‘VANNGO’ İMZASI

Dünyaca ünlü yıldızların makyaj artisti, bizlere favori makyaj uygulamalarını, güzellik sırlarını ve kırmızı halı hikayelerini anlatıyor.

Hello! (Turkey) - - Lifestyle - RÖPORTAJ: NATASHA FARUQUE DERLEYEN: GÖKÇE ATEŞ gates@doganburda.com

Selena Gomez’den Kendall Jenner, Jennifer Lawrence ve Jennifer Lopez’e kadar bol yıldızlı bir müşteri listesi olan Hung Vanngo, dünyanın en tanınmış makyaj artistlerinden biri. Kampanya, dergi çekimleri, sahne performansları ve kırmızı halı etkinliklerinde birçok ünlü ismin vazgeçilmez gizli kahramanı olan Vanngo, Marc Jacobs Beauty’nin de Global Artistik Elçisi. Vietnam doğumlu başarılı makyaj artisti Kanada’da büyümüş. Oradan New York’a gelerek güzellik dünyasının önemli başrol oyuncularından biri olan Vanngo ile Dubai gezisinde bir araya geldik.

HELLO!: Güzellik sektöründe çalışmanız, bir kariyer planlaması mıydı yoksa tesadüf mü?

Hung Vanngo: Gençken daha çok sanat ve modayla ilgiliydim. Bir makyaj artisti olacağım hiç aklıma gelmezdi ama saç tasarımcısı olmayı düşünmüş ve bunun okuluna gitmiştim. Kanada’daki bir salonda ilk işime başladığım- da oradaki makyaj standıyla karşılaştım. Kozmetikleri incelemeye ve onlarla oynamaya başladım. Aslında her şey tam olarak böyle gelişti; o salonda makyaj yapmaya başlamış oldum. Ardından Toronto’ya taşındım. Birçok dergi ile çekimler yaptıktan sonra, 12 yıl önce de New York’a yerleştim.

HELLO!: Peki Marc Jacobs ekibine nasıl dahil oldunuz?

H. Vanngo: Aslında bu da çok doğal ve kendiliğinden oldu. İlk maskaralarından birinin lansmanına gitmiştim. Verilen ürünü evde deneyince bayıldım ve markayı çok merak ettim. Ajansıma kendilerinden bana başka ürünlerini de yollamalarını rica ettim. Gönderdikleri her ürünü çok sevdim. Beğenimi de sosyal medyadan paylaşımlar yaparak gösterdim. Bu markanın da dikkatini çekmiş olacak ki, tam da kendilerine uygun bir marka elçisi ararlarken bana teklifle geldiler: “Biz ürünlerimize sizin gibi inanan birini istiyoruz” dediler.

HELLO!: Makyaj konusunda belirli bir tarzınız var mı?

H. Vanngo: Benim konuya bakış açım, bir insanı makyajla asla başka bir şeye dönüştürmek değil. Aksine kendine has güzelliğini ortaya çıkarmak ve ona övgüde bulunmak. Bu yüzden de ne kadar çılgın renkler kullandığımın, ağır denebilecek bir makyaj yaptığımın ya da ne denli yaratıcı olabildiğimin bir önemi yok. Sonuçta o insana baktığınızda kim olduğunu hemen anlarsınız. Yani makyajla birini dönüştürüyor olmak, benim güzellik anlayışıma ters bir durum.

HELLO!: Ünlü listeniz oldukça parlak ama henüz sihirli ellerinizle dokunmadığınız biri var mı?

H. Vanngo: Aslında başka kimin makyajını yapmak istersiniz diyorsanız bu, kesinlikle Angelina Jolie olurdu. İnanın bu onun sadece dış güzelliğiyle alakalı bir şey değil; karakteri, kalbi ve yaptığı o gönüllü yardımlarla bence her

Hung’ın Instagram paylaşımları arasında, Selena Gomez’den Kendall Jenner’a kadar birçok ünlü yıldıza yarattığı etkileyici görünümler yer alıyor. (Üstte.)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.