7 günde UNUT!

Yaz aşkını, sana pas vermeyen yakışıklıyı ya da eski sevgilini şipşak unutmaya ne dersin dersin? Tabii biz unut dedik ama hayatımıza giren insanları unutmak çok da kolaykola değil. Fakat daha az hatırlayıp özlememek mümkün. Nasıl mı?

Hey Girl - - GUZELLIK - Yazı Fatma Karaca

NOT İlk yapman gereken şey ona ait ne varsa her şeyi silmen ve sana hediye ettiği eşyalarını başka birine vermen! Onu takip etmek ve ne yaptığını öğrenmek için “Bari Facebook’da kalsın, bari numarası kalsın Whatsapp’dan bakarım, hiç değilse Instagram’da dursun” gibi cin fikirler üretme hiç! O çocuk her yerden silinecek, yoksa bu iş zor!

1. GÜN

AĞLAMAK SERBEST

Bu yedi günlük periyodun en kötüsü şüphesiz ki ilk gün! Hala inanamıyor, “Acaba mesaj attı mı ya da aradı mı?” diye sürekli telefona bakıyor olabilirsin. Bu acıyla baş etmek sana dünyanın en zor şeyi gibi gelebilir. Bu hisler içindeyken yapmaman gereken en önemli şey; yalnız kalmak! Yanında seni sabırla dinleyip bıkmadan usanmadan onu anlatırken, sana yaptığı kötü şeyleri de hatırlatacak ve motivasyon verecek birinin olması seni rahatlatacaktır. En yakın arkadaşın, annen, kuzenin ya da kardeşin… Bugün onlardan birine sığın ve içine atma, doyasıya ağla. Üstelik istediğin kadar da saçmalayabilirsin!

2. GÜN

ACINI YAŞA

Şu anda bu kadar üzgün olman o kadar normal ki! Hiçbir şey olmamış gibi davranman çok saçma olurdu değil mi? Acını ne kadar derin yaşarsan, ileride o aklına geldiğinde içinde bir ezilme, burkulma ve kalp ağrısı olmaz. Bugün dilediğin kadar acılı şarkı dinleyip onu anabilirsin. Fakat bunun için sadece bugün iznin var unutma! Yarından sonra asla dramatik duygusal şarkılar dinleyip onu düşünmek yok!

3. GÜN

ONDAN UZAK DUR

Evet, onun sesini özlediğini düşünüyorsun. Küçücük bir özürle tekrar barışabileceğiniz umudunu besliyorsun ve “Arasam n’olur ki?” diye düşünüyorsun. Sakın ama sakın onu arama, hemen bırak o telefonu elinden. Tabii mesaj göndermek de yok! İçinde böyle bir istek olduğunda hemen geveze bir arkadaşını ara. Saatlerce konuşup içini şişirebilir, seni yorup uykunu getirebilir. Uyumak, onu arayıp aynı şeyleri yaşamaktan çok daha iyidir:) Ayrıca eğer yolda ya da okulda karşılaşırsanız konuşmaya çalışma. Çünkü en az birkaç ay birbirinizi tam anlamıyla unutamayacağınız için arkadaş olarak kalmanız mümkün değil. Bu yüzden de sakın konuşup vakit geçirmek için “arkadaşlık” başlığı altında ona yaklaşma. Olabildiğince cool takıl.

4. GÜN

ARKADAŞLARIN GÜCÜ

Arkadaşlarından birini seç ve senin bu dönem ruh ikizin olsun, yanından ayrılmasın hatta mümkünse sizde kalsın. Telefonunda hep onun elinde olsun! Ağlamaya başladığında seni motive edici konuşmalar yapsın, ona bakmak için telefonu eline aldığında ya da onun arkadaşlarını aramak istediğinde sana engel olsun, onu görüp donup kaldığında seni yönlendirsin. Bu arkadaşını seçerken sabırlı olmasına dikkat et:)

5. GÜN

KABULLEN

Bu kadar üzüntüden sonra hem ayrılmanıza sebep olduğu (Eminiz sen haklısındır, bunu konuşmaya lüzum dahi yok) hem bu kadar üzmüşken seni hiç aramadığı için ona epey kızgın olmalısın. Yani üzüntüden kızgınlık aşamasına geçtin. Ondan intikam alıp kıskandırmak için başkalarıyla konuşmaya çalışmak, sürekli yanından geçerken gülüşüp çok eğleniyormuş numarası yapmak, onun tüm arkadaşlarıyla program yapıp onu dışlamaya çalışmak sadece seni yorar. Çabalamana gerek yok, onsuz da çok mutlu olduğunu gösterip dimdik ayakta olduğunu kanıtlaman yeterli.

6. GÜN YENI PLANLAR

ZAMANI

Kendine yeni bir hobi bulup hayatındaki boşluğu doldurmanın tam zamanı! En yakın arkadaşınla birlikte ikinize de uyacak bir kurs ya da etkinlik bulun. Böylece negatif enerjini pozitife çevirebilecek, yeni insanlarla tanışacak ve farklı şeylerle meşgul olarak kafanı dağıtacaksın. Ayrıca aktiviteler, yeni arkadaşlarla yapılan planlar sayesinde üzülmeye vakit bulamayacaksın:)

7. GÜN HAYATINA DEVAM ET

Eveeet, tam tamına bir haftanı doldurdun! Bu sabah kendini biraz daha hafiflemiş ve sanki hastalıktan yeni iyileşmiş gibi hissedebilirsin. Belki duygusal bir şarkıda hala gözlerin doluyor, ara sıra herhangi bir şey onu sana hatırlatıyor ama ilk günkü gibi değilsin. Çünkü ruhumuz da tıpkı bedenimiz gibi bazen hasta olur, ama yeniden iyileşir. Grip olmak gibi! Unutma ki önemli olan sensin. Bu ilişki sana çok acı vermiş ve bir şekilde yürümemiş ki ayrılık noktasına geldiniz ve ayrıldınız. Onunla barışsan bile aynı mutsuzluğu yaşayabilirsin. Bu yüzden artık hedefin yoluna onsuz devam etmek olmalı. Neden sana zarar veren biri için çabalamaya devam edesin ki? Artık yeni, pozitif, seni mutlu edebilecek seçimler yapmalısın. Böylece hayatına devam edecek, özgüvenini yeniden kazanacaksın. Haydi bakalım, artık daha sağlıklı düşünebildiğine göre yapmak istediklerine göz atıp kendine yeni hedefler koyabilirsin:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.