BURAK CAN geliyor özlem bitiyor!

Sevdiğimiz projeler kaldığı yerden devam ederken, yeni diziler de başlıyor. Bu sezon ekranda özlediğin bir çok ismi yeniden görebilirsin. Bunlardan biri de “Sana Bir Sır Vereceğim” dizisiyle tanıdığımız Burak Can! Yakışıklı oyuncu, yeni dizisi “Yılanların

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Yazı Fatma Karaca

“Sana Bir Sır Vereceğim” bittikten sonra bir süre göremedik seni. Neler yaptın bu arada?

“Sana Bir Sır Vereceğim” dizisinden sonra kısa bir tatil yapıp “Yılanların Öcü” dizisi için hazırlıklara başladım. Canlandıracağım karakteri izleyiciye daha iyi yansıtabilmek için uzun bir hazırlık sürecinden geçtim.

Yeni dizindeki rolünden bahseder misin biraz…

Ömer adında bir karakteri canlandırıyorum. Ömer, hem annesini hem de babasını kaybedip hayatın zorluklarına ablası Fatma ile birlikte göğüs geren biri. Onu hayata bağlayan iki insan var; biri Fatma diğeri ise Ayşe…

Nasıl hazırlandın karaktere?

Ömer karakteri, canlandırdığım diğer rollerden daha farklı olduğu için yönetmenimiz Cemal Şan’ın tavsiyeleriyle karaktere uygun filmler izledim. Ayrıca dizi, Fakir Baykurt’ın aynı adlı eserinden uyarlamış bir proje. Bu yüzden senaryoya hakim olmak için kitabı da okudum.

Oyunculuğun en sevdiğin tarafı ne?

Yeni bir karakterle tanışıp ona hayat vermek çok eğlenceli:) Bu yüzden her zorluğun üstesinden gelebilirim. Çünkü yaptığım işi heyecan verici buluyorum.

Çekimler dışında neler yapıyorsun Kapadokya’da?

Ekibimizle birlikte keşiflere çıkıyoruz. Kapadokya’nın mistik ve tarihi mekanlarını, müzelerini ziyaret edip fotoğraf ve video çekiyoruz. Bu tip aktiviteler çok eğlenceli oluyor.

Bizim henüz bilmediğimiz başka marifetlerin var mı? :)

Dizi projelerinden önce dört yıl profesyonel bir dans ekibinde yer almıştım. Profesyonel dansçıydım. Hatta Avrupa turnesine çıkmıştık. Ayrıca ileride yönetmen olmak istediğim için senaryolar yazıp bu işe gerçekten meraklı olan arkadaşlarımla kısa filmler ve mini diziler çe- kip internette yayınlıyoruz. Yaptığım projelerden biri İstanbul’da dereceye girdi ve ödül aldım. Kendimi bu alanda daha çok geliştirmek için bol bol sinemaya gidiyorum ve yönetmenlerimin bana önerdiği filmleri izliyorum.

Okul nasıl gidiyor bu arada?

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünü kazandım. Fakat çekimlerden dolayı dondurmak zorunda kaldım.

Alışık mıydın okulda da bu popülariteye?

Benim için popülarite çok önemli bir kavram değil ama beni tanıyan ve destekleyen insanlar olduğu zaman yüzüm gülüyor, mutlu oluyorum:)

Kızlar seni neden bu kadar sevdi sence? :)

Bütün hayranlarıma hep eşit davrandım. Onlarla doğal bir iletişim kurduğum ve samimi olduğum için sevgilerini kazandığımı düşünüyorum:)

Kız arkadaşın var mı?

Kız arkadaşım yok. Şu an şehir dışında çalıştığım için işime daha çok konsantre olmak istiyorum.

Kızları etkilemek için ne gibi taktikler kullanırsın? Bu konuda kendine güvenir misin? :)

Tamamen doğal davranma taraftarı- yım. Olduğumdan başka biri gibi görünemiyorum ve davranamıyorum. Hoşlandığım birini etkilemek için küçük sürprizler yaparım. Onu mutlu etmek hoşuma gider. Tavlama konusunda kendime güveniyorum:)

Son olarak, hayranlarına ne söylemek istersin?

Bu zamana kadar benim yanımda olup, beni desteklediğiniz için çok teşekkür ederim. Sizin desteğinizle enerji doluyorum. İyiki varsınız:)

Burak, ekip arkadaşı Hande Soral’la birlikte poz veriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.