Ex faktör

Hey Girl - - ICINDEKILER -

Okulun en popüleriyse

Popülarite diye gözünde büyüttüğün şey aslında sadece bir kelimeden ibaret. Bu sıfatın doğuştan gelen bir şey olduğunu mu düşünüyorsun:) Herkes isteyip doğru taktikleri uygularsa popüler olabilir. Sen de kendi arkadaşlarının arasında oldukça popüler olduğunu unutma! Biraz rahat ol ve yeni insanlarla tanışmaktan korkma. Çünkü çevren ne kadar geniş olursa o kadar çok tanınırsın ve popülariteni katlarsın. Böylece senin yakışıklının da dikkatini çekebilirsin! Tabii bunun için biraz emek vermen gerekiyor. Öncelikle çok aktif olman şart. Okulda bir yardım kampanyası başlatabilir, etkinlik düzenleyebilir ya da okul takımlarından birine katılıp tüm okulun seni tanımasını sağlayabilirsin. Haydi seç birini:)

Güzel çıtır tehlikesi

Arkadaşların ex aşkının peşinde eşinde çok güzel bir kız olduğu alarmınımını verdi! Dedektif ruhunla araştırmalarınıırmalarını yaptın ve iki sonuca ulaştın: n: Kız gerçekten güzel. Ayrıca senin n yakışıklıya aşık! Onu tavlamak için elinden inden geleni yapıyor. Bu durumda kıskançlıkançlık krizlerine girip kızla tartışmak k ya da onu rezil etmek gibi şeyler yapman pman doğru olmaz. Bunun yerine sen de küçük numaralarla onu kıskandırmayı rmayı deneyebilirsin. Örneğin; yanına ına bir erkek arkadaşını alıp sadece e gölgelerinizin belli olduğu bir fotoğrafoğraf paylaşıp merak yaratabilirsin:):)

Eski arkadas, as, yeni sevgili .

Eğer arkadaşınla sonradan n sevgili olduysanız ve ayrıldıysasanız, sadece sevgilini değil arkadaşını da kaybettin demekmektir. Aslında ayrılmadan öncece bunu konuşup eskisi gibi arkadaş olarak devam eden birçok kişi var ama bu her zaaman herkes için mümkün ol- muyor. Eğer siz de mümkün olmayan gruptaysanız ve bu durum seni üzüyorsa, birkaç ay hem ona hem de kendine zaman verip tekrar eskisi gibi konuşmayı deneyebilirsin. Uzmanlar alışkanlıkların 21 günde kazanıldığını ve beynin kendini yenilediğini söylüyor. Bu yüzden kendine zaman vererek durumu düzeltebilirsin.

Arkadassız kalma

Ondan ayrıldıktan sonra ortak arkadaşlarınızın hepsi sana sırt çevirdi, herkes ex aşkınla takılıyor ve sen yalnız kaldın! İtiraf edelim bu gerçekten çok kötü bir durum ama bunun üstesinden gelebilirsin. Öncelikle şu melankolik halini üzerinden atman gerekiyor. Belki de son zamanlarda çok arabesk takıldığın için herkes senden uzak duruyordur. Biraz daha neşeli olmaya ve pozitif bakmaya çalış. Daha çok gençsin ve yaşadığın her ilişki ömür boyu sürecek diye bir şey yok. Bazıları sadece güzel anılar ve tecrübeler edinmemizi sağlayarak hayatımızdan çıkar. Bu durumu kabullenip normale dönersen, arkadaşlarınla ilişkilerin de düzelebilir:)

Okulda son dakika!

Belki de baş edilmesi gereken en gıcık durum bu! Okuldaki herkes, ex yakışıklının senden ayrıldığını biliyorsa ve sana acıyan bakışlar atıyorsa okula gitmemek için bahaneler uydurmaktan daha iyi çözümler üretebilirsin. Her şeyden önce, çevrendekilere bu bakışlardan ve tepkilerden rahatsız olmadığını göstermelisin. Aksi takdirde herkes buna devam edecektir. Ama sen umursamadığını gösterdiğinde bu olayın artık bir önemi kalmaz ve insanlar da senin gibi bu olayı takmazlar. Gayet cool ol ve gülücükler saç. Böylece herkes senin mutlu ve rahat olduğunu görecek ve bu olayın modası bir süre sonra geçecektir. Üstelik böyle davranmak senin de kısa sürede keyfini yerine getirecektir:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.