Ye ye incel!

Yemek yerken zayıflaman, formunu koruman hayal değil:) Senin için hazırladığımız fit önerilerle yazın aldığın fazlalıkları geri vererek okula bomba gibi başlayabilirsin!

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Fatma Karaca

Form pizza

MALZEME LİSTEN

180 gr kepekli pizza hamuru Domates sosu 130 gr mozzarella peyniri 2 adet domates 100 gr ıspanak Yarım kuru soğan 1 çorba kaşığı zeytinyağı

NASIL YAPACAKSIN?

1. Öncelikle pizza hamurunun nasıl olacağına karar vermelisin. Eğer kepekli ve daha hafif olmasını istiyorsan, beyaz buğday unuyla kepek ununu yarı yarıya kullanmalısın. Bu şekilde unu, göz kararı az su ile karıştırarak orta yumuşaklıkta ele yapışmayan bir hamur elde et.

2. Pizza hamurunu un serpilmiş tezgahın üzerine alıp 30 cm çapında, merdane yardımıyla orta büyüklükte aç. Hamu- ru açtıktan sonra, zeytinyağını tavada ısıtıp ince ince doğradığın soğan ve iyice yıkadığın ıspanakla birlikte tavada kavur. Malzemeler kavrulunca tavayı ocaktan al ve biraz soğuması için beklet.

3. Pizza hamurunu yağlanmış yuvarlak fırın tepsisine yerleştirip parmaklarınla bastırarak tepsinin büyüklüğüne getir. Bir adet domatesi iyice ezip, tuzlayıp hamurun üzerine ince bir tabaka halinde sür ve dilimlenmiş mozzarella peynirlerini diz.

4. Bir adet domatesi dilimleyip pizzanın kenarlarına, ıspanaklı karışımı ise hamurun ortasına dök. 180 derece fırında 30 dakika pişir. Dilimleyip sıcak sıcak yiyebilirsin, afiyet olsun!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.