THE 100 Kıyamet sonrasına hoşgeldin!

ÇOK FANTASTIK, çOK ETKILEYICI… KıSA SüRE öNCE BAşLAYAN BOMBA GENçLIK DIZISI ‘’THE 100’’ı SENIN IçIN MERCEK ALTıNA ALDıK, HAKKıNDA BILMEN GEREKEN AYRıNTıLARı SıRALADıK!

Hey Girl - - ERKEKLER - YAZı Arzu Dalyan

‘’The 100’’, Kass Morgan’ın yazdığı kitap serisinden uyarlama, bilim-kurgu türünde bir gençlik dizisi. Konusu ise şöyle: Bundan doksan yedi yıl önce büyük çaplı bir nükleer savaş, dünyanın ve insanlığın büyük bir kısmını yok etmiştir. Sadece, felaket yaşandığı sırada yörüngede bulunan on iki uzay istasyonun çalışanları olan dört yüz kişi hayatta kalmıştır. Üç nesil bu uzay istasyonlarında doğup büyüdükten sonra insanların sayısı dört bini bulmuştur. Ancak uzun süredir uzayda oldukları ve sayıları arttığı için kaynakları tükenmek üzeredir. Geleceğini garanti altına almak isteyen on iki istasyon bir araya gelerek yapılması gerekeni düşünürken, liderleri, gizlice, ıslahevinden yüz gencin, dünyanın artık yaşanabilir bir yer olup olmadığına bakmak üzere dünyaya geri gönderilmesine karar verir. Böylece yaklaşık yüz yıl sonra insanlar yeniden dünyaya ayak basmış olur. Dünya, ona ilk kez ayak basan gençler için bir an büyüleyici bir yerken, bir anda ölümcül olabilir. İnsanlığın kaderini ellerinde tutan gençler, dünyaya uyum sağlayıp diğerlerini de buraya getirmenin bir yolunu bulmak zorundadır.

Kim, hangi karakteri canlandırıyor?

Dizi karakterlerini daha yakından tanımaya ne dersin?

”The 100”ın ana karakterleri; Clarke Griffin, Octavia Blake, Finn Collins, Bellamy Blake, Wells Jaha, Monty Green ve Jasper.

Clarke’ın babası, uzay üssüyle ilgili özel bilgileri sızdırmaktan ölüme mahkum edilmiş bir bilim insanı. Clarke da babasına yardım etmekten suçlu bulunup ıslahevine gönderilmiş. Dünyaya indiklerinde herkesle en yakından ilgilenen kişi Clarke; ancak kimse onun yaptıklarının farkında değil.

Octavia, her aileye bir çocuk kısıtlamasının olduğu uzay üssünde, ailenin senelerce gizli tutulmuş kızı.

Finn, sırf macera olsun diye diğerleriyle birlikte dünyaya iniş yapmış, umursamaz bir yakışıklı. Clarke için de muhtemel sevgili adayı:) Bellamy, Octavia’nın abisi. Wells, bir zamanlar Clarke’ın en yakın arkadaşı olan kişi. Clarke, babasını Wells öldürdü zannettiği için araları açılıyor ve bir daha düzelmiyor.

Monty, grubun teknolojiden anlayan ve zeki üyesi.

Jasper ise grubun şaşkını.

Esas kız

Clarke’ı Eliza Taylor isimli Avustralyalı bir güzel canlandırıyor. ‘’The 100’’, Eliza’nın başrolde olduğu ilk dizi. 1989 doğumlu sarışın, 2005-2008 yıları arasında, memleketi Avustralya’da oynadığı ‘’Neighbours’’ adlı pembe diziyle tanınıyor. Ayrıca 2007-2008 yılları arasında İngiltere’deki bir tiyatroda Pamuk Prenses’i oynamışlığı da var. Güzel oyuncu, ‘’Rush’’ ve ‘’Nikita’’ gibi dünyada milyonlarca izleyeni olan dizilere de konuk olmuş.

Yakışıklı alarmı!

Dizinin yakışıklısı ise Finn’i oynayan isim Thomas McDonell. Thomas sadece yakışıklı değil, aynı zamanda yetenek abidesi, çünkü kendisi oyuncu olmanın yanı sıra müzisyen ve ressam da. New York’lu yakışıklıyı daha önce gördüğümüz filmler; J ‘’Forbidden Kingdom’’, Chace Crawford’lı ‘’Twelve’’ ve Victoria Justice’li ‘’Fun Size’’.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.