Yeşil ışık akıyor mu?

“Seviyor mu, sevmiyor mu?” diye kankalarının beynini yemekten sıkıldıysan, kara kara düşünüp sevgisini test etmek için her şeyi yaptıysan artık dur! Çünkü çareni bulduk! Bu işaretlere bak, seninki ne düşünüyor hemen anla…

Hey Girl - - ERKEKLER - Yazı Öznur Nizam

SOSYAL MEDYA VE SIZ

Teknoloji, altın çağını yaşarken bize sunduğu nimetlerden de bolca yararlanıyoruz:) Öyle değil mi şeker kız? Peki madem, senin yakışıklıyı kaptın, saklamanın ne anlamı var ki? Instagram’da bir foto, Twitter’da bir tweet ya da Facebook’ta ilişki durumunu değiştirebilirsin. Senin yakışıklı bu konuda ne düşünüyor dersin? Eğer merak ediyorsan önce şöyle bir sosyal medya hesaplarına bak. Fotoğraflarından başla bakalım, seninle beraber bir fotoğrafı var mı? Varsa seninle göğsünü gere gere gezecek demektir. Bir de gönderilere seni etiketliyor, paylaştıklarına yorum yapıyorsa tadından yenmez. Ancak, profili tüm bunlardan mahrumsa sosyal medyada hala “Hayatımda kimse yok” edasıyla boy gösteriyor demektir. Bu durumda adımlarını daha sağlam atmalı ve bu önemli işareti dikkate almalısın; bizden söylemesi!

ZAMAN BOL, YETER KI ISTESIN

Ferhat gibi dağları delsin, çölleri aşsın demiyoruz ama eğer birini seviyorsan zaman yaratmak çok da zor olmamalı. Arkadaşlarıyla playstation oynamaya vakit ayırıyor fakat sıra sana geldiğinde bir bahane buluyorsa, buluşmaları son anda erteliyorsa dikkat! Bahanelerin arkasına saklanması pek de olumlu değil.

KISKANÇLIK KRIZLERI

Her şey ayarında güzeldir. Yemeğe yeteri kadar tuz, keke göz kararı un konulur. Kıskançlık da böyle değil mi ama? Abartınca tadı kaçar. Kaybetme korkusu, ilişkinin olmazsa olmazı. Ama sakın unutma, hani “Elimi sallasam ellisi” derler ya gerçekten de öyle. Senin yakışıklı çok havalı olabilir ama dünyadaki tek havalı çocuk o değil. Bir de yan sınıfa bak bakalım di mi ama? Sonuçta okulda başkaları da var. Bunun her zaman farkında olmalısın çünkü o farkında! Hem seni kıskanması iyiye işaret sayılabilir. Fakat kıskançlığın da dozları var. Seni, teneffüste yanına gelip flörtöz şekilde konuşan yakışıklıdan kıskanması başka, kız arkadaşlarınla sinemaya bile gitmeni istememesi başka. İşaretlere dikkat etmeli kararını da ona göre vermelisin. Bu kıskançlıklar senden hoşlandığı anlamına gelse de ilişkinizin pek sağlıklı olmayacağı kesin:)

GÜVEN SINYALI

Sözler kolay verilir, zor tutulur. Tutulamayacak sözün ise en başında verilmemesi gerekiyor. Yoksa hayal kırıklıkları peşini bırakmaz. Eğer seninki hafta sonu pikniğe gidelim deyip, son anda gelemeyeceğim diye mesaj atıyor ya da verdiği birçok sözü tutmuyorsa, sürekli seni oyalıyorsa iplerini çözme vakti gelmiş demektir. Demek ki karşında kararsız bir çıtır var! Bir yandan seninle olmak istiyor bir yandan da vakit ayırmak istemiyor. Bunları umursamadan birlikte olsanız bile ileride güven problemi yaşayacağın kesin. O, yeşil ışık yaksa da sen sarıda beklemede kal ve biraz daha düşünmeyi dene!

ILGI

Eğer seninle ilgileniyorsa sürekli sana güzel sözler söyler, seni ne kadar sevdiğini unutmana asla izin vermez. Küçük hediyeler alır, minik sürprizler yapar. Sana olan sevgisi lafta kalmaz. Davranışlarıyla da belli eder, sevgisini kırmızı halıyla önüne serer. Fedakarlıklar yapar, seni hayatının merkezine koyar. Aşkınız belki Aslı ile Kerem gibi dilden dile dolaşmaz, kitaplara konu olmaz ama seni mutlu etmeye yeter. Karşında bunları yapan ve kendini özel hissetmeni sağlayan bir yakışıklı varsa o sana çoktan yeşil ışık yakmış gelmeni bekliyor demektir:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.