Okulun olmazsa olmaz çocukları

Her sınıfta ve okulda bulunan erkek tiplerine senin için yakın bakış attık, sen kalbini hangisine kaptırdıysan ona yakınlaş diye uğraştık!

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Arzu Dalyan

Çalışkanlar

Bu çocuklar başlarını dersten kaldırmayan, sosyal faaliyetlerle pek ilgilenmeyen tiplerdir. Aşırı sorumluk duygusuyla hareket ederler. İnsana, “Bir insan her derste mi başarılı olur yahu?” dedirtirler. Sosyal yönden biraz zayıf olsalar da genelde düzgün çocuklardır. O yüzden bazılarımızın ilgisini çekmeyi başarırlar.

Tavla

Böyle bir çocuğa tutulduysan, onun dikkatini çekmenin yolu ancak senin de onun gibi olmandır. Beraber ders çalışabileceği, huyu suyu güzel, cici bir kız ister. Eğer böyleysen zaten seni fark edecektir. Yok, değilsen ya derslere asılacaksın ya da bu sevdadan vazgeçeceksin.

Süper zekalar

Bunları çalışkanlarla karıştırmamak gerekir. Çalışkanlar, disiplinleri ve titizlikleri sayesinde başarılı olurken bu çocuklar akıl küpü oldukları için sivrilirler. Kimsenin çözemediği soruları çözerler, öğretmen dahil herkesin ağzı açık kalır. Dersi dikkatli dinlemesi ya da kitabı bir kere okuması yeter, her şeyi şıp diye kapar. Deli gibi ders çalışmasına gerek kalmaz. Eğer öğretmen bunları şımartırsa ki genelde şımartır, acayip ukala olurlar.

Tavla

Zekası etkileyicidir ama aşırı özgüveniyle insanı kendinden soğutur. Sen yine de beğeniyorsan onun “en üstün benim” tavırlarını kabullenmen; hatta onu en çok şımartan kişi olman gerekir. Çözemediğin sorularda ondan yardım isteyip yardımı karşılığında onu bol bol överek; hatta belki çikolata gibi ufak hediyeler alarak ona yaklaşmaya ne dersin?

Yakışıklılar

Her sınıfın ve okulun, tüm kızları dönüp dönüp kendine baktıran yakışıklıları mutlaka vardır. Çocuk eğer durumun farkındaysa bunu sonuna kadar kullanır. Havasından geçilmez. Koridorlarda kasıla kasıla yürür. Böyle bir çocuğun tercihi de okulun en havalı ve popüler kızlarından yana olur. Yine de bu yakışıklıların içinde çok utangaç, ne kadar beğenildiğinin farkında olmayanlar da çıkabilir.

Tavla

Seninki kasıntı olanlardansa yandın demektir. Okulun popüler kızlarına bakıp biraz taktik kapman gerekir. Ancak yakışıklı olup da farkında olmayan iyi kalpli bir çocuğa denk geldiysen sevecen ve içten tavırlarınla ilgisini çekebilirsin.

Çalışkan ama yakışıklı olmayanlar

Kişiliği düzgün olabilir ama çalışkan çocukların bazıları maalesef kafasını ders kitaplarından kaldırıp da kendilerine hiç bakmazlar. Yine de o kadar efendilerdir ki, “İyi çocuk aslında” deyip onlara kapılabiliriz; çünkü gerçekten iyidirler.

Tavla

Böyle bir delikanlıyı kapmak hiç de zor değildir. Eğer çalışkan ama kendi halinde bir tipe yakınlık duyuyorsan ilk adımı senin atman gerekir, çünkü muhtemelen özgüveni yerlerdedir. Yalnızca yanına gitmen ve “Merhaba” deyip sohbete başlaman bile çok hoşuna gidecektir.

Yakışıklı ama temBel olanlar

Bunlar başımızın tatlı belaları. Pek sağlam karakterli ve sorumluluk sahibi değillerdir ama öyle bir yüzü, öyle bir karizması vardır ki kapılmamak mümkün değildir. Bu tip erkekler de bunun farkındadır ve durumu çok iyi değerlendirmeyi bilirler. Dersleri iyi olmasa da şirinlikle, yakışıklılıkla her şeyden yırtar; işlerini başkasına, genelde de cazibesine kapılmış ve onunla muhabbet kurmak için fırsat kollayan kızlara yaptırırlar.

