Onu hiç böyle görmedin! ZAC EF RON

Hey Girl - - ERKEKLER - YAZı Arzu Dalyan

’’High School Musical’’ın Troy Bolton’ı Zac Efron, bu defa Üniversite Öğrenci Birliği Başkanı Teddy Sanders olarak karşımızda, onunla yapılan samimi ve özel röportaj ise burada!

‘’Kötü Komşular (Bad Neighbours)’’ filmine nasıl dahil oldun?

Seth Rogen ile birçok ortak arkadaşımız var ve yıllar içinde birkaç kez karşılaştık. Kendisini ‘’Annemle Yolculuk (The Guilt Trip)’’ setinde ziyaret ettiğimde bu projeden konuştuk, çok hoş ve komik bir film gibi gelmişti.

Filmde hangi karakteri canlandırıyorsun?

Ben bir üniversite öğrenci birliğinin başkanı olan Teddy Sanders’ı oynuyorum.

Üniversitenin öğrenci birliği, yeni eve taşınınca, küçük bir çocuğa sahip genç, evli bir çift olan komşularıyla sorunlar yaşamaya başlıyor. Öyle değil mi?

Evet, bence Teddy, çiftten tam da bu nedenden dolayı korkuyor. Çünkü gelecekte yapmak istemediği her şeyi temsil ediyorlar. Onlarla elimizden geldiğince dalga geçtik.

Nasıl yaptınız bunu?

Onlarla savaşlar yapmaya başlıyoruz. Zorba tipleriz. Bizi tehdit ediyor ve birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Olaylar giderek kötüleşiyor.

Başkanlık yaptığın birliği nasıl tarif edersin?

Onları ele avuca sığmayan bir grup çocuk olarak tarif ederim. Aslında bu yeni evimize taşınmadan önceki evimizi yakmışız.

Karakterinle herhangi bir şekilde bağ kurabiliyor musun?

Tabii ki gençlik hayatımın sona ermesi ve yetişkin hayatımın başlaması korkusunu anlayabiliyorum. Ama ben bunu karakterimin yaptığından farklı bir şekilde ele alıyorum.

Daha önce Teddy Sanders’dan daha iyi kişileri canlandırmıştın…

Evet, ama ben her zaman oynadığım karakterin en iyi yanlarını bulup çıkarmaya çalışırım.

Teddy’yi, Seth Rogen’ın karakteri Mac Radner’la nasıl kıyaslarsın?

Bence Teddy ve Mac, biraz fazla rekabetçi oluyorlar ve kötü seçimler yapıyorlar. Ama özünde bence ikisi de iyi karakterler.

Seth’le birlikte sette çalışmak nasıl?

Seth, müthiş biri. Oyuncu olarak kendisini gerçekten çok iyi ortaya koyuyor. Uzun zamandır hayranıyım ve sette onunla birlikte çalışmak çok hoştu.

Seth’de neye hayransın?

Seth başından beri benim neslimden herkesin, özellikle de erkeklerin bağ kurduğu hoş filmler yapıyor. Bence başarılı ve öncülerden biri oldu. Seth Rogen, her zaman bir filmde hangi temayı vurgulayacağını, hangi karakteri oynayacağını bilir. Bundan dolayı da onunla birlikte bir filmde yer almaktan heyecan duyuyorum.

Yönetmen Nicholas Stoller hakkında ne söyleyebilirsin?

Nick inanılmaz biri! Gerçekten eğlenceli ve rahat. Harika bir gülüşü var. Ne zaman duysanız kendinizi iyi hissedersiniz. Hatta bu çekimin bozulduğu anlamına gelse bile.

Komedi filmlerinde oynamayı seviyor musun?

Komedide sadece inandığım insanlarla birlikte yer almak isterim. Nick’e, Seth’e ve bu çocukların hepsine inanıyorum. Bugüne kadar setlerde eğlendiğimden çok daha fazla eğlendim.

Yaratıcı grup olarak nasıllar?

Herkesin gerçekten yakın ve birbirleriyle rahat olduğunu anlayabiliyorsunuz ve çok iyi bir ekip oluşturuyorlar. Birbirleriyle konuşmadan anlaşabiliyorlar. Bu çocukları birlikte çalışırken görmek çok güzel.

Rose Byrne, filmde Seth’in eşini canlandırıyor. Rose nasıl biri?

Bence Rose, rol için çok uygundu. Sevimli, çok güzel ve onunla birlikte aynı sahnede oynamak gerçekten eğlenceli, çünkü çok hızlı. Rose, müthiş bir zamanlamaya sahip ve yaptığı her şey çok şirin.

Rose’un çok yönlülüğü hakkında bir örnek verebilir misin?

Örneğin dans sahnelerinde birlikteki bütün kızlarla beraber zıplıyordu. Çok komikti, çünkü gerçekten çok çabaladı!

Çok güldüğünüzü hatırladığın belli bir sahne var mı?

Evet, öğrenci birliğinin Robert De Niro temalı partiyi verdiği sahnede güldüğümüzü hatırlıyorum! Dave Franco’nun De Niro taklidi çok komik.

Sette doğaçlama yapmaktan keyif aldın mı?

Doğaçlama çok eğlenceli. Bir süredir yapmamıştım çünkü son dönemde çok fazla dram türünde filmde yer aldım ve dramda fazla doğaçlama yapmazsınız.

Dramdan farklı bir film yapmayı özellikle mi istiyordun?

Her zaman mümkün olduğunca farklı türde filmler yapmayı denerim. Son dönemde Dennis Quaid’le yaptığım bir filmde bana her zaman rolünü değiştirip insanları şaşırtmaya devam et diyerek tavsiye verdiğini hatırlıyorum ve bu tavsiyeye inanıyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.