DYLAN O BRIEN

Kitabı milyonlar satan, filmi yıllardır beklenen, başrole Dylan O’Brien’ın seçilmesiyle bizi iyice heyecanlandıran “Labirent: Ölümcül Kaçış”a bu ay kavuşuyoruz!

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Yazı Arzu Dalyan

GENÇLERIN YENI GÖZDESI

“The Maze Runner” kitabı, 2009 yılında ABD’de yeni yayımlandığında kısa sürede bütün gençler bu kitabı okur oldu. Etkileyici hikayesiyle okumaya başlayanın, bitirmeden elinden bırakamadığı kitabın resmen fanatik bir hayran kitlesi oluşuverdi. Bizde de “Labirent: Ölümcül Kaçış” adıyla yayımlanan kitabın film uyarlaması, yıllardır milyonlarca genç tarafından bekleniyordu. Üstelik başrolde “Teen Wolf”un hem sempatik hem de yakışıklı oyuncusu Dylan O’Brien’ı görüyoruz. Dylan bu fenomen adayı filmle bu yıl tam bir Hollywood yıldızı olacağa benziyor.

KOŞMAYAN YAKALANIR

“Labirent: Ölümcül Kaçış”ta hikaye, Kayran denilen yerde geçiyor. Kayran’da bulunan on sekiz yaş altı, elli, altmış erkek çocuğun hiçbiri Kayran’dan önceki hayatlarını hatırlamıyorlar çünkü oraya gönderilmeden önce hafızaları silinmiş. Kayran’ın yanı başında ise ucu bucağı olmayan dev bir labirent bulunuyor. Kayran’da mükemmel bir düzen var. Aşçılar, temizlikçiler, liderler… Ama en önemlisi koşucu- lar. Koşucu görevini üstlenen sekiz çocuk her gün bu labirente girip evlerine dönebilsinler diye Kayran’dan bir çıkış yolu arıyor. Thomas da kendini bir anda Kayran’da bulan onlarca çocuktan biri. Ancak onun gelişinden sonra bütün düzen yerle bir oluyor ve çocukların çıkışı acilen bulmaktan başka şansı kalmıyor. Çünkü Kayran çocukların başına yıkılmaya başlıyor. Ayrıca Izdırap Veren denen korkunç yaratıklar onları avlamak için pusuda bekliyor.

BU YIL ŞAMPIYON:)

“Labirent: Ölümcül Kaçış”ın ana karakteri Thomas’a hayat veren isim, son zamanlardaki favorilerimizden Dylan O’Brien! Dylan’ı 2011’de “Teen Wolf” dizisiyle tanıdık. İlk başta başrol için Tyler Posey yerine düşünülen Dylan, senaryoyu okuduktan sonra Stiles’ı canlandırmayı daha çok istediğini fark etmiş ve o rol için tekrar seçmelere katılmış. Kendisi bundan önce, Nickelodeon çıtırı Victoria Justice ve “The Secret Circle” dizisiyle tanınan Britt Robertson’la beraber “The First Time” adlı filmle de az buçuk dikkat çekmeyi başarmıştı ama bu sefer iş daha ciddi. Haftalarca çok satanlar listesinden inmeyen “Labirent: Ölümcül Kaçış”ın tüm dünyada daha şimdiden milyonlarca hayranı bulunuyor. Bu ay, kitabın film uyarlaması vizyona girince hem kitap serisinin hem de Dylan’ın hayranları sinema salonlarına akın edecek, bizim sempatik delikanlı da Hollywood’daki ve kalplerimizdeki yerini iyice sağlamlaştıracak gibi görünüyor. Var mısın iddiasına? :)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.