Hocam Bİ’ BAKAR MISINIZ? :)

Hey Girl - - OZEL -

Notlarını yükseltmek için ihtiyacın olan kanaat notlarını kapmanın, geç kaldığında ya da ödevini eksik yaptığında tolere edilmenin yolu; öğretmeninle aranı iyi tutmaktan geçiyor:)

Yazı Fatma Karaca gibi görünüyor. Söyledikleri kafana yatmıyorsa bile, daima tatlı dilli ol. “Haklısınız, böyle de yapabilirdim. Bir dahaki sefere bu şekilde deneyeyim” gibi cümleler kur. Ne de olsa o, sana bilgi vermek için var:) Derste sırayı yastık gibi kullanmaktan vazgeçmelisin! Mutlaka öğretmeninin gözünün içine bakarak büyük bir ciddiyetle dersi dinlemeye çalış. Böylece senin onu can kulağıyla dinlediğini gördüğünde, hakkındaki düşünceleri de daha olumlu olacaktır:) “Tepki göster” dediysek, dinlerken demek istedik:) Öğretmenini tepkisiz bir şekilde boş gözlerle bakarak dinlersen, senin ayakta uyuduğunu düşünebilir. Ders anlatırken arada, onu onaylıyormuşçasına kafanı sallayıp “Vay canına, bu böyle miymiş” der gibi şaşıran ifadeler kullanabilirsin. Pandomim yap demiyoruz

ama:) Abartmamaya dikkat! Derste konuşmak, öğretmenini çok kızdıran bir davranış olabilir. Onun uyarılarına rağmen konuşmaya devam etmen, onu umursamadığını gösterir ve sana karşı bütün olumlu düşünceleri bir anda eksilere düşebilir. Aman dikkat! Söyleyeceklerini teneffüse saklamaya çalış. Eğer ille de söylemek istediğin, içinde tutamadığın şeyler varsa, telefonla mesaj atmayı dene!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.