JOHN GREEN İLE “AYNI YILDIZIN ALTINDA”

Biz kitabı çok sevdik, peki John Green yazarken neler düşünmüş, neler hissetmiş kendisinden öğrenelim…

Hey Girl - - HEYGIRL ÖZEL -

Kitabı yazarken bu kadar popüler olacağını hiç tahmin etmiş miydin?

Hayır, bu kadarını hayal bile edemezdim. Resmen kültürel bir fenomene dönüştü. Yazdığım onca kitap içinden bunun bu kadar sevileceğini hiç düşünmemiştim. Sadece diğer kitaplarımı da okuyup sevenler okur diye düşünüyordum.

Peki, kitap sinemaya uyarlanırken sette çok vakit geçirdin mi?

Çekimler boyunca her gün oradaydım. Bu, yazarların pek sık yaptığı bir şey değil. Sette çok eğlendim. Orada mesleki açıdan mutlu olmak dışında hiçbir işim yoktu. Çok güzel bir işti, herkese tavsiye ederim:)

Yazdığın sözcüklerin gerçeğe dönüştüğünü görmek nasıl bir duygu mu?

Aslında bunun çok zor ve sancılı bir süreç olacağını düşünmüştüm çünkü kitaptaki hikaye benim için çok kişisel ve duygusal. Oyuncular hikayeye ve karakterlere kendilerini sonuna kadar verdiler ve ortaya çok güzel bir iş çıktı.

Kitabın sinemaya uyarlanması teklif edildiğinde, senaryoyu neden sen yazmak istemedin?

Pek iyi bir senarist sayılmam, çünkü o farklı bir yazım türü. Ayrıca kitabı filme uyarlatan senarist kitaba o kadar sadık kalmış ki ben bile o kadarını yapamazdım. Ona minnettarım.

Kitabı okumadan filmi izlemeye gelenlerin aklında, hikayeyle ilgili, en çok ne kalsın istersin?

Hayatta oldukları, nefes aldıkları için mutlu olmaları gerektiğini ve dünyanın güzelliklerle dolu olduğunu, ölümcül hastalığı olan insanların da sağlıklı olanlar kadar zengin bir dünyaları olabileceğini görmelerini isterim. Hastaların da hayatında mizah, aşk, öfke gibi duygular olabilir.

Yakın zamanda başka film projesi görünüyor mu?

Bugünlerde, “Kağıttan Kentler” kitabım için senaristler, yapımcılar yeniden bir araya geliyor. Onun hazırlıklarını yapıyoruz.

Kitabın yazarı John Green ve film uyarlamasının başrol oyuncuları… Soldan sağa: John Green, Ansel Elgort, Shailene Woodley, Nat Wolff

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.