Bu yakışıklıyı “Ben”imse

“Narnia Günlükleri”nin Prens Caspian’ı Ben Barnes bu defa “Yedinci Oğul” filmiyle karşımıza çıktı. İngiliz yakışıklıyı yakın takibe almanın tam zamanı!

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Arzu Dalyan

Egitimli- tiyatrocu

Başarılı oyuncu, disiplinli bir ailesi olduğunu ve çok iyi okullarda eğitim gördüğünü söylüyor. Hatta gittiği lisenin akademik başarısı o kadar yüksekmiş ki Ben’in lise yılları neredeyse yalnızca ders çalışmakla geçmiş. Ben; Kingston Üniversitesi, Drama ve İngiliz Edebiyatı Bölümü’nden mezun.

Sesi de güzel

Ben, sanatın neredeyse her alanına yatkın. Kendisi aynı zamanda çok iyi bir mü- zisyen. Kısa bir süreliğine Hyrise adlı bir erkek grubunda şarkı söyleyen yakışıklı, İngiltere’yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil etme hakkını kıl payı kaçırmış.

Önce dizi yıldızlıgı-

Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre müzikle ve tiyatroyla ilgilenen Ben, televizyon dizilerine de konuk oyuncu olmuştu. Yakışıklımızın ilk sinema projesiyle Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Yıldız Tozu” oldu.

Narnia’nın Prensi

Oldukça yetenekli bir oyuncu olan Ben, kısa sürede kendini büyük f film projelerinin başrolünde buld buldu. 2008’de “Narnia Günlükler Günlükleri: Prens Caspian” filminin p prensi olarak karşımız karşımıza çıktı ve bizi kendine ha hayran bıraktı.

Hassas çıtır

Bir sürü önemli y yapımda başro rol oynasa da el eleştiriler kon nusunda old dukça hassas, h hemen olumsu suz etkilenebi biliyor. “Bazen ha hakkımda kötü bir y yorum okuduğu duğumda kendimde dimden şüpheye düşt düştüğüm oluyor” diyo diyor.

HayalperestHayalpe

“Yıldız Tozu”, “Na “Narnia Günlükleri” ve “Yedinci Oğul” gibi birçok fantastik filmde rol alan Ben, tam bir hayalperest! Hayal kurmayı ve kendi dünyasında yaşamayı çok seviyor. Ona göre; her insanın kaçıp sığınacağı bir dünyası olmalı.

Çekingen

Çekingen tavırları yüzünden zaman zaman yanlış anlaşılıyor. İnsanlar, yeni tanıştıklarında onun biraz soğuk olduğunu düşünüyorlar. Oysa o herkesle hemen samimiyet kuramayan, biraz içine kapanık biri sadece.

Zeki kızları seviyor!

Ben; zeki, kendi ayakları üstünde durabilen ve hem sevgilisi hem de kankası olacak bir kız istiyor. Nazik insanları beğeniyor; kabalığa ise hiç tahammülü yok.

Aksanları meshur.

Şimdiye dek yer aldığı çoğu projede farklı aksanlar kullanmak zorunda kaldı. “Farklı yerlerden gelen karakterleri canlandırma şansı buldum. Haliyle yer aldığım filmlerde kendi aksanımı pek kullanmadım” diyor.

Sportmen

Ben, sporla da yakından ilgili. Yüzmeyi çok seviyor. Ayrıca tenis, basketbol ve krikete de bayılıyor. Özellikle ortaokul ve lise yıllarında spora çok düşkün olduğunu söylüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.