AŞKINI . nofrost’a at!

Kalbin yeniden çarpıyor, onu düşünmeden edemiyorsun! Evet, aşık oldun:) Ama bu sadece bir yaz aşkı olarak kalsın istemiyor, ilişkiniz uzun sürsün istiyorsan bu önerileri es geçme! Taktikleri uygula, yaz aşkını kışa sakla:)

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Yazı Fatma Karaca

Farklı olduğunu göster

Unutulmamak için herkesten farklı olduğunu kanıtlaman gerekiyor. İlginç bir özelliğini ön plana çıkar. Örneğin; bir enstrüman çalıyorsan bunu mutlaka ona göster ve ona özel bir konser ver. Kendisine özel verilen bu konseri hiç unutamaz:) İstersen onun çok önem verdiği bir konuya da eğilebilirsin. Örneğin; dürüstlüğe çok önem veriyorsa, her fırsatta senin de onunla aynı fikirde olduğunu söyleyebilirsin. Tabii gerçekten dürüst olman da çok önemli:)

Her yerde sen:)

Ne demişler; “Gözden uzak olan gönülden de uzak olurmuş.” Tatil bittikten sonra onunla sürekli görüşemesen bile her yerde seni görmesi çok önemli. Bu yüzden bütün sosyal mecralarda birbirinizi eklemek iyi bir fikir olabilir. Instagram’da fotoğraflarını, Facebook’da paylaştıklarını, Twitter’da yazdıklarını görmesi seni unutmasına engel olabilir:) Ama onu eklemeden önce, gül resimlerinin üzerine şiir paylaşan arkadaşlarını silmeyi unutma ki karizman çizilmesin.

Şipşak fotoğraf

Fotoğraf çektirmekten sakın kaçma! Tatil bitince gülümseyerek hatırlayacağınız fotoğraflarınız olmalı. Fırsat buldukça fotoğraf çektirebilir ve evlerinize döndüğünüzde Facebook’da bunlardan albüm yapabilir, sıkıldıkça fotoğrafları gönderme bahanesiyle onunla konuşabilirsin. Ayrıca birlikte çekildiğiniz fotoğraflar onun eski kız arkadaşları için de etkili bir silah. Özellikle Facebook’da birlikte etiketlendiğiniz fotoğrafları herkese açarsan, “Eskisevgilisavar” ilacı elde etmiş olursun:)

Unutulmaz anılar

Zaman geçer ama yaşadığınız şeyler hiç unutulmaz. Birlikte ne kadar çok anı biriktirirseniz, bu yazı her hatırladığında, aynı tatil yerine her gittiğinde seni hatırlar. Birlikte voleybol oynayın, yüzme yarışı yapın, denizde açılıp suyun altını keşfedin, kumsalda yürüyüş yapın, su savaşı yapın, bir gece sabaha kadar sohbet edin, arkadaşlarınızla dışarı çıkıp ayaklarınız ağrıyana kadar dans edin… Kısacası onun tatiline sen damga vur:)

İpin ucunu bırakma

Tatilin bitmesine yakın acilen bir program yapmalısınız. Aynı şehirde yaşıyorsanız, ikinizin de çok iyi bildiği bir yerde buluşma planlayın, o gün neler yapacağınızı konuşun. Eğer farklı şehirlerde yaşıyorsanız, ortak bir yerde buluşmayı deneyin ya da tekrar aynı yerde tatil programlayın. Görüşemediğiniz zamanlarda da internetten görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Böylece sürekli yan yana olamasanız da birbirinizin hayatından hiç çıkmamış olursunuz.

Duygularını ifade et

Ona karşı bütün duygularını samimi bir şekilde ifade etmelisin. İkinizin de aklını “Acaba beni seviyor mu, şu an kıskandığı için mi böyle yapıyor, bugün neden aramadı?” gibi sorular kurcalamasın. Eğer onu aramadıysan, bunun sebebini mutlaka anlat. Ondan hoşlanıyorsan en doğru şekilde söylemeyi dene. Sen ne kadar açık olursan, o da aynı şekilde açık davranacaktır. Böylece imalara yer vermeden daha rahat iletişim kurarsınız.

Enerjini yüksek tut

Sürekli ağlamaklı bir modda takılan, “Hayat çok zor” cümlesini hayat felsefesi haline getiren her şeye muhalefet ve her daim mutsuz birini kimse yanında istemez! Motivasyonun ve enerjin her zaman yüksek olmalı ki seni o şekilde hatırlasın. Aklına sen geldiğinde ağlamaktan kızarmış yüzün değil, gülerken parıldayan gözlerin gelsin:)

Değer ver

Ona gerçekten değer vermen gerekiyor. Senin sıkılmamak için onun yanında olduğunu düşünürse, hiç şansın yok, bu ilişki kısa sürede biter. Her zaman yanında olmasını istiyor ve kalbinin kırılmasını istemiyorsan ona değer verdiğini ve senin için önemli olduğunu hissettirmelisin.

Güven aşıla

Tatil bitince, ortamınız değişecek ikiniz de farklı yerlere gideceksiniz. Dolayısıyla bir- birinizin ne yaptığını ve nerede olduğunu anca birbirinizin söylediği kadar bileceksiniz. Bu yüzden güven şart! Senin sözüne güvenebileceğini ve sevgine inanabileceğini ona göstermelisin. Örneğin; ona yaşadığın şehirdeki bütün arkadaşlarını anlat, günlük hayatta neler yaptığını nerelerde olduğunu söyle. Senin hayatını tanımasını sağla. Böylece senden bihaber olmaz, aklı sende kalmaz:)

Arkadaşlarına salça ol

Onun arkadaşları demek senin arkadaşların demek:) Onunla iletişimini koparmak istemiyorsan, arkadaşlarıyla da kopmaman gerekiyor ki arkadaş buluşmalarına sen de davet edilesin ve tartıştığınızda seni korusunlar. Bu yüzden kankalarına da en az ona olduğun kadar nazik olmalı ve onlarla daha çok sohbet etmelisin.

Zamanını iyi ayarla

Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. Bazen susup söyleyeceklerini en uygun zamana saklamalısın. Onun yanındayken, annenle tartışmak seni saygısız biri olarak görmesine sebep olur. Kalabalık bir ortamda onu arkadaşlarının yanında “Kime baktın, o kız kimdi, kiminle konuşuyordun?” gibi sorularla onu sıkmak da iyi bir fikir değil. Kıskanabilirsin, tartışabilirsin ancak bunların yeri ve zamanı var. Onu rencide edip kendinden uzaklaştırmamalısın. Senin ne kadar düşünceli ve iyi huylu olduğunu düşünmeli:)

Ayna ayna, söyle bana:)

Nasıl göründüğüne çok dikkat etmen gerekiyor. Çünkü erkekler iç görünüşün daha önemli olduğunu söylese de dış görünüşü güzel olmayan birini tanımaya çalışmazlar:) Senin için “Çok iyi bir kız ama biraz kıro ve tüylerini almıyor” denilmesini istemiyorsan, bakımını yapmalı her zaman zarif bir kuğu gibi görünmelisin. Özellikle yaz günleri etek, şort ve tişörtler vazgeçilmezimiz olduğu için tüylere dikkat:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.