YENİ ÇITIRLAR YOLDA albümler sırada!

Hepsi birbirinden yetenekli, yakışıklı ve tatlı çocuklardan oluşan, yakında patlamaya hazırlanan bu grupları radarına almayan bin pişman olur. Bizden söylemesi:)

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - yazı Arzu Dalyan

Nasıl tanıstık?

Grup, 2007’de Connor McDonough, Braiden Wood ve Thomas Silvers tarafından kuruldu; ancak üyeler zamanla değişti. 2008’de Riley, 2012’de ise Toby gruba katıldı. Braiden ve Thomas, yalnızca canlı performanslarda gruba eşlik etmeye başladı. Braiden bugünlerde gruptan tamamen kopmuş ve solo projelere odaklanmış durumda.

Neler basardılar?

Grup şimdiye kadar üç tane mini albüm yayımladı ancak üçü de bağımsız; yani grubun kendi imkanlarıyla yayımlandı. İlk mini albüm “A Short Story Long” ile dikkat çekmeyi başaran gençler, 2010’da All Time Low’un “My Small Package” turnesine dahil olmuşlardı. All Time Low’daki ağabeyleri onları o kadar sevdi ki, 2011’deki “Dirty Work” turnesine de davet ettiler ve gençler bu turnenin bir kısmında da ön grup olarak sahneye çıktı. 2011’de “Letting Go” albümünü çıkaran yakışıklılar aynı yıl içinde, ufak olsa da, ilk kez esas adamların kendileri oldukları bir turneye kavuştular. Son olarak 2013’te “I Like That” albümünü yayımlayan gençler; Allstar Weekend, Olly Murs ve Cody Simpson gibi isimlerin de turnelerinde kendilerine yer buldular.

Sırada neler var?

Before You Exit yakışıklıları, 2013’ten beri yeni albüm yayımlamıyor ancak kısa süre önce “Dangerous” isimli parçalarını kliple taçlandırıp kendilerini hatırlatmayı da ihmal etmediler. Grup, yazı Fifth Harmony ile turlayarak ge- çirdiler. Artık Sony Music’e bağlı olan çıtırlar, bugünlerde ilk tam albümleri için çalışıyor ve konser vermeye devam ediyor.

Seytan ayrıntıda gizlidir

•Riley’nin favori abur cuburu Cheetos. •Connor köpekleri çok seviyor. •Toby bir Sünger Bob hayranı:) •Hepsi “21 Jump Street” filmine bayılıyor. •Riley; John Mayer ve Ed Sheeran’a hayran. •Connor’ın en az on tane gitarı var. •Toby’nin Twitter’daki ilk kullanıcı adı “Toby_legit”ti ama artık onu kullanmıyor. •Hepsi, matematiği, fen bilgisine tercih ediyorlar.

Nasıl tanıstık?

Emery, Ricky ve Jon; “The X Factor ABD”nin üçüncü sezonu sırasında One Direction’ı da yaratan yetenek avcısı Simon Cowell tarafından bir araya getirildi. Jon ve Ricky zaten aynı gruptaydı. Ancak Emery yarışmaya solo sanatçı olarak gelmişti ve bir anda kendilerini bu üçlünün bir parçası olarak buldular.

Neler basardılar?

Grup olarak, şimdilik “The X Factor” yarışmasında başarılı bir şekilde performans sergilemek dışında büyük bir olayları yok; çünkü henüz çok yeniler. Ancak hepsi daha çok küçükken üstün yeteneklerini herkese göstermeye başlamış. Jon: “Konuşmaya başlamamla şarkı söylemeye başlamam bir oldu” diyor. Ayrıca kendisi memleketi Indiana’da, Band Builders adlı bir programa dahilmiş. Bu program sayesinde bir sürü enstrüman çalmayı öğrenmiş ve genç yaşta kendini epey bir geliştirmiş. Emery ise daha beş yaşınday- ken müzikal tiyatrolarda rol almaya başlamış. Ricky de dört ya da beş yaşlarında sahneye çıkmaya başladığını söylüyor. Gruba daha geçtiğimiz günlerde katılan Liam’ı ise henüz pek tanımıyoruz ama eminiz o da çok yetenekli bir delikanlıdır ve daha çocukken star ışığını yansıtmaya başlamıştır:) Grubun bundan birkaç ay önce ABD’nin en çok okunan gençlik dergilerinden “BOP” tarafından “2014’te İzlenmesi Gereken Sanatçılar” arasında gösterildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Sırada neler var?

Grup üyeleri halen lise öğrencisi ama eğitimlerini evde alıyorlar. Çocuklardan Jon: “Hepimiz eğitimimizin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, o yüzden derslere ne kadar vakit ayırmamız gerekiyorsa ayırıyoruz” diyor. Grup, okul dışında, ilk albümlerine odaklanmış durumdalar. “Şu an önceliğimiz hayranlarımız için harika bir albüm hazırlamak” diyorlar.

Seytan ayrıntıda gizlidir

•Grubun adını üyeler belirlemedi, isim “The X Factor” yetkililerinden çıktı. •Yarışmadan çok şey öğrendiklerini söylüyorlar. “Müzik endüstrisi eğlenceli ama çok da çalışmanız lazım. Saatler süren bir emek ve kararlılık gerektiriyor. Yüzde yüz emin olmadığınız şeylere kalkışmayın. Ayrıca iniş çıkışlar olacağını bilmeli, tüm bunlara hazırlıklı olmalısınız” diyorlar. Bu çocuklar şimdiden olmuş:) •Jon, yarışmaya katılmadan önce bir sürü farklı grupta yer almış. •Emery müzikle iç içe büyümüş. Annesi ve babası şarkı söylüyor, gitar ve piyano çalıyor. Ablası ise şarkı söylemenin ve piyano çalmanın yanı sıra dans ediyor.

TAKİBE AL! facebook.com/beforeyouexit twitter.com/BeforeYouExit instagram.com/beforeyouexit

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.