GÜZELLIK

Hello! (Turkey) - - Contents -

anlamda güzel bir insan. Ben de sadece yüz güzelliğinden etkilenmiyorum sanırım.

HELLO!: Kırmızı halı ve günlük makyajın faklarını sorsak?

H. Vanngo: Aslında çok da farklı değil. Tek fark, kırmızı halıdayken flaşlar ve ışıklandırma çok acımasız olabiliyor. Bu yüzden de çıkacak fotoğrafları düşünerek, nereleri daha fazla pudralamanız gibi şeylerin daha farkında olmanız gerekiyor. Günlük makyajda ise fotoğraflanma derdiniz yok, bu yüzden de gerçek hayatta nasıl görünüyorsanız öylesiniz. Benim için kırmızı halı makyajı, tamamen nasıl fotoğraflanacağını düşünmek üzerine kurgulanıyor.

HELLO!: Marc Jacobs kozmetik koleksiyonundan ilk alınması gereken parça ne?

H. Vanngo: Benim favorim ‘Shameless Youthful-Look 24H’ fondöten çünkü mükemmel bir kanvas yaratmak için ten çok önemli. Güzel bir yüzün üzerine istediğiniz gibi çalışa- bilirsiniz. Bu fondöten uzun süre dayanıklı; 24 saat kalıcılığı var ve 29 farklı tona sahip. Nemlendirici ama aynı zamanda yarı mat, bu yüzden yüzü komple pudralamanız gerekmiyor. Ayrıca 25 SPF içeriyor.

HELLO!: Diğer favorileriniz?

H. Vanngo: ‘Velvet Noir’ maskara; her zaman kalbimde özel bir yeri olacak. Üçüncü favorim de ‘Dew Drops Coconut Gel Highlighter’ olabilir. Hem yüz hem de vücut aydınlatıcısı, cildinize ışıltı katmak için mükemmel. Ben genellikle vücuda tek başına uyguluyorum ama bir nemlendiriciyle karıştırdığım da oluyor.

HELLO!: Sosyal medya ile birlikte kontür, aydınlatma gibi birçok makyaj trendi de hayatımıza girdi. Daha önceleri bunları pek de duymuyorduk, değil mi?

H. Vanngo: Aslında bunlar her zaman vardı. Bizim hep uyguladığımız tekniklerdi; yüzü inceltmek, açılar kazandırmak, daha belirgin hale getirmek... Bunlar hep yaptığımız şeylerdi. Ama sosyal medyayla daha görülür duruma geldi. Yani trend oldu demekten öte, insanlar bunları daha net bir şekilde görmeye başladı diyebiliriz.

HELLO!: Sizin sevdiğiniz bir makyaj trendi var mı peki?

H. Vanngo: Ben her zaman güzel bir tenden yanayım. Kusursuz bir ten yaratmak, bir dumanlı göz veya kırmızı dudak yapmaktan çok daha zor. Bence insanların da makyaj yaparken en aceleye getirdiği kısım bu; cildi kusursuz göstermek için yeterince zaman harcamıyorlar.

HELLO!: Beğenmediğiniz uygulamalar ve trendler var mı?

H. Vanngo: Sevmiyor değilim ama benim tarzım olmadığını söyleyebilirim. Şablonla çizilmiş gibi fazlasıyla yapılı kaşlardan hoşlanmıyor ve kendim de uygulamıyorum.

HELLO!: Yaz yaklaşırken makyajda neler yükselişte?

H. Vanngo: Bence herkes biraz daha renkli olma yolunda. Doğal tondaki farlardansa canlı ve şaşırtıcı fanlar ile uygulamalar gündemde.

HELLO!: Son zamanlarda çok fazla kırmızı halı müşteriniz oldu. Sizce bu işi her zaman çok iyi kotaran isim hangisi?

H. Vanngo: Çalıştığım bütün kızlar bence kırmızı halı konusunda çok iyiler. Elbette birini kırmızı halıya hazırlarken gerçekten de en iyi haliyle oraya çıksın istiyorsunuz. Bu, yaptığınız işin en temel hedefi. Bu sezon Jennifer Lawrence’ı Oscar’a hazırladım ve bence gerçekten da çok iyi görünüyordu. Makyajıyla da en beğenilenler listesine girmeyi başardı.

HELLO!: Oyuncular ve çalıştığınız ünlü isimler sizin önerilerinize açık mı?

H. Vanngo: Eskiye göre evet, çok daha açıklar. Kariyerimde böyle bir noktaya geldiğimi düşünüyorum. İnsanlar işimdeki tutkumu gördükleri için eleştirilerime de güveniyorlar. Her zaman ekiple birlikte çalışıyorum; saç, makyaj ve kostüm bir bütün olarak değerlendirilmeli. Kırmızı halı öncesinde mutlaka stil danışmanından ne giyeceği ile ilgili bir fotoğraf görmek istiyorum. Ardından oturup üzerine düşünüyorum. O güne özel, kostümle uyumlu bir renk paleti oluşturuyorum ve bunu müşterime de sunuyorum. Genellikle benim seçimlerime uyuyorlar. Geçmişte onları ikna etmek için biraz dil döktüğüm oluyordu ama artık onların güvendiği bir isim oldum.

HELLO!: Kırmızı halıda rötuş yapmaları için yanlarına ne veriyorsunuz?

H. Vanngo: Sadece ruj ve kurutucu kağıtlar. Eğer bundan fazlasını verirseniz, çıldırabilirler. Sürekli lavaboya gidip makyajlarını kontrol etme ihtiyacı duyar ve oynayıp bozabilirler.

Vanngo’nun en eski ve iyi müşterilerinden biri Selena Gomez. (Üstte.) Yetenekli makyaj artisti Marc Jacobs ile bir defile kulisinde. (Solda.)

Katy Perry

Rosie Huntington-Whiteley

Kate Bosworth Julianne Moore Hung, Lily Aldridge gibi birçok ünlü modele favorileri olan Marc Jacobs ‘Shameless Youthful-Look 24H Foundation’ ve ‘Velvet Noir Mascara’yı uyguluyor.

Taylor Hill

Emily Ratajkowski

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.