ARIANA

Esmer bomba!

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - YAZı Arzu Dalyan

KıRmızı Saçlı kız

Oyunculuğa ve şarkı söylemeye çok küçük yaşta Broadway’de başlayan esmer fıstık, başrolde Victoria Justice’in yer aldığı “Victorious” dizisine seçilmesiyle üne de kavuşmaya başladı. Ari; dizide, son derece sevgi dolu, şirin ama biraz fazla iyi kalpli, yani saf bir karakteri canlandırdı. Dizideki karakteri için kızımız sesini değiştirerek kullanıyordu ve saçını her çekim günü geçici boyayla kızıla boyuyordu. “Victorious” dizisinin ana karakteri Tori Vega olsa da, Ari’nin hayat verdiği Cat Valentine ve Ariana’nın yeteneği hep dizide en çok dikkat çekenler arasındaydı. Nickelodeon yapımcıları da aynı şeyi düşünmüş olacak ki, bu karakterin, biten “Victorious”ın ardından rafa kalkmasını istemediler. Dizi biter bitmez, Ariana, “Sam & Cat”te başrole zıpladı.

Müzik bahane, Ses şahane!

Ari, ilk albümü “Yours Truly” ile ne kadar yetenekli bir çıtır olduğunu herkese gümbür gümbür kanıtladı. Ari’nin sesi için Mariah Carey ile Whitney Houston karışımı deniyor, ne kadar güçlü olduğunu sen düşün artık! Yayımladığı tüm şarkılarla, geçen yıl, müzik camiasında iyice kabul görmeye ve bir sürü ödülü, rekoru, ünvanı kucaklamaya başladı bizim fıstık.

ARi uçuşlaRda

Son bir yıldır, Ariana Grande resmen uçuşa geçti! Önce bir dizide başrol kaptı, sonra ilk albümünü yayımladı ve beklediğinden çok daha iyi tepkiler aldı, yeteneği sayesinde müzik dünyasında hemen kabul gördü. Ari bu kadarını bile beklemiyorken ikinci albümü “My Everything”in çıkış şarkısıyla bir de iTunes’ta rekor kırdı. Güzel yıldızın dans ettirme garantili parçası “Problem”, otuz yedi dakika gibi kısa bir sürede bir numaraya yerleşerek, bugünlerde, iTunes’ta en kısa sürede zirveyi gören şarkı rekorunun sahibi.

Düeti bol ve deneySel

Bu aralar ikinci klip şarkısı “Break Free” ile gündemde olan güzel yıldızın on iki şarkıdan oluşan yeni albümünde bir sürü ve hepsi birbirinden keyifli düetler var. Iggy Azalea, Big Sean, Cashmere Cat, Zedd, The Weeknd, ASAP Ferg ve Childish Gambino bu albümde bizim yetenekli güzeli yalnız bırakmayan müzisyen dostları. Yapımcılar arasında ise Savan Kotecha, Max Martin, Shellback ve One Republic’in esas adamı Ryan Tedder en çok dikkat çeken isimler. Ari’nin; “Bu, biraz farklı olmasını istediğim bir albüm. Bunun, “Yours Truly”nin devamı gibi olmasını istemedim, gelişim ve bir çeşit evrim olarak görülmesini diledim. Değişik müzikleri de keşfetmek ve biraz deneysel çalışmak için çabaladım” sözleriyle anlattığı ikinci albümü “My Everything” ağustos sonundan beri raflarda! Bu dört oktavlık sesin kendini aştığı albümü sakın kaçırma:)

ARi’ye zoom!

“Victorious” dizisinde beraber rol aldığı Elizabeth Gillies ile çok yakın arkadaş.

Frankie Grande isminde bir abisi var. Frankie, Ari’nin kliplerinde ve konserlerinde sahnede dansçı olarak ona eşlik ediyor.

Ariana’nın ailesindeki tüm kadınların kabuklu deniz mahsullerine alerjisi var. Bu yüzden Ariana muhtemelen benim de alerjim vardır diye düşünüp şimdiye kadar hiç bu tip ürünlere elini sürmemiş.

Ari 2007’de “Osnapitzari” adıyla kendine YouTube hesabı açmıştı.

Bizim fıstık tam bir teknoloji bağımlısı! Sevdiği şarkılara yeni elektronik düzenlemeler yapmaya bayılıyor.

Açık yeşil, mercan pembesi gibi pastel renkleri seviyor.

Küçüklüğünde Justin Timberlake’e deli gibi hayranmış.

Bugünlerde ise Bruno Mars’a pek bir düşkün. “Onunla tanıştığımda heyecandan ölüyorum zannettim” diyor. Kim öyle hissetmez ki:)

Tam adı: Ariana Grande-Butera Doğum tarihi: 26 Haziran 1993 Doğum Yeri: Florida, ABD Facebook: facebook.com/arianagrande Twitter: ArianaGrande Instagram: arianagrande

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.