Demi geldi, hasret bitti

Hem bir Lovatic hem de sıkı bir Heygirl okuyucusu olan Nisan, Demi Lovato konserini ve onunla tanışmanın nasıl bir his olduğunu bizim için anlattı!

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Fotoğraflar Erdal Mahir Cüran & Deniz Enül Yazı Nisan Güngör

Güne heyecanlı başlangıç

Her Lovatic gibi benim de yazdan beri beklediğim 16 Kasım Ülker Sports Arena Demi World Tour konser günü tek kelimeyle harikaydı. Demi’nin benim idolüm olmasının en önemli sebebi, her şeye rağmen güçlü kalması. Onun “Stay Strong” sözü benim hayat felsefem haline geldi ve bir Lovatic olarak onunla tanışabileceğimi hayal bile edemezdim. Konser günüm şöyle başladı: Sabah erkenden kalktım ve makyaj, kıyafet, saç gibi hazırlıklarımı yaptım. Sonra saat 11.00 gibi yola çıktık. Heyecandan konuşamıyordum. İstanbul Maratonu nedeniyle trafik sıkışıktı ama zar zor olsa da Ülker Sports Arena’ya ulaştık. Kalbimin atışları gittikçe hızlanıyordu ve idolümü göreceğim için gerçekten çok mutluydum. Oradaki kafede biraz oturduk ve bir şeyler atıştırdık. Tanışma (Meet & Greet) alanını görmek için bir güvenliğe yerini sorduk ama bizi yanlış yönlendirdi ve ben Demi tam sahnede “Really Don’t Care”in provasını yaparken onu görme şansına sahip oldum. Tabii sonra hemen beni o alandan çıkardılar.

Tanışma telaşı

Daha sonra bizi Vip Girişi’nden almaya başladılar. Sıra beklediğimden faz- laydı. Bizi diğer insanlardan ayırmak için bir tane kağıt bileklik taktılar, sonra da alana doğru ilerledik. Meet and Greet sırası bitmek bilmiyordu ama benim de kendimi toparlamak için zamana ihtiyacım vardı. M&G ile ilgilenen Molly geldi ve bize kuralları söylemeye başladı. Çığlık atmak, sarılmak, öpmek, imza istemek, paravanın içine telefon sokmak kesinlikle yasaktı. Sıra hızla ilerliyor, paravandan çıkan kızlar ağlıyor, birbirlerine sarılıyorlardı. Sonra bize hediye çantalarını dağıttılar. Çantada Demi World Tour yazıyordu, içerisinde bir tane Demi posteri, bir tane Demi tişörtü ve bir tane de geçiş kartı vardı. Sıra tam bana gelmişti ki, koruma beni durdurdu. Paravanın kenarındaki delikten içeri baktım ve evet, işte sadece fotoğraf ve videolarda gördüğüm o mükemmel ve güçlü kadınla aramızda sadece birkaç metre vardı. Su içiyordu ve yardımcıları ona nasıl poz vermesi gerektiği hakkında bir şeyler söylüyordu. Sonra sıradan almaya devam ettiler. Sıra bana gelmişti. Adeta kalbim yerinden çıkmıştı. Demi üstümü süzdü ve “Hello sweetheart (Merhaba tatlım)”dedi. Benimse dilim dolaştı ve sadece “I love you so much (Seni çok seviyorum)” diyebildim. Sonra fotoğrafımızı çektiler. Sanki bir rüyadaydım; çünkü Demi benim omzumu tutmuştu ben de elimi onun beline koymuştum. Yüzü gerçekten çok güzeldi ve beyaz, siyah, griden oluşan kalem etekli bir elbise giymişti. Sıradaki diğer insanları almaya devam ettiler ve artık gitmem gerektiğini anladım. Demi’ye el salladım ama bana karşılık verdiğini göremedim çünkü oradan çoktan uzaklaşmıştım. Gözlerim doldu, gerçekten çok duygulandım ve şunu anladım ki, hayatında hiç tanımadığın birini her gün gördüğün insanlardan daha çok sevebilirsin. Bütün heyecanım bitmişti ama Demi’yi asla bırakmak istemedim. Aslında M&G konusunda beklentilerim daha yüksekti ama beyaz duvarda bile olsa, yine de Demi’yle resim çekilme gibi bir şansım olduğu için mutluydum.

