As.kını IYILEŞTIR

Aşk hayatındaki iniş çıkışları dengeleyebilmek için borsacı olmana gerek yok. Bu yazıyı oku, enerjini topla ve aşk hayatındaki bütün olumsuzluklara son ver:)

Hey Girl - - HEYGIRL ÖZEL - Yazı Fatma Karaca

TAKVIMINE BAK

Uzun zamandır hayatında birisi yok ve aşık olmak için can atıyorsun. Dur bakalım, bu sadece istemekle olmuyor. Kalp takvimin buna uygun mu? Bazı mevsimler ve tarihlerde, ilişkimizi yürütmemiz de başka birisine ilgi duymamız da zor olabiliyor. Hem hormonal hem de zihinsel olarak buna hazır olmalısın. Örneğin; regl dönemindeyken kendin de dahil kimseyi beğenmeyebilir, itici bulabilirsin. Mevsimlerin geçiş dönemlerinde de özellikle sonbaharda aynı hislere kapılabilirsin. Dolayısıyla bu dönemlerde karar vermek için acele etme:)

KENDINLE BARIŞ

Başka birisini sevmek için işe kendini sevmekle başlamalısın. Sürekli kendini eleştirmekten ve kötü yanlarından nefret ettiğini söylemekten vazgeç. Çevrendekilerin de seni, anlattığın gibi kötü ve çirkin algılamasına sebep olabilirsin. İyi yönlerini ön plana çıkarmaya çalış. Kendini bir şeylere zorlamak yerine gerçekten yeteneğinin olduğu alanlara yöne- lip başarılı olduğunu kanıtla. İç huzuru bulduğun zaman hem aşk hem de normal hayatında daha mutlu olduğunu göreceksin.

KISA KES

Bazı şeyleri sakız gibi uzatmanın hiç faydası olmuyor ne yazık ki. Senin yakışıklıyla aranızda bir tartışma çıktığında, kıskançlık krizine girip trip atmaya başladığında abartmayıp kısa kessen iyi olur:) Özür dileyip yanağına bir öpücük kondurarak ya da komik bir fotoğrafını atarak aranızdaki buzları eritebilirsin.

FILMLERE SARIL:)

Son zamanlarda herkes film izlemenin iyileştirici gücünden bahsediyor. Aşk hayatında inişli çıkışlı bir dönemdeysen seni motive edecek ve kafanı dağıtacağın filmler izleyebilirsin. Dikkat, fazla romantik filmler izleyip sonra melankoliye bağlama:) Kişisel gelişim ve komedi türündeki filmler tam sana göre!

KEŞFET

Ondan sıkıldığını söylerken bir düşün bakalım acaba ondan değil de, onunla buluştuğunuzda sürekli aynı şeyleri yapmaktan mı sıkıldın? Hep aynı yerlere gidiyor, aynı yemekleri yiyor, aynı aktiviteleri yapıyorsanız, evet bu gerçekten sıkıcı olabilir:) Farklı yerlere gidip yeni mekanlar keşfedebilirsiniz. Bir hafta sinemaya gittiyseniz, bir sonraki buluşmanızda havuza ya da bovling oynamaya gidebilirsiniz. Her buluşmanızda yapacağınız yeni planlar sizi heyecanlandıracağı için ilişkiniz de monotonluktan kurtulacaktır:)

ÖZEN GÖSTER

İlişkinin belli bir döneminden sonra, buluşmalardan önceki hazırlanma süresi ilk zamanlara göre yarıya iner. Ne giyildiğinin bir önemi kalmaz; hatta aynı tişört birkaç kez üste üst üste giyilebilir. İşte ilişkilerdeki en büyük hata da budur:) Karşındaki kişinin hep Harry Styles gibi yakışık-

lı olmasını beklersin ama sen kaşlarını haftalarca aldırmazsın. Öyle olmaz fıstık! Kendine özen gösterip bakımını ihmal etmeyerek her buluşmanızda onu güzelliğinle şaşırtmalısın. Böylece sana olan ilgisi hiç azalmaz:)

BAHANELERE SIĞINMA

“Beni neden aramadın? Neden benimle değil de arkadaşlarınla geziyorsun? Neden hiç buluşalım demiyorsun?” sorularına milyonlarca bahane bulmana gerek yok. Nasılsa artık okul bitti ve uzun bir tatil dönemindesin. Bahanelerin arkasına sığınmak yerine onunla daha fazla vakit geçirebilir, ilgi gösterebilirsin. Onunla daha çok zaman geçirdikçe ilişkiniz daha sağlam olacaktır!

OLUMLU OL

“Nasıl bakarsan öyle görürsün” sözü boşuna söylenmemiş! Onun sürekli olumsuz yanlarını görüp bunları onun kalbini kıracak şekilde söylersen onu kaybedebilirsin. Aşk hayatınızı iyileştirmek için sana iyi bir merhem gerekiyor: Her zaman pozitif düşünüp olumlu bakmak ve empati kurmak! Onun çok sinirli olduğunu ya da seni anlamadığını söyleyip tartışmak yerine empati kurmaya çalış. Üstelik belki de sen, son zamanlarda ne istediğini bilmiyorsundur ve farkında olmadan onu kendinden uzaklaştırıyorsundur. Bu şekilde düşünmeye başladığında ilişkinizi tekrar gözden geçirmelisin:)

DAHA ÇOK DINLE

Hep kendi dertlerini anlatıyor, kendi sorunlarına takılıp kalıyorsan ağzın- daki fermuarı biraz kapama zamanı! İlişkinizin sen odaklı oluşu, onun canını fazlasıyla sıkıyor olabilir. Biraz onu da dinlemen gerekiyor. Belki onun da sana anlatacakları vardır ama sen sürekli konuştuğun için fırsat bulamıyordur. Birlikte eğlenebildiğiniz, konuşup birbirinizi anlayabildiğiniz, yol gösterdiğiniz zaman daha keyifli bir ilişkiniz olabilir. Böylece birlikteyken kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

SÜRPRIZ YAP

Sadece erkekler mi sürpriz yapar? Bu konuda ilk adımı sen atabilirsin. Eline gitar alıp odasının camının önünde serenat yap demiyoruz tabii:) Beklemediği bir anda yanına gidebilir, çok istediği bir şeyi ona hediye ederek sürpriz yapabilirsin. Onu düşündüğünü görüp o da sana aynı şekilde karşılık verecektir. Bu sürprizler “Beni sevmiyor” triplerinize de son vermeye yardımcı olur:)

TELEFON YASAK!

Siz de birlikteyken telefonlara gömülüp sosyal medyanın etkisine kapılıp gitme hastalığına yakalandıysanız, silkelenip sakince telefonu imha edin! Yok yok şaka:) İmhaya gerek yok ama kendinize söz verip yan yanayken telefonla ilgilenmemeyi deneyin. Uzun uzun sohbet edip birlikte olduğunuz

zamanın kıymetini bilin:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.