Tavla

Böylelerine karşı çok dikkatli olman, kendini kullandırmaman lazım. Onu beğendiğini belli et ama her istediğine “Evet” deme. Bütün kızlar her dediğini yaparken senin güçlü duruşun ilgisini çekmeni sağlayacak.

Haylazlar

Bunlar da başımızın bir başka tatlı belası. Bunların da dersle pek alakası yoktur, genelde arkalara oturup şamata yaparlar. Her lafa verecek esprili bir cevap bulurlar. Sürekli tüm sınıfın dikkatini dağıtacak, kendilerine baktıracak icraatlara imza atarlar. Ama komik erkekleri seviyoruz işte ne yapalım... O yüzden haylazlar sınıfta en çok hayran kitlesine sahip erkekler arasındadırlar.

Tavla

Bu tip delikanlılar, kızların, onların esprilerine gülmesine bayılırlar. Onun her şakasına en çok gülenlerden biri olursan ona olan ilgini anlayacaktır. Ancak ders sırasında abartmamaya, diğerlerinin gözüne çok batmamaya çalış:)

Aşırı sosyaller

Her konuda acayip aktiftir, bir bakarsın antrenmandadır, bir bakarsın tiyatro kulübünde. Girip çıkmadığı yer, katılmadığı faaliyet, yarışma yoktur. Her şeye yetişir. Acayip girişken ve dışa dönüktür. Bir orada bir burada karşımıza çıkmasıyla başımızı döndürür. Öğretmenlerin de gözdelerindendir, çünkü okulu bir sürü etkinlikte başarıyla temsil eder.

Tavla

Böyle birinin kız arkadaşının da onun gibi olması gerekir ki katıldıkları ortak faaliyetlerde görüşebilsinler. Şimdi kendine bir sor; bu çocukla beraber olsan her ihtiyacın olduğunda yanında olamamasına katlanabilecek misin ya da onun hızına yetişebilecek misin?

SporCular / SanatÇılar

Her okulda ya bir spor faaliyetindeki ya da bir sanat dalındaki üstün yeteneğiyle diğer herkesin arasından sıyrılan ve tüm okulda tanınan çocuklar muhakkak vardır. Bunların sporcu olanları genelde havalı ve kendini beğenmişken, sanatçı ruhlu olanlar naif ve dost canlısı olurlar. Bu yüzden bu iki tip birbirini pek sevmez. Sporcular kendilerini okulun göz bebeği gördüğü için okuldaki en havalı kızı hak ettiklerini düşünürler. Sanatçı ruhlular ise insanın içindeki güzelliği de gören tipler olurlar.

Tavla

Seninki sporcuysa yanına yaklaşmak için onun etrafındaki ego kalkanını kırman gerekir. O kalkanı da ancak onun kendini eksik hissettiği bir konu bulursan kırarsın. Sanatçı bir delikanlıya tutulduysan, sen de, tutkuyla bağlı olduğun şeyi onunla paylaşarak bağ kurabilir, onun içini ısıtabilirsin.

Altın ÇoCuklar

Zeki, çalışkan yakışıklı, sosyal yönü güçlü... Hem kızların hem öğretmenlerin baş tacı... Hani bazılarına “ipim değil” deriz ya, işte bu çocuklara “tipim değil” diyebilecek bir kız daha dünyaya gelmemiştir. Onlar herkesin tipidir.

Tavla

Böyle bir çocuğun kimden hoşlanacağı hiç belli olmaz ve bu konuda yapacak bir şey yoktur. Çok yönlü olduğu için ilgisini hangi açıdan çekeceğimizi bilemeyiz. Göz teması kurmak, gülümsemek, sohbet başlatmak gibi klasik numaraları uygulayıp bizden hoşlanmasını ummak dışında bu çocuklar karşısında yapabileceğimiz pek bir şey yoktur.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.