Aramızdaki sarışın

Hepsi Grubu ile tanıyıp sevdiğimiz sempatik sarışın Gülçin Ergül, yoluna yalnız devam ederken yeni mini albümü “Bir Tanecik Aşkım”ı Heygirl Kızları’na anlatıyor!

Hey Girl - - ICINDEKILER - Yazı Arzu Dalyan

Öncelikle yeni maxi single’ının yolu açık olsun diyelim:) Uzun süredir albüm yapmamıştın. Ara verdiğin dönemde neler yaptın?

2011’de çıkan Bravo single’ımdan sonra albüm çalışmalarıma başladım ama çıkış şarkısı bulamıyorduk. Teoman ve Yalın ile çalıştım. Prodüktörüm oldular, beni çok desteklediler. Buna gerçekten minnettarım; fakat çalışmalarımız sona ermeden müzik şirketimle olan sözleşmem bitti, biraz dinlenip her şeye yeniden başlamak zorunda kaldım. Bu dönemde bol bol yoga yaptım, meditasyon eğitmenliği için kursa gittim, canlı performanslara ağırlık verdim, kendi konserlerim dışında da What Da Funk isimli bir müzik grubuyla beraber performanslar sergiledim.

Yeni albümün hazırlık süreci nasıl geçti, kimlerle çalıştın? Şarkıları kendin mi yazdın?

Tarzım farklı olduğu için, bana uygun şarkılar bulmak en zor iş; ne kadar uzun ve sancılı bir şarkı bulma dönemi yaşadığımı kelimelerle anlatamam. Şu anki menajerim Özlem Özbakan hep bana “en sonunda kendin en doğru şarkıyı yapacaksın” diyordu. Aşk hayatım da oldukça trajikti, bir Akrep kadını olarak ben çok duygusal ve fırtınalı biriyim. Bir gece yaşadıklarımdan yola çıkarak “Bir Tanecik Aşkım” isimli, gerçek aşk hayatımı yansıtan bir şarkı yaptım. Herkes doğru şarkıyı yaptığımı düşündü ve süreç hızlandı.

What Da Funk grubuyla nasıl bir araya geldin?

2012’de What Da Funk, bana sosyal medyadan ulaştı, “Bizimle beraber sahneye çıkmak ister misin?” diye sordu. Beraber birkaç şarkı söyledik, çok güzel geçti. Sonra “Bizimle sürekli sahneye çıkar mısın?” dediler, ben de çok keyif aldığım için devam ettim.

Yakın gelecekte on, on beş şarkılık dolu dolu bir albüm yapma düşüncen var mı?

Albüm yapmak çok masraflı oluyor, bu maxi single için de oldukça masraf yapıldı ve albümler satın alınmayınca tamamen zarar ediliyor. Klip şarkıları dışında kimse diğer şarkıları bilmiyor. Artık bence mini albümler yapmak daha mantıklı.

Boş zamanlarını nasıl geçiriyorsun?

On beş yıldır yoga yapıyorum. Yoga hocalığı için eğitim de almak istiyorum ama fırsat bulamadım. Yeni klibim için direk dansı öğrendim. Her yerim morardı. Çok acı verici bir spor ve dans türü. Morlukları makyajla kapattık. Çok fazla kol gücü gerektiriyor ama devam etmek istiyorum. Aslında klipte görünenden daha fazla şey yaptım, çeşitli artistik figürler mesela… Ama hepsini kullanmadık; çünkü çok malzememiz vardı.

Seni özleyen Heygirl Kızları’na neler söylemek istersin? :)

Beni sosyal medyada takip etsinler. Bu uzun özleme sürecinde hep yanımda olan takipçilerime büyük bir minnet borçluyum. İletişimde olalım. Varlığınızı hissetmek benim için çok değerli. Teşekkürler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.