Çok yönlü ünlüler

Bu ünlülerin on parmağında on marifet var! El attıkları her işte başarıyı yakalıyorlar, herkesi kendilerine bir kez daha hayran bırakıyorlar…

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Arzu Dalyan

Miley Cyrus

Kariyerine dizi oyuncusu olarak başlayan yetenekli güzel Miley Cyrus’un, başrolünde yer aldığı dizide bir pop yıldızını canlandırdığı için şarkı söylediğini sık sık duyuyorduk. Ancak Miley’nin çok iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra aslında ne kadar güçlü bir sesinin olduğu, fıstığımız albüm yayımlamaya başlayınca ortaya çıktı. “Hannah Montana” dizisi başladıktan sonra bir sürü törenden “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülünü kazanarak ayrılan Miley, 2013’te de şarkıcı olarak kendini kanıtladı. Miley daha önce de birkaç albüm yayımlamış ve “Party In The USA” gibi hitlerle listelerin zirvesine yerleşmişti. Ama kendisinin 2013 sonunda çıkardığı “Bangerz” albümü, onu resmen pop dünyasının en büyük kadın yıldızlarından biri konumuna yükseltti. Albümde yer alan şarkılara gelen her video milyonlarca kez izlenerek rekor kırdı. Özellikle “Wrecking Ball” klibinin rekoru, Justin Bieber ve One Direction’ın rekorlarını egale etmişti. Miley, olgunlaştıkça kendini oyunculuk ve müzik dışındaki alanlarda da geliştirmeye başladı. Marc Jacobs ve M.a.c gibi markalar için hem modellik hem de tasarımcılık yapan çıtır bu aralar beşinci stüdyo albümü üstünde çalışıyor, yani şimdilik yoluna müzisyenlik ve modellikle devam ediyor.

Vini Uehara

Türkiye’de bir Wattpad yazarının, online kitabının kapağına fotoğrafını koymasıyla ünlenen Brezilyalı yakışıklı, iyi ki de keşfedilmiş; çünkü yetenekleri saymakla bitmiyor! Annesi ve babası tiyatrocu olan Vini, kostüm odalarında büyüdüğü için hep kıyafetlere ilgi duymuş ve tasarımcı olmayı genç yaşta kafasına koymuş. Moda bloğu da büyük ilgi gören yakışıklı, şu an dünya devi markaların birlikte çalıştığı isimler arasında bulunuyor. Vini’nin Youth Parade adında bir müzik grubu da var. Şimdiye kadar yalnızca bir single yayımlayan ve bir klip çeken grup, 2015 içinde hem albüm yapmak hem de turneye çıkıp dünyayı dolaşmak istiyor. Model, tasarımcı, blogger ve müzisyen olarak güzel işler yapan Vini, oyunculuğa da sıcak baktığını söylüyor.

Selena Gomez

İlkokul çağından beri eğlence dünyasına ilgi duyan fıstığımız, on yaşındayken Disney şovu “Barney & Friends” ile ilk kez görücüye çıkmıştı. Bu şovda Demi Lovato ile birlikte rol alan Sel; “Barney & Friends” için: “O program bana televizyon ve eğlence dünyasıyla ilgili çok şey öğretti” diyor. Selena aynı zamanda 2009’dan beri albüm yayımlıyor ve müzik listelerinde fırtınalar estiriyor. Özellikle 2013’te çıkan “Stars Dance”le esmer güzel genç yaşta idol haline geldi. Sel, bunlara ek olarak son yıllarda modellik ve tasarımcılıkla da oldukça ilgili. Adidas Neo için modellik yapan yıldızımız, Dream Out Loud markasının da hem tasarımcıları arasında hem de modelliğini üstleniyor. Selena bugünlerde de sinema ve müzik çalışmalarını bir arada yürütüyor.

Katy Perry

2008’de çıkardığı “One of the Boys” albümüyle ve “I Kissed A Girl”, “Hot n Cold” gibi hitlerle dikkat çeken şeker tadındaki yıldız Katy Perry, bir sonraki albümü “Teenage Dream”le popülaritesini iyice arttırmıştı. Katy’nin bu kadar sevilen bir yıldız olduktan sonra şarkıcılık dışında da iş teklifleri almaya başladı. 2011 sezonunda sevilen komedi dizisi “How I Met Your Mother”ın yalnızca iki bölümünde rol almasına rağmen “En İyi Konuk Oyuncu” ödülünü kazandı. Başarılı fıstık aynı zamanda tasarımcılık, modellik ve yapımcılık da yapıyor. Katy genelde kendi sahne kostümlerini kendisi tasarlıyor ya da en azından tasarımına yardım ediyor, Covergirl adlı kozmetik firmasının modelliğini yapıyor ve geçtiğimiz aylarda kurduğu müzik şirketinde yapımcı olarak görev alıyor.

