ADANA SOKAKLARI ŞENLENDİ

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan ‘Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ yine muhteşem anlara sahne oldu. Yaklaşık 1.5 milyon Adanalı sokakları doldurdu.

Hello! (Turkey) - - Moda Kanyon’da -

Bu yıl altıncı kez düzenlenen karnaval etkinliklerine katılanlar büyük coşkuya ortak olurken, rengarenk giysileriyle sokak ve caddeleri dolduran Adanalılar hafta sonu boyunca adeta uyumadılar. Karnavalda eğlenceli etkinliklerin yanı sıra 120’ye yakın kültürel, sanatsal ve sportif aktivite de gerçekleştirildi. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ‘simgesi’ durumundaki kortej geçişi bu yıl Merkez Park’ta yapıldı. Karnaval için Adana dışından gelenlerle birlikte yaklaşık 200 bin kişinin izlediği kortej geçişi renkli görüntülere sahne oldu. Aylar öncesinden hazırladıkları giysi ve aksesuarlarıyla korteje katılanlar halkı selamlarken, coşkulu saatler yaşandı. Kortej yürüyüşünün ardından yapılan resmi açılışın ardından Kıraç sahneye çıktı. Kıraç’ın

performansının ardından her yıl olduğu gibi dilek fenerleri, sevgi ve dostluk için gökyüzüne bırakıldı.

Portakal Çiçeği Karnavalı iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü simalarını da ağırladı. Karnavalda her yıl düzenlenen ‘Kostüm Tasarım Yarışması’ yine büyük heyecana sahne oldu. Kostüm yarışmasının finali sonrasında ise Ayşegül Aldinç davetlilere müzik ziyafeti çekti. Altı yıldır düzenlenen karnavalın fikir önderi Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, karnavalın ekonomik açıdan yalnızca Adana’ya değil komşu kentlere de fayda sağladığına dikkat çekti.

Sokak ve caddeleri dolduran Adanalılar hafta sonu boyunca

adeta uyumadılar.

Baharı müjdeleyen portakal çiçeği kokuları eşliğinde karnaval coşkusunu yaşayanlar, kenti büyük bir şölen alanına çevirdiler.

n Melike - Ali Haydar Ali - Alis Bozkurt

n Zeynep - Hüseyin Sözlü

n Dilara Koçak

n Menderes Samancılar, Ali Haydar Bozkurt, Alper Saldıran, Rıza Akın, Demir Karahan

n Onur - Sema Güral Sürmeli

n Eda - İsmail Küçükkaya

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.