Konseri beklerken…

Meet and Greet bitmeden dışarıdaki fan ve Lovatic’leri içeri almayacakları için biz hemen babamla konser alanına koştuk. Gerçekten alanın büyüklüğüne hayran kaldık ama bence sahne küçük ve basitti. Bir buçuk saat boyunca alanın dolmasını bekledik. Bu sırada bir DJ bizi eğlendirmeye çalışıyordu. Fakat ben hala Demi ile tanışmamın şokunu atlatamamıştım. Saatler 18:10’u gösterdiğinde vokalistleri ve ekibi sahneye çıktı, herkes çığlık atıyor ve telefonlarını açmış Demi’yi bekliyordu. Çevreme dikkat ettiğimde konserde ortalama yaş grubunun 13-14 olduğunu fark ettim ama daha büyük ve küçükler de vardı. Sonra ışıklar söndü ve spot ışıklarını açıp kapamaya başladılar.

Ve Demi sahnede!

“Really Don’t Care”in melodisi de gelince Demi sahneye çıktı. Bağrışlar, ağlamalar ve şarkıya eşlik etmeler... Demi’yi çoğumuz sahnede ilk kez gördük ve bu gerçekten harika bir duyguydu. Ben en önde olmama rağmen sahne uzaktı ve dinleyicilere doğru uzanan bir podyum falan yoktu. Dekor da basitti, yine de Demi bizi coşturmayı başardı. Ardından “Heart Attack”, “Fire Starter”, “Remember December”, “The Middle”ı söyledi. Sonra “My Love Is Like a Star”ı söylemeye başladığında telefonunu çıkardı ve bizi videoya çekmeye başladı. Videoda çıktığımdan pek emin değilim ama bu davranışı bence harikaydı. Videoyu Instagram’da paylaştı. Sonra bize “Sanırım bu şarkıyı biliyorsunuz ama biraz farklı söyleyeceğim” dedi. Melodiyi ilk başta pek anlamadım ama sonradan sözlerinden “La La Land” olduğunu anladım ve bağıra bağıra eşlik ettim. Konserin ortalarına doğru sahneye kağıt, eşarp, pankart, zıplayan top, plastik ayıcık attılar. Demi her ne kadar “Hayır” anlamında işaretler yapsa da atmalar bir şeyler atmaya devam ettiler. Güvenlik geldi, sahneden onları topladı. Ben en çok “Nightingale”de duygulandım. Gerçekten harika söyledi. Sahnenin en önünde olmama rağmen pek yakın olamasak da itişmelere karşı ayakta kalabildim. “Catch Me”, “Don’t Forget”, “Warrior”, “Let It Go”, “Two Pieces”i söyledikten sonra bir ara sahneden indi. Konser bitti sandık ama Demi tüm neşesiyle sahneye tekrar çıktı ve son şarkı “Neon Lights”ı söyledi. Saçını savuruşuna, sahne dansına ve davranışlarına hepimiz hayran kaldık. Birkaç kez “İstanbul” dedi ve “Dünya’nın öbür ucunda bu kadar hayranımın olabileceğini tahmin etmemiştim. “Sizi seviyorum Türkiye!” gibi şeyler söyledi. Bir daha geleceğini belirtti. Hayatımda gittiğim en muhteşem ve kusursuz konserdi. Demi gerçekten çok samimi, havalı ve içten biri. Bir buçuk saat bile olsa dansları ve sesiyle yıktı geçti. İyi ki geldi! Bu günü hayatım boyunca unutmayacağım. Bazı Lovatic’ler gidemedi ama ben Meet and Greet’e tüm Türk Lovatic’ler adına gittim. Ülkemize geldiğin, bize konserini izleme şansı verdiğin ve her şey için teşekkürler Demi!

Demi ve ben :)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.