKEK François-Henri Pinault çoğunlukla, her büyük kadının arkasında onun düşlerini güçlendiren ve teşvik eden büyük bir adam olduğunu ispat ederek, eşinin iki adım arkasında durdu.

Sinemaya olan aşkının hikayesi sahne sahne ilerliyor. Kendileri olmaktan asla vazgeçmediler. Salma Hayek, Augustin’in velayeti için Linda Evangelista ile mahkemelik olduğu zor günlerinde eşinin yanında durdu.

Salma sahne ışıklarının ötesinde, eşi ve Valentina için ailevi birliği oluşturmayı başardı, eşinin diğer çocuklarını da bu birliğin dışında tutmadı. Çünkü oyuncu, tüm şıklığı ve aşkıyla, oynamasını bildiği bir rolde üvey anne oldu. Bu hikayede üvey anne asil, baba feminist ve yıllar geçerken kıvılcımlar ve kimya çok daha güçlü. Sinema mı? Daha da fazlası: Oscar’lık diyebiliriz!

“Sana François-Henri Pinault’nun Salma’ya baktığı gibi bakan biriyle yaşlan!” Pinault’nun karısına yönelttiği bakışları 12 yıl sonra ateşin yandığını kanıtlıyor.

Salma, 2006’da Venedik’te François-Henri’nin babasının çağdaş sanat koleksiyonunun tanıtıldığı Palazzo Grassi’deki açılıştaydı ve eşiyle de o sırada tanıştı. 2008 yazında Salma Hayek milyoner Fransızla düğün planlarını iptal ettikten kısa bir süre...

‘Beatriz at Dinner’ın başrol oyuncusu Salma Hayek 2015 yılında, hayatının aşkıyla karşılaşacağından emin olsa birçok dramı önleyebileceğini itiraf etmişti: “Çok endişeliydim… Hiç çıkmamam gereken kişilerle çıktım. Keşke bana, ‘Sakin ol. Sana hayran...

François-Henri Pinault, artık Salma Hayek’i kırmızı halılarda yalnız bırakmıyor. Birbirlerine bu kadar aşık olmalarının bir nedeni de, bir süreliğine oldukça kısa ve az görüşmeleri ve farklı şehirlerde yaşamaları olabilir. Fakat moda patronu, Meksikalı...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.