Sen de yap!

Hey Girl - - ERKEKLER -

Bahçen olmayabilir ama sen de bu tüyolarla balkonda kendi hormonsuz bahçeni oluşturabilirsin:)

•Sebze ve meyveleri yetiştirirken dikkat etmen gereken en önemli nokta topraktır. Toprak, bahçeden olmamalı. Dış mekan bitkileri için özel hazırlanmış torfları tercih etmelisin. Ayrıca toprakta daha önce başka bir bitki yetiştirilmiş olmamalı, steril olmalı. Bitkileri beslemek için, organik destekli gübreleri tercih edebilirsin.

•Daha hızlı olması için yetiştirmek istediğin bitki ya da meyvenin fidesini toprağa dikebilirsin. Saksının çok küçük olmamasına dikkat etmen gerekiyor ki bitkinin kökleri rahatça büyüyebilsin.

•Saksıyı; bol gü güneş alan, aydınlık ve ılık bir yerde bulundurmal bulundurmalısın. Bitkilerin boyu uzadıkça, tahta bir çubukla dest destek vermelisin. Saksıların arasında boşluk bırakma bırakmalı ve rüzgara karşı tedbir almalısın. Ayrıca düzenli o olarak sulamayı da unutma!

•İlaçlamayı da d doğal yollarla yapabilirsin. Örneğin; sarımsağı ezip biraz su ilave ederek bitkilerin üzerine p püskürt. Böcekler sarımsağın kokusuna dayan dayanamadıkları için onları uzaklaştırmış olurs olursun:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.