Not Defteri’ni

Birbirinden renkli hikayeleri, bol atraksiyonlu sahneleriyle yayın hayatına başladığı günden beri çok sevilen “Not Defteri” dizisinin oyuncularıyla derslere biraz ara verip okuldan kaçtık! Çoook eğlenceli bir gün geçirdik:)

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Prodüksiyon- yazı Fatma Karaca Fotoğraflar Kerem Kurtuluş Prodüksiyon asistanı Burcu Özsoy Saç Chicago Kuaför’den Semih Sarıkaya Makyaj Yves Rocher’den Yalgın Osman Kaya Mekan Taksim Curcuna Kullanılan ürünler Mudo, Twist, Koton

DIzIDEN öNCE NELER yAPTıN?

Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Ses Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptım. Birçok reklamda oynadım, televizyon programı sundum. Mezun olduktan sonra bir süre kültür-sanat muhabiri olarak çalıştım. Ardından Sihirli Annem ve M.U.C.K dizilerinde rol aldım.

EN BüyüK HAyALIN NE?

Kendi bestelediğim, sözlerini yazdığım, çaldığım, kaydettiğim şarkılarımı paylaşmak ve dünyayı gezip her gittiğim yere bir şarkı yazmak en büyük hayalim.

KüçüKKEN NE OLMAK ISTIyORDUN?

Balerin olmak istiyordum. Fikrim değişti ama meslek olarak olmasa da hala bale yapıyorum.

NASıL BIR öğRENCIyDIN?

Çalışkan ama bunu pek belli etmediği için de sinir bozucu olabilen bir öğrenciydim:)

BIR LAKABıN VAR MıyDı, OKULDA POPüLER MIyDIN?

Bana“Prenses” derlerdi. Sanatsal ve sosyal aktivitelerde yer aldığım için, sanırım popülerdim:)

BIRINDEN ETKILENSEN ONU NASıL TAVLARSıN?

Utangaçlığımdan ötürü pek belli edemem, tek çarem gözlerimle konuşmak olur!

DIzIyE DAHIL OLMADAN öNCE NELER yAPTıN?

Bu yıl Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldum. “Not Defteri”inden önce birkaç dizi projem daha oldu. Sonrasında dizinin yönetmeni Ilgaz Giritlioğlu’yla yaptığım görüşmeler sonucunda diziye dahil oldum.

EN BüyüK HAyALIN NEDIR?

Çok iyi bir oyuncu olmak istiyorum ve ölene kadar tiyatroyla iç içe kalmak istiyorum:)

KüçüKKEN NE OLMAK ISTERDIN?

Her çocuk gibi küçük yaşlarda astronot ya da bilim adamı olmak istiyordum. Ancak yaşım ilerledikçe oyunculuk fikri daha ağır basmaya başladı.

NASıL BIR öğRENCIyDIN, öğRETMENLERINLE ANLAşıR MıyDıN?

Öğretmenlerimle hep iyi ilişkilerim oldu. Saygılı ve terbiyeli olmaya hep dikkat ettim. Öğretmenlerim daima çok ilgiliydiler. O yüzden çok şanslıydım ve güzel bir okul hayatım oldu.

OKULDA UNUTAMADığıN BIR ANıNı ANLATıR MıSıN?

19 Mayıs kutlamaları için bir gösteri düzenliyorduk. Ben de görevli olmama rağmen, mindere rahatça uzanmış, arkadaşlarımın çalışmalarını izliyordum. Tabii bunu gören okul müdürümüz benim umursamaz davranışıma biraz tepki göstermişti:)

Diziye nasıl DaHil OlDUn?

“Çıplak Gerçek” dizisinde canlandırdığım Hazal karakteri oyunculuk kariyerim için bir başlangıç oldu. O bittikten sonra da yeni projeler için teklifler aldım. “Not Defteri” de onlardan biriydi. Elemeleri de geçince Selin rolünü aldım:)

En Büyük Hayalin neDir?

Çok hayalperest biriyim:) Özellikle dans etmek, şarkı söylemek, yazmak, resim yapmak ve oyunculuk üzerine çok hayalim var. Oynamak istediğim çok karakter var. Bir de doğada yaşamaya dair planlarım var.

OyUnCU Olmaya ne zaman karar VerDin?

Küçüklüğümden beri en çok istediğim şey oyuncu olmaktı:)

Nasıl Bir öğrenCiyDin?

Çok iyi bir öğrenci olduğum söylenemez. Çünkü zorunluluklardan hoşlanmam ve itiraf ediyorum ders çalışmayı hiç sevmezdim:)

BirinDen etkilensen OnU nasıl taVlarsın?

Her konuda olduğu gibi yine açık olurum. Duygularımı ve heyecanımı saklamaya çalışmam.

KenDinDe seVDiğin Ve HOşlanmaDığın özellikler neler?

Sanırım en sevdiğim özelliğim kendime karşı dürüst olmam ve her zaman değişime açık olmam. Sevmediğim özelliğim ise sabırsız oluşum!

Diziye nasıl DaHil OlDUn, öncesinDe neler yaptın?

Liseden sonra Dolunay Soysert, Ümit Çırak, Ayşegül Aydın’dan oyunculuk eğitimi aldım. Best Model yarışmasına katıldım. Sonrasında dizi teklifi geldi. Menajerimle görüşmeye gittim ve kapıdan girdiğim anda yönetmen “O sensin” dedi, şimdi buradayım:)

Nasıl Bir öğrenciyDin?

Hiperaktif bir kişiliğe sahiptim. Hiç yerimde durmuyordum. Enerjimi ancak sporla atabilirdim. Bu yüzden derslerimin yanı sıra spora çok düşkünümdür. Genel olarak düşününce, okul hayatım güzel geçti diyebilirim:)

OkUlDa pOpüler miyDin?

Okulda herkesle iyi anlaşırdım ve uyumluydum. Popüler demeyelim ama sevilen biriydim.

En Başarılı OlDUğUn Dersler HanGileri?

Sözel derslerde her zaman daha başarılı olmuşumdur. Ama kendimi en mutlu hissettiğim ders, kesinlikle beden eğitimi!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.