KişiliğiniKişiliğini geliştir

Madem kitaplar insanın en yakın dostu, öyleyse kalkınma planı yaparken onlara danışmadan olmaz. İşte hayata farklı gözle bakmanı sağlayacak kitaplar…

Hey Girl - - HEYGIRL ÖZEL - YAZı Arzu Dalyan

BİRAZ DAHA ÖZGÜVEN ALIR MIYDINIZ? ROBERT KELSEY

KAHVE YAYINLARI

Ö Özgüven, modern zamanların en çok konuşulan kavramı. Buna rağmen bir yandan da çağımızın anlaması en zor kavramlarından biri. Hayatın her alanında ihtiyacımız olan bir şeye, özgüvene sahip olmanın yolları ise sanılanın aksine aslında çok kolay. Robert Kelsey, bu kitapla toplum içinde özgüvenin ne kadar önemli olduğunu örneklerle anlatıyor, küçük pratik dokunuşlarla açıklı- yor ve kısa bilgiler sunuyor. Bu kitap çağımızın yüksek özgüvenli bireyleri için bir başucu kitabı olmaya aday.

HAYAT BİLGESİ

MÜMIN SEKMAN

ALFA YAYINLARI

H Hepimiz büyük bir sorun nun peşindeyiz: Hayatı en iyi şekilde nasıl yaşa şayabiliriz? Cevabı bazılarımız iç dünyas dünyasında arıyor, bazılarımız ise dış dünyada. Belki de en iyisi, hayatta kazanmayı başarmış olanlardan biraz kopya çekmektir. Bu kitap da ihtiyaç anında fikir çekebilmeniz için bir tür hayat bilgisi bankası. Dünya büyüklerinin dünya görüşleri, sistematik bir şekilde taranmış ve faydalı fikirleri özetlenmiş. Bu kitap sayesinde, kendini yenilemek için şampiyonlardan kopya çekebilirsin.

AŞKIN İSTİLASI – YOL

METIN HARA DESTEK YAYINLARI

“Y “YOL” bir aşk yolculuğ ğu... Kendinde başlayıp yine kendinde biten... Bir çırağın yola düşmesi, bir neyzenin nefesi, bir aşığın kalp atımı, bir çocuğun gülümsemesi, bir tohumun toprağa kavuş-

ması... Kalbinin derinliklerinde hayalini kurduğun bambaşka bir dünyanın yol haritası... Bu bir bilgi kitabı değil. Kendi başına yapabileceğin pratik uygulamalardan nefes egzersizlerine, chi enerjisinin kullanımından yeteneklerini hayallerinin ötesine taşıyacak ödevlere, yüzünde gülümsemeyle okuyacağın sayfalardan hüngür hüngür ağlayacağın hikayelere kadar; her şey senin için titizlikle toparlanıp kaleme alındı... Bu “Yol”a çıkmakta fayda var bizce:)

KENDİNİ AŞMAK

BURU KORAP ISKENDERIYE YAYINLARI

K Kendimizi aşmam mız demek, düşüncelerimizin, duygularımızın ve koşullanmalarımızın kontrolü altında yaşamaktan kurtularak özgür bir zihne kavuşmamız demek. Bu durum bizi sıfatlandırılarak sanal bir yaşam sürmekten kurtarıp gerçekleri görebileceğimiz ve yaşayabileceğimiz zihinsel ve ruhsal bir aydınlanmaya kavuşturur. Onun için sen de yaşamını israf etme, kendinle, içindekilerle yüzleş ve kendini bul. İçindekileri ve kendini olduğun gibi kabullen. Kendini sevmeyi başarman seni; zihnindeki düşüncelerini, koşullanmalarını, egonu, güdülerini ve ihtiraslarını aşmaya yönlendirecek.

HAYATIN DİREKSİYONUNA GEÇ KEMAL ISLAMOĞLU ALTIN KITAPLAR

“Hayatın “H t di direksiyonuna k i geçmek kendinle barışmak, kendini kabul etmek demek. Çoğunlukla mutlu olabilmek, keyif içinde yaşamak, kendini daha çok keşfedebilmek, etrafındakileri daha iyi anlayabilmek demek. Yaşadığımız bu zaman diliminin, bizi ölümsüzlüğe hazırlayan bir süreç olduğuna inanıyorum. Ölümsüz olmayı bu hayatta öğreniyoruz. Hayat aslında ölümsüzlüğün hazırlık sınıfı...” diyen Kemal İslamoğlu’nun bu kitabıyla kontrolü nasıl ele geçirebileceğini öğrenip düşlediğin hayatı yaşamaya bir adım daha yaklaşabilirsin. Unutma, eğer hayatını sen kontrol edersen her şeyi başarabilirsin.

