FELAKET ANLARIYLA BAŞ ET!

Hey Girl - - SONUÇLAR -

Son dakika başına gelebilecek bazı güzellik hataları olabilir! Ünlü yazar Rona Berg’in senin için bazı önerileri var.

BOZULAN MAKYAJ

Eğer makyajın akarsa ya da bozulursa hemen temizlemek için bir kulak çubuğunu nemlendiriciye batır ve leke olan yerleri hafifçe sil.

FAZLA ALLIK

Fazla makyaj yaptığın için yüzünün palyaço gibi olduğunu anladığın an, yüzünü yeniden yıkayıp makyajını baştan yapman mümkün değil. Örneğin toz allığı fazla kaçırırsan temiz bir fırça ile üzerinden geçerek fazlalığı alabilirsin. Krem ya da jel allığı azaltmak için ise yanaklarına biraz nemlendirici sürebilirsin.

KALIP GIBI FONDÖTEN

Eğer fondöten, yüzünde çok yoğun ve kalıp gibi duruyorsa yüzünü biraz su ile ıslat. Nemli bir süngerle fazlalıkları al ve kenarlarda oluşan çizgileri yok et. Fondöteni yüzüne iyice yay ve yedir.

AKMIŞ RIMEL

Uyguladığın rimel göz kapaklarına ya da alt kısma bulaştıysa, rimel fırçasını birkaç mendille sil ve sonra da fırçayı dik tutarak rimeli kirpik diplerinden uçlarına doğru sür. Son olarak da ince ve kuru bir süngeri kirpik diplerine hafif dokunuşlarla bastırarak fazlalığı al.

INCE KAŞLAR

Kaşlarını alırken nasıl olduğunu anlamadan incecik yaptığını anladın. Şimdi yapman gereken ise hemen kaş rengine uygun bir farı küçük darbelerle kaşlarının üzerine uygulamak ve kuru rimel fırçasıyla iyice dağıtmak. Son olarak bir kaş fırçası yardımıyla kaşlarını tarayarak fazlalıkları alabilirsin.

AĞDA FACIASI

Bıyıklarını ağda ile aldıysan ve tahriş olmasına neden olduysan, bir miktar tatlı badem yağı kullanabilirsin. Kızarıklık geçinceye kadar da bu bölgeye buz torbası koyabilirsin. Aynı durum, vücudunda ağda yaptığın başka bir bölge için de geçerli.

BOZULAN BUKLELER

Saatlerce uğraşıp saçlarını bukle yaptın ama onlar yer çekimine yenildi… O halde onları yeniden canlandırmak için saçlarına bir miktar su sık ya da suyu elinle yedir. Bu işlem saçlarına uyguladığın köpük ya da saç spreyi gibi ürünlerin yeniden işlev kazanmasını sağlayacak.

KALIP GIBI SAÇLAR

Eğer saç spreyini fazla kaçırırsan ve saçların kalıp gibi durursa spreyin kurumasını bekle. Daha sonra saçlarını hafif ıslatarak karıştır ve spreyin yayılmasını sağla.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.