Fenomenim olur musun? :)

Hey Girl - - ERKEKLER - Yazı Elif Mandan

İnternet dünyası, bize belli başlı fenomenler yarattı ve artık onları ünlüler gibi tanıyor, takip ediyor ve seviyoruz. Peki, sen de onlardan biri olmayı

düşündün mü? Olmaz deme, dene:)

Sosyal medya sitelerinde adından söz ettirmek için geç kalmış sayılmazsın. Yapacağın ufak hamlelerle sanal dünyada popüler olabilirsin. Yapman gerekenler çok basit. Bütün sosyal medya siteleri için kurallar birbirine benziyor. Bunun için de kendini tanıman şart. Güzel şeyler yazıyorsan Twitter, fotoğraflarımla etkilerim diyorsan Instagram, video konusunda kendime güveniyorum diyorsan da Vine var. Ünlü olabilmenin basamaklarını yavaş yavaş çıkmaya hazır mısın? Yapman gereken ilk şey, çalıp çırpmak yerine, kendine özgü şeyler paylaşmak:) Böylece insanlar senin profiline baktığında “Vay canına, bu nasıl aklına gelmiş acaba?” diye düşünsünler. Hatta ne yap et, kendi ismini markalaştıracak şekilde logo yap ve paylaşımlarında bu logoyu da bir yerlerde yaz. Böylece başkaları senin sözlerini paylaştığında senin ismin de görünsün.

Eğer bir sitede hesabın varsa insanlar merak edip diğer hesaplarına bakmak isteyebilirler. Bu yüzden her sosyal paylaşım sitesinde sana ait bir hesabın olmalı. Hem böylece bir yerden takip edildiğinde diğer yerden de seni rahatça bulabilirler. İsim konusunda yaratıcı olmak her zaman dikkat çeker. Fotoğraf konusunda da seçtiğin fotoğrafı uzun süre kullanmalısın. Böylelikle insanlar seni fotoğrafınla dahi tanıyabilir. Gündem konuları çok önemli. Herkes bir konu üzerine yoğunlaşmışken senin farklı paylaşımlar yapman dikkat çekmeyebilir; hatta seni takip etmelerini sonlandırabilir. Eğer güzel tespitler yapıp bunlarla dikkat çekebilirsen işte o zaman paylaşımını her yerde görebilirsin. Çünkü gündem bazen onlar üzerinden ilerleyebiliyor. Hem onlarla ilgili paylaşımlar yaparsan onların da dikkatini çekebilirsin. Hatta bazı zamanlarda cevap bile vermeleri mümkün. Çünkü insanlar böyle şeyler yaptığını fark ederse seni takipten çıkarabilir! Fenomenlik arada girip bir şeyler paylaşmakla olmuyor ne yazık ki:( Her zaman takipte kalmalı, hiçbir şeyi kaçırmamalısın. Bir kez popüler konudan uzak kalıp geç paylaşım yaparsan beklediğin ilgiyi görmen güçleşir. Belli bir süre sonra insanlar bir konuda senin yaptığın yorumları merak edip girip profiline bakacaktır zaten. Hazır okullar da kapanmışken fırsat bu fırsat:)

Paylaştığın şeye ekleyeceğin etiket, paylaşımının seni takip etmeyen bir sürü insana ulaşmasını da sağlar. Böylece seni oradan bulabilir, diledikleri zaman takip edebilirler. Tüm bu maddelerin hepsinin en önemli noktası sabretmek. Eğer sıkılıp bırakırsan bu işi asla beceremezsin. Ne yazık ki çoğu şey de fenomenlik gibi hemen olmuyor. Altyapıyı hazırlarken sabır en büyük destekçin olmalı. Kendine zaman vermeli, paylaşımlarını düzenli olarak gerçekleştirmeye devam etmelisin. Gör bak, sen bu işte usta olacaksın:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.