Geldi yaz ayları, gevşer gönül yayları

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Arzu Dalyan

“Yok, bu yazı da yalnız geçiremem” diyorsan ve özel bir yakışıklıyla kumsalda el

ele yürümenin hayalini kuruyorsan bu ipuçlarını izle, yaz aşkını garantile!

Ne istediğinden emin ol

Yaz aşkı arama çalışmalarına başlamadan önce, ne istediğinden emin olman gerekiyor. Adı üstünde, yaz aşkları genellikle sonbaharda biteceği bilinerek başlanan ilişkilerdir. Eğer daha uzun vadeli bir ilişki peşindeysen, bunu, yazlık yerde tanıştığın kişiye en başından belli etmen ya da bu işlere hiç bulaşmaman lazım. Tabii ki yaz aşkı diye başladığın ilişkinin senelerce sürecek büyük bir aşka dönüşme ihtimali de var ama dediğimiz gibi bu sadece ihtimal dahilinde, yani olmazsa kalbin fena kırılabilir.

Hayata karış

Ne istediğinden eminsen şimdi harekete geçme zamanı!:) Eve kapanma; çünkü sen evinde otururken aşkın gelip kapını çalma olasılığı hayli düşük. Şansın, senin ayağına gelmesini beklemektense o şansı sen yaratmalısın. Bunun için sosyalleşmeye, kendini sık sık dışarı atmaya çalış. İstersen tenis kursu, resim kursu, dil kursu gibi sportif ya da sanatsal bir etkinliğe katılarak da çevreni genişletip şansını arttırabilirsin. Hem ilgi alanına göre bir etkinlik seçeceğin için, burada tanışacağın biriyle en az bir tane ortak noktan var demektir.

Doğru yerde olmak önemli

Kendini dışarı atmaya çalış dedik ama öyle aylak aylak sokaklarda dolaş da demiyoruz tabii. Yaz aşkı bulmak için doğru zamanda doğru yerde bulunmak mühim. Mesela kafe, sahil, plaj, yazlık kulüp, festival ve konserler yeni bir flört için doğru noktalar. Buralara gittiğinde de gözünü, kulağını iyi açmalısın. Prensinin, yanından geçip gitmesini istemezsin herhalde, değil mi?:)

Aktiviteleri kaçırma

Tatile gittiğinde, günlerini, denizden ya da havuzdan odaya, odadan denize, bütün günü güneşin altında geçirme. Otellerde, yazlık sitelerde, tatil köylerinde mutlaka çeşitli yarışmalar, film gösterimleri ya da otantik yerlere günlük turlar düzenlenir. Bu tip olayları kaçırma. İnsanlar, bu tip aktivitelerde son derece keyifli ve pozitif olurlar. Böyle yerler tanışıp sohbet başlatmak için oldukça uygun.

Alıcı gözle bak

Eğer bunu yapmazsan, az önce de dediğimiz gibi yıllardır düşlediğin yakışıklıyı, defalarca onunla aynı ortamda bulunduğun halde kaçırabilirsin. Kalabalık bir ortama girdiğinde etrafına iyi bakın. Ortamda sana dikkatle bakan, seninle göz teması kurmaya çalışan tatlı bir çocuk olabilir. Sen de hoş birini gördüğünde olayın üstüne gitmeye ve ilgini belli etmeye çalışabilirsin.

Yüzünden gülücük eksik olmasın

Kimse asık suratlı biriyle beraber olmak istemez, hatta öyle birinin yanına yaklaşmaya bile korkar. Oysa güler yüz her zaman dikkat çeker. İnsanların etrafında bulunmaktan keyif alacağı biri olursan elbet özel birini etrafına çekeceksindir. Enerjini güneşten al, her zaman pozitif olmaya ve gülümsemeye çalış. Kalabalıkların içinde kimlerin olduğunu ve o gülüşe kimin tav olacağını asla bilemezsin!

Konuşmanın yolunu bul

Diyelim ki girdiğin ortamda, bir yakışıklıyı gözüne kestirdin. Göz teması da kurdun ama sadece bakışarak ya da uzaktan uzaktan ona gülümseyerek eline bir şey geçmeyebilir. Onun sana gelmesini bir süre bekledikten sonra sen harekete geçebilirsin. Ona yaklaşıp diyalog kurmanın bir yolunu bul. O da konuşmaya meyilliyse, diyaloğu, onun adını, yaşını vs. sorarak devam ettir. Bir bakmışsın konuşuyorsunuz:)

Sinyalleri oku

Acaba seninle gerçekten ilgileniyor mu, yoksa kibarlık edip sadece sorduğun sorulara mı cevap veriyor? Seni rahatlatacak şeylerden biri onun beden dilini doğru algılayarak doğru karşılık vermek. Örneğin, onun yüz hareketlerine dikkat edebilirsin. Çoğu durumda insan ne hissederse bunu yüzüne yansıtır. Bir erkeğin yüzündeki utangaçlık ya da çekingenlik işareti, senden hoşlandığının belirtisidir. Eğer her şey yolunda gibi görünüyorsa bir sonraki randevuyu planlamadan ayrılmayın sakın. Bol şans!;)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.