Cildini

Hey Girl - - ICINDEKILER -

Yeni mevsime uyum sağlamak isteyen cildimiz, bazı değişimlere uğruyor. Vücudumuz bu geçiş döneminde hormonal değişimler de gösteriyor. Özellikle de kuru, yağlı ve akneli ciltler sonbahar ve ilkbahar başlangıçlarında daha büyük tepkiler veriyor. İşte bahara taze bir başlangıç yapabilmek için

yapman gerekenler.

Kuru ciltlerde ısı artışı ve güneş ışınlarının daha dik gelmesiyle deride pullanma ve kızarıklıklar oluşabilir. Haftada bir maske yaparak cildinin nemini korumasına yardımcı olabilirsin.

Jel yerine, süt ve losyon temizleyiciler kullanırsan cildinin hırpalanmadan temizlenmesini sağlayabilirsin. İçerisinde vitamin barındıran kozmetik ürünlerini tercih etmen daha doğru olur.

Cildin yağlıysa kızarıklıklar, kaşınma, gözeneklerde tıkanma ve sivilcelenme başlayabilir. Haftada iki kez kil içeren maskeler kullanabilirsin. Yüzünü temizlerken jel yapılı bir ürün kullanıyorsan, bunu krem formatında olan bir taneyle değiştirebilirsin.

Yüzünde akneler varsa kırmızı hale bürünen sivilceler artabilir. Gözeneklerdeki genişlemeyi ve siyah noktaların çoğalmasını engellemek için cilt temizliğini çok iyi şekilde yapmalısın. Eğer siyah noktalarla tek başına baş edemiyorsan, bir dermatoloğa gidebilir ve cilt temizliği yaptırabilirsin.

El ve ayaklarını sakın unutma. Özellikle babetlere geçiş yapan ayarlarını nemlendirmeye daha fazla özen göstermelisin. •1 avuç yulaf •1 yemek kaşığı bal 1 yemek kaşığı portakal suyu •5 damla çörekotu yağı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.