Beyaz perdede bir güzel Tuğçe

Hey Girl - - UNLULER - Yazı Fatma Karaca

2012’de “Çıplak Gerçek” dizisi ile ilk büyük adımımı attım diyebilirim. Sonrasında, şu an “Medcezir”in yönetmenliğini yapan Ali Bilgin’in çektiği “Uçurum” dizisine transfer olmuştum. Geçen yıl “Kurt Seyit ve Şura” projesinde yer aldıktan sonra “Haya

let Dayı” sinema filmini çektik. Filmdeki karakterlerin her biri kendine has, farklı ve özel gerçekten... O yüzden seyirciye epey renkli geleceğine eminim. Karakterler farklı ama hiçbiri diğerine baskın gelmeden ve rahatsız etmeden bir uyum ve iletişim içinde. Dolayısıyla akıcı... Düşünsek “Bu onunla olur mu yahu!” deriz belki ama ustaca yazılmasının farkı bu sanırım:) Diğer karakterlerin komedi unsurları zaten çok fazla. Bunu dengelemek adına benim oynadığım karakter daha gerçekçi. Oldukça saf, diğer karakterlerin kendi aralarında geliştirmiş olduğu jargonu anlamıyor pek, fakat aralarında bir yabancılaşma durumu da yok. Uyum içindeler. Karakterin bana benzeyen yanları var tabii:) Ben senaryoyu okurken bazı argo esprileri anlamayıp “Bu ne demek?” diye sorarken, bir sonraki satırda oynayacağım karakterin de argo esprileri anlamayıp aynı şekilde sorduğunu gördüğümde çok gülmüştük:) Acemi görüyorum. Yaşım ve tecrübelerimden dolayı. Sine- mayı çok seviyorum. İyi bir sinema oyuncusu olmak isterim. Zaten bunun için çabalıyorum. Hayalim çok fakat daha çok istediklerimden bahsedeyim; Ümit Ünal, Fatih Akın ve Giuseppe Tornatore ile çalışmak çok isterdim. Bu güzel bir hayal bence:) Karşılıklı oynama adına hayalini kurduğum bir oyuncu yok fakat izledikçe aslında “Bu kadınla ne güzel oynanır” ya da “Olur mu?” diyorsun. Birbirinizle olan uyumunuz ancak karşı karşıya gelince kendini belli ediyor, bazen bilemiyorsunuz:)

13 Şubat’ta vizyona girecek “Hayalet Dayı” filminin oyuncularından Tuğçe Karabacak’ı daha yakından tanımaya ne dersin:)

Öyle biri yok. Bu da kötü bir şey değil zaten. Bana saygı duymayan insanlarla bir arada olmamın bir anlamı yok çünkü.

Peeling, yüz-vücut kesesi ve bebe yağı:)

Düzenli değil, bazen yapıyorum maalesef... Kaba ve kibirli biri olmadığımı düşünüyorum. Keyif aldığım çok fazla şey var. Sohbet etmeyi çok severim, piyano resitali olunca kaçırmak istemem, hediye alıp vermeyi de çok severim... Müzelerde huzur buluyorum. Antik kentler de aynı şekilde huzur verir. Eğitimlerinin dışında bol bol film izlesinler, kendilerini geliştirsinler ve mutlaka bir enstrüman çalsınlar. Bu hem kişisel hem ruhsal gelişim için önemli ve ben oyunculuğa da çok şey kattığını düşünüyorum. Ben platform topuklu ayakkabı görmeye dayanamıyorum. Güzelim zarif stiletto dururken:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.