Arkadaşlık bahçesi

Hey Girl - - SONUÇLAR - Yazı Fatma Karaca

KONUŞMA SEANSI GÜBRE TAKVIYESI

Sadece kadınlar değil, arkadaşlıklar da çiçek gibidir. Aynı şekilde özen gösterip bakım yaparsan, kalıcı ve eğlenceli dostluklar kurabilirsin:)

Kollarını sıva, bahçeni güzelleştir!

DÜZENLI SU VER!

Çiçek beslerken en önemli şey su vermeyi unutmamaktır! Su verilmediğinde çiçekler nasıl kuruyorsa, ilgi göstermediğinde de arkadaşların azalarak bitebilir. Kendini unutturmamalı, sık sık arkadaşlarınla zaman geçirmelisin. Seni bir yere davet ettiklerinde ya da bir şey istediklerinde onları ekmeden önce bir kez daha düşün. Eğer dört defa veya daha fazla reddettiysen, acil durum! Arkadaşlığın kurumak üzere, hemen ilgi takviyesi yap:) Bitkilerin de canlı olduğu ve onlarla konuşarak büyümesini hızlandırmanın mümkün olduğu söylenir. Belki buna inanmayabilirsin ama kankalık kanununa göre ara sıra dedikodu yapmanın ve sık sık sohbet etmenin arkadaşlığı pekiştirdiğine inanmak zorundasın! Seninle dertleşmek istediklerinde, sıkılıp kaçmaya çalışma. Yoksa ihtiyacın olup geri döndüğünde hiçbir arkadaşını bulamayabilirsin. Arkadaşlığın altın kuralı birlikte gülüp eğlenebilmektir. Ama sürekli makara yaparak birbirinize bir şey katamazsınız. Tıpkı bitkiye, toprağın yanı sıra gübre vererek onu beslemen gerektiği gibi sen de dostlarınla bilgi alışverişinde bulunup kültürel olarak birbirinizi beslemelisiniz. Birlikte festivallere gidebilir, ders çalışabilir ya da okuduğunuz kitapları paylaşabilirsiniz:)

ILAÇLAYIP KORU TOPRAĞINI UNUTMA

Çiçeklerinin ve bitkilerinin uzun ömürlü olmasını istiyorsan, onu böceklerden uzak tutmalı, ilaçlamalısın. Tıpkı zararlı haşereler gibi arkadaşınla aranızı bozan bazı kara kediler olabilir. Önlemini baştan alıp biricik kankanı bu virüslerden korumalısın! Her zaman onun yanında olmaya özen göster. melisin. Ayrıca yersiz tripler atıp küslüklere fırsat vermeyerek bu virüsleri uzaklaştırman mümkün. Bitkinin toprağının kurumuş ya da pis olmamasına dikkat ediyorsun, değil mi? Toprak, bitkinin büyüyüp çiçek açacağı ya da meyve vereceği yerdir. Dolayısıyla ne kadar temiz ve bol olursa, o kadar güzel olur. Toprağı önemsediğin gibi arkadaşlıklarının temelini de es geçmemelisin. Öncelikle güven vermelisin. Ayrıca unutma ki en sağlam dostlukların kuruluşu, acıları ve mutlulukları ne kadar çok paylaştığınla doğru orantılıdır. Yani paylaşımlarınız arttıkça dostluğunuzun temelleri o kadar sağlam olur. Birlikte merak ettiğiniz birçok yere gidebilir, her şeyi konuşabilirsiniz:)

DESTEK OL!

Bitkiler büyüyüp uzamaya başladıkça dik durmakta zorlanır ve gittikçe yamulmaya başlar. Çiçeğin devrilmemesi için çözüm; çubuk bağlayarak destek vermektir. Büyürken sadece bitkiler değil biz de yaşadığımız acı tecrübeler yüzünden zaman zaman dik durmakta zorlanırız. Bu gibi durumlarda en yakınlarımız, arkadaşlarımız imdadımıza koşar:) “Banane, ben psikolog değilim ki, dertlerini dinlerken sıkılıyorum” gibi cümleler seni antipatik gösterebilir. Arkadaşlarına ihtiyaç duydukları zaman akıl verip yol göstermeli, kapını her çaldıklarında elinden geldiği kadar destek olmalısın. Unutma sen, onların yardımına ne kadar hızlı koşarsan, sen de aynı ilgiyi görürsün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.