YARATICI ÖZGÜVEN DAVID KELLEY – TOM KELLEY OPTIMIST KITAP

Hepimizin içinde ne cevherler var ama dışarı çıkarmayı, kullanmayı bilmemek en büyük sorunumuz. Bu kitap, senin dünyaya geliş amacını, kim ya da nasıl biri olmak için doğduğunu anlamanı sağlayacak. İçindeki özgüven ve yaratıcılık açığa çıkınca, potansiyelini tam anlamıyla kullanmaya başlayınca kimse önünde duramayacak. Üstelik okuyup rafa kaldırmalık değil, bir başucu kitabı. Ne zaman ihtiyacın olsa açıp faydalanabilirsin. “Yaratıcı Özgüven” sadece seni değil, dünyanı da değiştirebilecek bir kitap.

DOLCE VITA AŞKIM KAPIŞMAK INKILAP KITABEVI

H Hayatın seni yönettiğ ğini değil, hayatı yönetenin sen olduğ olduğunu fark ettiğinde gerçek mutluluğu tadacaksın ve daha sıkı sarılacaksın hayata! Aslında hayat fısıldıyor sana gerçeği. Ona dokun ve hisset, çünkü bu senin hikayen! Hikayen güzel olsun istiyor musun? O zaman sürekli “evet” diyerek başkalarının hayatını kolaylaştırmayı bırak. Mutluluğu yanlış kodlanmış düşüncelerde arama. Hayat zaten seni mutlu edecek kadar güzel. “Neden mutlu olamıyorum?” diye kendine soru sormayı bırak ve hayatın güzelliklerini Dolce Vita ile keşfet…

YETER Kİ İSTEYİN JERRY HICKS – ESHTER HICKS PEGASUS YAYINLARI

Esther ve Jerry Hicks’in bu kitabı, hak ettiğin keyifli ve doyurucu hayatı yaşaman için isteklerini nasıl ortaya çıkaracağını öğrenmene yardımcı olacak. Okudukça, ilişkilerinin, sağlık sorunlarının, gelecek kaygının ve daha bir çok şeyin evrensel yasalardan nasıl etkilendiğini göreceksin ve hayatının pozitif yönde ilerlemesine yardım edecek etkili yöntemleri keş- fedeceksin. İyi şeylerle dolu bir hayatı yaşamak, senin doğuştan gelen hakkın! Bu kitap, sana bunu gerçekleştirmenin yollarını gösterecek.

YA ŞİMDİ YA DA HİÇ MICHAEL OGDEN - CHRIS DAY KAIZEN YAYINLARI

Bir gün bir roman ya yazmayı veya bir albüm yapmayı mı hayal ediyorsun? Fırsatın olsaydı, bir yıl başka bir ülkede yaşamak ister miydin? Hedeflerin ve hayallerin ne kadar ulaşılmaz olursa olsun, bu interaktif kılavuz sayesinde bir adım atacak ve belki de hayatının en unutulmaz macerasını yaşayacaksın. Bu kitapta; yüzme öğrenmek ya da eski bir arkadaşı aramak gibi küçük adımlar atarak veya dünyayı gezmek gibi büyük sıçrayışlarla yaşamlarını belirgin bir biçimde değiştiren insanların gerçek öykülerini bulacaksın. İlginç egzersizleri ve dahiyane ipuçlarıyla sen de kendi yapılmayı bekleyenler listeni hazırlayabilirsin.

EVREN SİPARİŞLERİNİZİ BEKLİYOR DR. PATRICIA J. CRANE PUPA YAYINLARI

“Bu kitap yaşamınıza bambaşka bir vizyon katmanız için size ilham vermek niyetiyle kaleme alınmıştır. Düşlerinizi gerçekleştirmeniz için gücünüze güç katacak, özellikle de onaylamalar ve canlandırmaları kapsayan bazı teknikler içermektedir. Tüm bu fikirler bana büyüme sürecimde öğretilmedi, muhtemelen size de öğretilmemiştir. Gençlik yıllarımda çok daha farklı bir yaşam biçimi olması gerektiğini içgüdüsel olarak seziyordum. Ancak bunun nasıl olduğunu keşfetmem için yıllar geçmesi gerekti” diyen yazara kulak ver ve hayatını nasıl değiştireceğini öğrenmek için geç kalma.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.