FEDA CAN

Yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği, başrollerini Burak Özçivit ile Kerem Bürsin’in paylaştığı ‘Can Feda’ filminin galası Emaar Square Mall Cinemaximum’da gerçekleşti.

Hello! (Turkey) - - Contents - GÖKSEL MENTEŞOĞLU

Yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği, başrollerini Burak Özçivit ile Kerem Bürsin’in paylaştığı

filminin galası Emaar Square Mall Cinemaximum’da gerçekleşti.

Gala gecesine filmin oyuncuları arasında yer alan Melike İpek Yalova, Süleyman Karaahmet, Sabahattin Yakut, Onur Ayçelik, Özbek Kaplan ve Can Baykan da katıldı. Galada eşi Burak Özçivit’i yalnız bırakmayan Fahriye Evcen ve sevgilisi Kerem Bürsin’in yanında yer alan Serenay Sarıkaya da güzellikleri ve zariflikleriyle dikkat çekti. Murat Yıldırım ise eşi İmane Elbani ile gala- ya katılan isimler arasındaydı. Film; sınır ötesinde canını ortaya koyan Türk askerleri ve savaşın ortasında ideallerine sarılmış bir hemşirenin öyküsünü konu alıyor. Gala gecesinde kameralar karşına geçerek film hakkında konuşan oyuncular, filmin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Sözü ilk alan Burak Özçivit, “Filmin hikayesinde Türkiye’de ilk kez kara ve hava kuvvetleri bir ara-

ya geldi. Bu filmi hazırlamak kolay olmadı. Hazırlıklar bir sene sürdü” dedi.

Türk askerinin değerinden de bahseden Özçivit, “Türk askerinin dünyadaki konumunu biliyoruz. Gücü ortada, biz bunu yansıtmak istedik. Film çekimleri süresince adeta asker arkadaşı olduk. Biz bu filmde asker anıları biriktirdik” dedi.

Kerem Bürsin ise çekimlerden önce özel timden eğitim aldıklarından bahsetti. “15 gün özel ders alarak eğitim gördük. Ben eğitimler süresince birkaç kez bayıldım. Askerimiz gerçekten çok ciddi eğitim görüyor. Ben hava kuvvetlerinin eğitimini gördüm, Burak da kara kuvvetlerinin. Askerimizin gördüğü eğitimi almadan o hissi veremezdik” dedi.

105 dakikalık film heyecan içinde izlendi. Filmin atmosferine uygun dekore edilen gösterim alanı da davetlilerden büyük ilgi gördü.

n Can Baykan, Melike İpek Yalova, Sabahattin Yakut, Burak Özçivit, Kerem Bürsin, Süleyman Karaahmet, Onur Ayçelik

n Serenay Sarıkaya, Kerem Bürsin

n Burak Özçivit, Fahriye Evcen

n İmane Elbani - Murat Yıldırım

n Burak Sağyaşar, Hatice Şendil

n Güliz Ayla, Gökhan Keser

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.