Justin Bieber

YouTube sayesinde keşfedilen yakışıklımız, önceleri yalnızca sesi ve müzisyenliğiyle biliniyordu ama kısa süre sonra kendisinin çok iyi bir dansçı da olduğu ortaya çıktı. Justin’in keşfedilişinin üstünden yıllar geçti, o da büyüdü ve birçok farklı işe el attı. 2012’de yayımladığı “Believe” albümü o kadar başarılıydı ki, bizim küçük prens pop dünyasını ele geçirdi. Ardından da markalaşma ve hali hazırdaki markalarla iş birlikleri gündeme geldi. Justin’in “Someday”, “Girlfriend” ve “Key” isimlerinde parfümleri bulunuyor. Bu parfümlerin kokusu ve şişelerinin tasarım sürecinde işin büyük kısmı Justin’e düşmüştü. Ayrıca yakışıklımız bir süredir Adidas Neo ve Calvin Klein markalarının modelliğini yapıyor. Justin’in yakın gelecekte hem oyunculuk hem de müzik yapımcılığı yapmak istediği de söyleniyor.

Demi Lovato

Bugünlerde eskisi kadar yakın olmasalar da, Demi Lovato ve Selena Gomez’in kankalığı “Barney & Friends”e dayanıyor. Demi, Selena’nın aksine Disney’den bir daha kolay kolay kopmadı. “As The Bell Rings” dizisinde de bir sezon rol alan çıtır, “Camp Rock” filmiyle tüm dünyanın en sevdiği gençler arasına girdi. “Sonny With A Chance” dizisinin de başrolünü kapmasıyla Demi’nin ne kadar iyi bir oyuncu olduğuna herkes ikna oldu. Fıstığımızın sesi de çok güzel ve güçlü. Piyasadaki en iyi genç şarkıcılardan biri olarak gösterilen Demi, son birkaç yılda başka alanlara da kaydı. Şu an Skechers ve NYC Color markalarının modelliğini yapan güzel, kısa süre önce de kendi cilt bakım koleksiyonunu çıkardı.

Rihanna

Barbadoslu yıldızımız Rihanna’nın, on altı yaşında giriş yaptığı eğlence dünyasını ele geçirmesi uzun sürmedi. Kısa sürede hem şarkıcı olarak yerini sağlamlaştırdı hem de başka bir sürü işe el attı. 2012 yapımı “Battleship” filmindeki oyunculuğu beğenilince “This Is The End” ve “Annie” filmlerinde de kendine yer buldu. Ayrıca ülkemizde mart ayında vizyona girecek olan “Evim” filminde seslendirme yaptı. Riri’nin bir başka meziyeti de tasarımcılığı. Kızımızın “Reb’l Fleur”, “Nude” ve “Rogue” adında parfümler tasarladı. Bu parfümlerin kokuları ve şişeleri Riri’nin tasarımı. Fıstığımızın aynı zamanda River Island markası için de tasarımcılık yapmıştı. Rihanna kısa süre önce Puma markasının kreatif direktörü olarak atandı. Puma’nın tüm kadın koleksiyonu artık Rihanna’dan izler taşıyacak.

Cody Simpson mpson

Yumuşak sesi, eğlenceliceli gitar melodileri ve özgün dans figürleriyle bizi kendineine hayran bırakan sarı fırtına, yaşına göre son derece ustausta bir müzisyen, söz yazarı ve dansçı. On üç yaşındaykenn keşfedilen yakışıklı henüz on sekiz yaşında olmasınaa rağmen müzik dünyasının en popü-popüler ve başarılı isimlerindenrinden biri. Yakışıklımız aynı zamanda modellik de yapıyor. Ürünleri Türkiye’de satılmayan ama ABD’nin en büyük markalarındanarkalarından olan American Rag, ka-katalog çekimlerinde vee reklam afişlerimde bizim sarışınla çalışıyor. 2015 yılı içindende Cody, oyuncu olarak da karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.r. Başrolünde Courteney Cox’ın yer aldığı komedi dizisi “Cougar Town”, yeni sezonunda Cody’yi konuk edecek.k. Daha önce birçok dizide ve programda kendisi olarak karşımıza çıkan sarışın, bakalım bu dizide nasıl bir rolle karşı-karşımıza çıkacak? Heyecanlacanla ve merakla bekliyo-bekliyoruz:)

One Direction

One Direction yakışıklıları lise çağlarında “X Factor” yarışmasına katıldıklarında, sahip oldukları potansiyelin aslında pek de farkında değillerdi. Şarkıcı olarak kendilerini kısa sürede kabul ettiren; hatta fenomene dönüşen grubun üyeleri zaman zaman farklı alanlarda da denemeler yapıyor. 2012 yılında “iCarly” dizisine konuk olan ve oyunculuğa da yeşil ışık yakan yakışıklıların çoğu bugünlerde iş adamı. Üyelerden Louis Tomlinson geçtiğimiz aylarda 78 Productions adında bir yapım firması kurdu ve bir futbol takımının hisselerinden satın aldı. Zayn Malik, başta kendi dövmeleri olmak üzere arada bir de yardım dernekleri için heykel gibi sanat eserleri tasarlıyor. Liam müzik yapımcılığına, Niall spora, Harry ise oyunculuğa ilgi duyuyor. Anlayacağın bu yakışıklılar bir sürü şeyle ilgileniyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.