Tıkla, hayatı yakala!

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Fatma Karaca

Merak ettiğimiz her şeyi ona soruyoruz, akıl hocamız, elimizin altındaki en yakın kütüphane… Elbette internetten bahsediyoruz! Onunla ilgili bilmediğin daha birçok

özelliği keşfetmeye hazır ol!

SADECE TEK TUŞLA…

Kitap okumanın zevki bambaşka. Eline almak, her sayfayı heyecanla okuyarak çevirmek… Ama bazen oradan oraya koştururken, telefonundan ya da tabletinden de kitap okumanın keyfini çıkarabilirsin. Google Play Books, istediğin kitabı tek tıkla satın alıp rahat rahat okumana yardımcı oluyor.

EN BÜYÜK KOLAYLIK!

Proje ödevlerinde arkadaşlarınla birlikte çalışırken, aynı proje üzerinde farklı bilgisayarlardan ya da tabletten bağlanıp işlem yapabilirsiniz! Örneğin; iş bölümü yaptınız ve herkes farklı bir başlıkla ilgili araştırma yapıyor. Üstelik bu araştırmasını aynı dosyaya yazıp vermeniz gerekiyor. Bu durumda o dosyayı Google Docs’la açıp hepiniz aynı anda yazınızı yazabilirsiniz. Böylece ödeviniz daha kısa sürede bitmiş olur:)

TREND: SESLI ARAMA

Arama motorunu yazarak değil de sesli komutlarla kullanmaya ne dersin? Tıpkı normal arama yapar gibi Google’ı açıp telefonunun, bilgisayarının ya da tabletinin mikrofonuna arayacağın şeyi söylemen yeterli. Merak ettiğin şeyin yazılışını bilmiyorsan, bu şekilde öğrenmen de mümkün:)

FOTOĞRAF HIÇ KAYBOLMAYACAK

Google Plus (+) ise en güzel fotoğraflarını arşivleyebilmene, kısa filmler hazırlayabilmene yardımcı oluyor. Ayrıca telefonun kaybolsa bile fotoğrafların hiç kaybolmayacak. Kendi Google + hesabında depolanacağı için başka bir telefonda ya da bilgisayarda açtığında yeniden erişebilmeni de amaçlıyor.

HER AN MÜZEDESIN:)

Google’ın Art Project ve World Wonders programları merak ettiğin müzelerde ve tarihi yerlerde 3D olarak gezmene, istediğin her şeyi görebilmene yardımcı oluyor. Üstelik istediğin kadar zoom yapabilmene, merak ettiğin şeyleri incelemene de olanak sağlıyor.

SANKI YANINDAYMIŞ GIBI

Hangout özelliğiyle arkadaşlarınla görüntülü konuşma yapabileceğini biliyor muydun? Yaz tatilinde arkadaşlarını özlersen, Hangout’la arayıp internet üzerinden ücretsiz konuşabilirsin. Ayrıca oyun oynarken yine bu program üzerinden arkadaşlarınla bağlantı kurup ondan yardım da alabilirsin!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.