Murat Sakao-glu

Hey Girl - - GÜZELLIK ALIŞVERIŞ -

Vine’ın anlamı sence ne?

Vine, halk için oluşturulmuş bir sahne. Kim olduğu fark etmez, herkes yeteneğini sergileyebiliyor. Hepimiz aynı sahnedeyiz. Birbirimizle arkadaşız. İnsanlar yarıştığımızı düşünüyor. Esasında öyle bir şey yok. Vine birlikteyken güzel. O yüzden biz insanları güldürürken biriz.

Vine’a dahil olma sürecin nasıl gelişti?

Arkadaşlarımla Youtube videoları çekiyorduk. Kısa metrajlı filmlerle uğraşıyorduk. Sonra videolarımızı takip edenler ve arkadaşlarım Vine çekmemi önerdi. Ben bir süre bu fikri hiç onaylamadım çünkü 7 saniyeye hiçbir şey sığdırılamaz diye düşünüyordum. Zaten benim telefonumu kaldırıp kendimi çekmeye başlamam 5 saniye sürüyordu:) O sürede nasıl insanları güldürebilirdim ki? Sonraları dayanamayıp denemeye başladım. 7 saniyede kendimizin yazdığı senaryoları kırpıp durum komedisi yapmaya başladık.

İlk çektiğin Vine’ı hatırlıyor musun?

Hatırlıyorum, epey utanç verici. Prizi çekmiştim sonra duvarı çekmiştim, en sonunda da ‘Aaa elektrikler gitti.’ diye bağırıyordum. Tabii sonra sildim o Vine’ı. Silmeseydim muhtemelen burada olmazdım ve seninle bu röportajı yapamazdık:)

Kız hayranlarının sayısı daha fazla galiba? :)

Aslında kızlar ve erkekler eşit. Biri daha fazla diyemem. Bu da herkese hitap ettiğimi gösteriyor. Sadece kızlar iletişime geçmek konusunda daha atikler. Mesaj atıp, bana şiir yazan biri bile olmuştu. Çok hoşuma gitmişti çünkü insan sevildiğini hissediyor. Düşünsene, biri senin hakkında düşünüp yazı yazıyor, bence çok gurur verici bir şey. Bir de Instagram, Twitter hesaplarının adını ‘Murat’ın gülüşü’, ‘Murat’ın gözleri’ yapanlar var. Daha sakalım çıkmadı, ‘Murat’ın sakalları’ diye hesap bile var.

Yakın bir zamana kadar Antalya’da yaşıyordun, ne zaman İstanbul’a taşındın?

Belli aralıklarla İstanbul’a geliyordum zaten. Yakın arkadaşım Osman ile tam iki kere İstanbul’a yerleşme girişimimiz

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.