AGIZ BAKIMI YAP

Hey Girl - - HEYGIRL ÖZEL -

Gülümsemenin en etkili yöntem olduğunu söylemiştik. Gülümsemek sende farklı bir soru işaretini daha doğurabilir: Dişler!

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, şekerli ve asitli soğuk içecekleri çok fazla tükettiğimiz yaz döneminde dişlerde çürükler meydana gelebileceğini söylüyor. Ayrıca diş minesi de, bazı etkenlere maruz kaldığından zarar görebiliyor. Sonuç olarak çatlaklar oluşuyor. Dişlerini düzenli olarak günde iki kez fırçalamak, buzlu ve soğuk içeceklerden uzak durmak yapman gereken ilk şey!

Dengeli beslenmenin dişlerinin sağlığını etkilediğini biliyor muydun? Gazlı içecekler, cips, kızartma gibi yiyecekler dişlerinde çürüklere neden olabiliyor. Dr. Ömer Lütfi Koca, peynir, yoğurt, taze sıkılmış meyve suları, domates, salatalık, yeşilbiber gibi besinlerin, çürük oluşumunu engellemeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

İlk gün, arkadaşlarınla uzun süredir görüşmediğin için öpüşüp sarılmak isteyeceksin. Peki nefesine güveniyor musun? Sen iyisi mi ağız çalkalama suyu alıp şimdiden kullanmaya başla. .O Okul sabahı da aynı şeyi yyp yapmayı y unutma.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.