‘’Sheezus’’ LILY ALLEN

Hey Girl - - UNLULER -

“Sheezus”, Lily Allen’ın üçüncü albümü. Bundan önceki albümü “It’s Not Me, It’s You”u 2009’da çıkaran Lily, epey uzun bir ara verip bu süre zarfında iki çocuk annesi oldu.

Lily bu albüm üstünde yaklaşık iki yıl boyunca çalıştı. Yeni albümünün hazırlıklarına başladığını 2012’de duyurmuştu.

Şarkıcı, yapımcı konusundaki tercihini Greg Kurstin’den yana kullandı. Greg; Ellie Goulding, Foster The People, Britney Spears, Katy Perry ve Kylie Minogue’la da çalışmış bir isim. Ayrıca, yapımcılığını üstlendiği Kelly Clarkson albümü “Stronger”, geçen yıl “En İyi Pop Vokal” dalında Grammy kazanmıştı. Müziğin dahi adamlarından biri oluyor kendisi.

Albümün ilk videosu “Hard Out Here” adlı şarkıya geldi. Şarkının feminist ve kadınların nesneleştirilmesini eleştiren sözlerine bayıldık!

İkinci video ise ‘’Air Balloon’’a çekildi. ‘’Air Balloon’’ günlük hayatın koşturmacası içinde, zaman zaman her şeyden uzaklaşıp nefes almaya ve hayal kurmaya ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Sen de bazen “Bir balona atlayıp yeryüzünden uzaklaşsam, her şeye yukardan bakıp düşlere dalsam, rahat bir nefes alsam” demiyor musun? :)

Lily, beş yıllık bir aranın ardından müziğe geri dönüşü için; ‘’Yaratıcı bir insanım ve ne düşündüğümü açıkça söylemeyi seviyorum. Müzik, düşündüklerini dile getirmek için mükemmel bir yol. Oyunculuğa geçiş yapsaydım yaratıcılığımı kullanamazdım. Bana, içimdekileri ürüne dönüştüreceğim bir iş lazım’’ yorumunu yapıyor.

İşte sana çok enteresan bir bilgi! Albümdeki şarkılardan biri Lily’nin Azealia Banks ile Twitter’daki tartışmalarından sonra ortaya çıkmış ama hangi şarkı olduğunu şimdilik bilmiyoruz.

Albümün isminin ilginçliği senin de dikkatini çekmiştir mutlaka. Lily geçtiğimiz günlerde, albümün adının, Kanye West’in ‘’Yeezus’’ albümüne yanıt olarak ‘’Sheezus’’ olduğunu itiraf etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.