DErsarası yEmEkmolası

Hey Girl - - ERKEKLER - Yazı Fatma Karaca

Ders çalışırken atıştırdıkların sayesinde, konuları daha kolay anlayabilir, testleri jet hızıyla çözebilirsin. Haydi atom karınca gibi

olmak için önce mutfağa, sonra ders çalışmaya!

Meyveleri küçük küçük doğrayıp ayrı tencerelere al. Üzerlerine birer kaşık toz şeker serp ve kaynat. Meyveler kaynadıktan sonra 3 dakika karıştırıp ocaktan al.

Kaynattığın meyvelerin tanelerini bir süzgeçten geçirip suyunun süzülmesini sağla. Daha sonra onu küçük kavanozlara eşit bir şekilde paylaştır.

Süt ve kremayı ayrı bir tencerede kaynat. Kaynadıktan sonra tencereyi ocaktan alıp arada karıştırarak ılınması için beklet. Süt sıcak olmalı ama parmağını da yakmamalı. Şimdi iki yemek kaşığı yoğurdu maya olarak kullanman gerekiyor. Yoğurdu ayrı bir kabın içine alıp bal ilave ederek karıştır. İlk önce sütten bir kaşık alıp yoğurtla karıştır. Daha sonra bütün sütü yoğurtla 2-3 dakika karıştır.

Meyveleri paylaştırdığın kavanozlara, hazırladığın karışımı da döküp fırına yerleştir. 50 dereceye ayarlanmış fırında 4 saat bekletip mayalanmasını sağla.

Dört saat sonra yoğurtları fazla hareket ettirmeden fırından alıp oda sıcaklığında bir süre beklet. Daha sonra buzdolabında saklayabilirsin. Afiyet olsun!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.